Şakire nineye 'yaylaya çıkmama' cezası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
Şakire nineye 'yaylaya çıkmama' cezası

Trabzon'un merkez köyünde oturan 77 yaşındaki Şakire Uzuncan, evine izinsiz kat yaptırınca mahkeme tarafından 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Denetimli serbestlik kapsamında kararın '5 ay yaylalara çıkmama' cezasına çevrildiğini öğrenen Şakire nine, "Ömrüm yaylalarda geçti. Bana hapis cezası verselerdi daha iyiydi." dedi.
Merkeze bağlı Kutlugün köyünde oturan Şakire Uzuncan ile konuşma ve işitme özürlü eşi Abdurrahman Uzuncan (70), 3 yıl önce evlerinin üstüne bir kat daha yaptırdı. Geçen yıl belediye ekiplerince ruhsatsız inşaat yaptırdığı tespit edilen Uzuncan çifti hakkında, Trabzon 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Yaklaşık bir yıl sonra sonuçlandırılan davada, tercüman aracılığıyla dahi soruları cevaplayamayan Abdurrahman Uzuncan'ın inşaat yaptıracak ehliyete sahip olmadığı belirtildi ve mahkeme beraatına karar verdi. Şakire Uzuncan ise ruhsatsız inşaat yaptığı ve bildirime rağmen inşaatı eski haline getirmediği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmadaki iyi halini dikkate alan mahkeme, 10 aya indirdiği ninenin cezasını, yaşı ve daha önce ceza almaması nedeniyle '5 ay Trabzon iline bağlı yaylalara çıkmamaya' çevirdi. Şakire nine, 18 Haziran'da başlayan cezasını, eşiyle evinin fındık bahçesindeki işleriyle meşgul olarak çekiyor.

Evini inşa ettiği arazi tapusunun eşinin üstüne olduğunu söyleyen Şakire nine, "Ben okuma-yazma bilmem. İnşaatı yaparken herhangi bir yere başvurmadım. Ev yapmanın cezası olduğunu da bilmiyordum." diye konuştu

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
yazık kadına yaa

omayra

Üye
canım yaaa.. ninem için çok zor bir ceza ...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
İlginç cezalarımızla Anglo-Sakson hukuk sistemlerine yaklaşıyoruz gibi... :hmmm Öğretide Punitive Damages kavramını savunanların sayısı da artıyor... Ne dersiniz?..

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kıyamam.......

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
    Konu Sahibi
napıcak şimdi yaylaya çıkmamakla:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...