saçma soular

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mhff

Üye
eferim einstein fiziini ii anamısın.... ;;)

hacker_akbal

hacker_akbal

Üye
deneyen var mı radyasyondan koşarak kaçmayı ?? :haha: :haha: :haha:

paratoner

Üye
    Konu Sahibi
ben denedimde yakaladi serefsiz
hahhahahaha

Soylukan

Üye
şöyle sıradan, bildiklerim için yorum yapayim;

* japon yapıştırıcısının kapağı kapatıldığında içeri hava girişini engellenmiş olur, hava ile temas etmedikçe herhangi bir etkileşim göstermez.

* zaman kavramı tehdit algılayışına göre değişebilir, örneğin 1-2 saniye süren bir araba kazası gibi tehlike atlattığınız an size dakikalarca sürmüş gibi gelebilir, bu bir yanılma değildir, vucut o anda kaçmanız veya herhangi bir harekette bulunabilmeniz için zaman algılayışınızı değiştirir. Ayni şekilde keyif alınan durumlarda bu ihtiyaç ortadan kalktığı için vucut zaman algılayışınızı değiştirip, zamanın sizin için daha hızlı geçmesini sağlayabilir. Dolayısı ile evli insanların, eğer mutlu olmama gibi bir durumları söz konusu ise böyle bir önerme doğru olabilir.(olur demiyorum olabilir)

* Uçağın karakutuları 3 kat sert alaşımlı metalden imal edilir, ancak çarpmaya dayanması bilakis küçük bir hedef olmasından da kaynaklanır. Eğer uçakların gövdesi bu tür yoğunlukta bir metal ile imal edilmiş olsaydı yapacağınız hiçbir motor onu havalandıramazdı. Böyle birşeyin yapıldığını farz etsek bile, muhtemel bir kazada gene kimse hayatta kalamazdı, uçağın yere düştüğünde tek parça kaldığını hayal etsek bile, çarpmanın yaratacağı yüksek rezonans içorganlarınızı parçalamaya fazlası ile yeter.. yani uçak düştüğünde o karakutuda bulunan bir canlının da hayatta kalması mümkün değildir.. (Fakat ben genede uçakların dayanıklı malzeme ve yeterli güvenlik ekipmanları taşıdığını söylemiyorum, hatta inanmıyorum. Eğer uçakta, kanatları taşıyan E kolonları kadar güçlü yapısı olan birkaç kolon daha olsa zannediyorum ki birçok yaşam kurtarılabilir.)

* Bu bağlamda, paraşüt de pek derde derman olmayacaktır. Uçak kazalarının çoğu iniş ve kalkışlarda meydana gelir ki bunlar paraşütle güvenle atlanabilecek kadar yüksek yerler değildir. Yüksekte yaşanan sorunlarda ise paraşütü güvenli bir şekilde yere indirebilmek için eğitim şarttır, ayrıca uçakların havada yaşanan sorunlarda 50 saniye gibi bir sürede düştükleri varsayılırsa bu tüm yolcuların kurtulması için yeterli değildir, ayrıca kimse motorun içine girip parçalanmayacağınızın veya buz gibi okyanusun dibini boylamayacağınızın garantisini veremez... ilerde belki ama şu anda paraşüt pek olanaklı değil

Aslında sormamız gereken soru şu olmalı, niçin hergün kullandığımız arabalarda güvenlik kafesi denilen ve takla atıldığında tavanın çökmesini engelleyen barlar yoktur. Veya niçin daha emniyetli bir yakıt deposu yoktur.. Bunların hepsi mümkün ancak yapılmıyor, bu da nedir; pazarlama.. ericsson 377 veya 388 in çıktığı zamanları düşünün, biz o dokmatriks ekranlara hayran hayran bakarken, daha o zaman palmların renkli lcd ekranları vardı. Herşeyin zamanla gelişmesi söz konusu değil sadece iyi pazarlanmış veya kötü pazarlanmış teknoloji vardır, herşey için ölçüt zaman :eksi:

paratoner

Üye
    Konu Sahibi
güzell

keano

Üye
Originally posted by .ıl[ uluc
lı.,Jun 12 2005, 01:42 AM]
Bi araba ışık hızında hareket edemez... yaklaşabilir bu hıza ama o hızla gidemez...

EK=1/2MVkare      V=kök içinde 2EK/M ışığın kütlesi yoktur enerjidir... arabanın kütlesi vardır o yuzden ışık hızına cikamaz... tamamdir (ankara fen lisesi + einstein bole demis)

EK=Kinetik enerj          i M=Kütle      V=Hız

1 e bisey diemeyecem...
evet dogru..einstein newton'u stephen hawking is yavas yavas einstein'i curutuyo.

yav kafami kurcaladi hep..madem isik elektromagnetic enerji paketcigi olan foton dan olusuyor, ve fotonlar isik hizinda hareket ediyor...kutleleri mutlaka olmaliki E=mc2 formulune uysunlar, cunku enerjileri var.....bu demektirki fotonlarinda kutlesi vardir ama onemsenmez..arabanin kutlesi'de o kucukluge ulastiginda isik hizina ulasabilir/yaklasabilir..tabi bu kutle bi elektronun da kutlesinden kucuk galiba.arabayi atomlarina ayirsan bile kutle cok..hmmm..ondan cok miniminnacik bisey olmasi gerek ve nerdeyse imkansiz...neyse...ne zamandir bakmiyom fizik yav..unutmaya basladim.. :(
*fizik kitabi bulmaya gider*

Caine

Caine

Üye
ooooooof offffffffffffffff kafam zaten allak bullak okudukca cıkılmaz hale gelmiş bu konu valla ne diyim ki sizde ucun ucun ama toslamayın :) fizik çok ağır beeeee anlamak mümkün olmuyor bazen en mantıklı şey bile olsa...

paratoner

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Caine@Jun 17 2005, 01:48 AM
ooooooof offffffffffffffff kafam zaten allak bullak okudukca cıkılmaz hale gelmiş bu konu valla ne diyim ki sizde ucun ucun ama toslamayın :) fizik çok ağır beeeee anlamak mümkün olmuyor bazen en mantıklı şey bile olsa...
[post=87254]Quoted post[/post]​
caine ne güzel konustun sen öle be bu msj tum topie yeter :artı: ;;) :lol2:

keano

Üye
Originally posted by Caine@Jun 17 2005, 01:48 AM
[post=87254]Quoted post[/post]​
evet cunku fizik ve matematik her soruyu cevaplayacak birgun..fizik hayat demek..o da karmasik zaten

İbo Bey

Üye
Eeee.. Kem küm... Biz bu konuları görmedik daha :lol2:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Görmüştüm.. :lol2:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ben görmedim ama :lol2:

mhff

Üye
bende görmemiştim ii oldu böle yenilihh ;;)

WitchKing

Üye
saçmaaa :ehe:ehe

Ersin Oktay

Ersin Oktay

Üye
:ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...