Samsun Ladik Akpınar Fen Lisesi


ömer talat katı

ömer talat katı

Deneme Mod.
    Konu Sahibi
Eğitim devriminin yıldızları köy enstitüleri kurulması kararlaştırıldı.

Ladik Akpınar Köy Enstitüsü, Samsun ilinin Ladik ilçesinde 1940 yılında kurulmuştur. Okul ilçeye 3 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır ve okulun yakınında Akpınar adı verilen su kaynağı vardır. Okul alanı diğer köy enstitülerinde olduğu gibi geniş tutulmuştur. Böylece okul için gerekli olan derslik ve işliklerin oluştuğu yapıların çevresinde ziraat işleri ile ağaçlandırma alanlarının da büyük yer alması düşünülmüştür.

Bu alan, okul için gerekli olan arazi Nazım AKPINAR tarafından bağışlanmıştır. Nazım Akpınar o yıllarda belediye encümen üyeliği ve daha sonra da belediye başkanlığı yapmıştır.Sn.Nazım AKPINAR

Okul bünyesinde 2014 yılına kadar buğday ve pancar ekimi yapılmıştır. Okul Kuruluşunda köy enstitüsüdür. Köy enstitülerinin kapatılmasıyla adı Öğretmen lisesi/ Anadolu Öğretmen Lisesi/ Öğretmen Okulu gibi adlar almıştır. 2014 yılından sonra adı Akpınar Fen Lisesi Olarak değiştirilmiştir.


Okul Kampüsünün içinde ;
*Kapalı Spor Salonu
*Açık Spor Tesisi
*Kamelya
*Camii
*Gök Gözlemevi
*Akaryakıtla Çalışan Elektrik Santrali
*Fizik Laboratuvarı
*Marangozhane
*Modern Tarım Alanı ve Sera
*50 Dönüm kadar bir Orman
*50 kişilik açık bir havuz

Bulunuyor.

Asıl binası şuanda meslek lisesine dönüştürülmüş olup Fen lisemiz şuanda eski bir ilkokulun binasında faaliyet göstermektedir. Okul binamızın meslek lisesine tahsisi hakkında birçok dava açılmış ancak henüz bir kazanım elde edilememiştir.
Okulumuzun eski binasını Sovyet mimar ve mühendisler tarafından yapılmıştır. Çok sağlam olduğu ilkokul binasına 2 kere deprem desteği yapılmasına rağmen bu bina o kadar sağlamdır ki hiç deprem güçlendirmesi görmemiştir ve bu sağlamlığına delalettir. tüm sınıflar güneşe bakar. arka bölümde ortak kullanım alanları bulunmaktadır. oldukça büyük bir öğretmen odası bulunmaktadır.

Burası benim okulum : )

 
Son düzenleme:
  • Sevdim
Tepkiler: DeV/AsA ve gonyalı
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt