Saat Durduruldu Hatasını Nasıl Çözerim?

Sponsorlu Bağlantılar

mustitura

Üye
    Konu Sahibi
Saat Durduruldu Hatasını Nasıl Çözerim?
Arkadaşlar ben Samsung S3 Telefonuma S5 rom kurdum sabah için alrmı kurayım dedim oda ne dk1 gol 1 :) baktım saat durduruldu hatası verdi. Bugün biraz araştırayım dedim daha bu işlerin acemisiyizde kafam karıştı açıkçası yalnış bişey yapıp telefonuda çöpe atmak istemiyorum onun için size bi danışayım dedim. Bilgi vs ve Yaptığım işlemler aşağıda yazılı farklı bir çözüm önerisi olan varmı acaba şimdiden teşekkürler.

Samsung s3 GT-I8200Q/L
Adroid 4.2.2/3
Kernel 3.4.5-2825398
Rom S5

Denenen İşlemler: Uygulama Veri ve Önbellek Silme, wipe dalvik cache-wipe cache partition

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Marketten farklı bir saat uygulaması yükseltebilirsiniz.

- S.O.U.L.F.L.Y -

- S.O.U.L.F.L.Y -

Üye
bahadır abi not 3 room atcam bi bilgim yok yardımcı olurmusun

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinalın Yerini Tutacağını Sanmıyorum Ama Daha Alarm Filan Var Onlardada Sıkıntı Çıkarabilir

JustWatch34

JustWatch34

Üye
Sen bence romu sil Çünkü Rom s3ü bozar benden söylemesi

mustitura

Üye
    Konu Sahibi
Marketten farklı bir saat uygulaması yükseltebilirsiniz.
Eyvallah Bahadır hocam peki bu çalışmayan Saat uygulamasını kaldırasam sistem uygulaması olduğu için takvim falan vs. diğer uygulamaları bozarmı acaba birde android işlemleri yapabileceğim güzel bi araç programı arıyorum, ben Mobogenie adında bi Program buldum güzel bi programa benziyo ama bu konuda sizinde görüşlerinizi almak isterim Teşekkürler
Bu arada saat uygulaması olarak appstore dan Timely adlı bi program indirdim çok güzel ve kullanışlı bu konuda arayışı olan arkadaşlara öneririm.

Son düzenleme:
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Eyvallah Bahadır hocam peki bu çalışmayan Saat uygulamasını kaldırasam sistem uygulaması olduğu için takvim falan vs. diğer uygulamaları bozarmı acaba birde android işlemleri yapabileceğim güzel bi araç programı arıyorum, ben Mobogenie adında bi Program buldum güzel bi programa benziyo ama bu konuda sizinde görüşlerinizi almak isterim Teşekkürler
Bu arada saat uygulaması olarak appstore dan Timely adlı bi program indirdim çok güzel ve kullanışlı bu konuda arayışı olan arkadaşlara öneririm.

Kaldırabilirsin sorun olmaz. Androidle ilgili ne işlem yapmak istiyorsun?

mustitura

Üye
    Konu Sahibi
Valla bahadır hocam uygulama silme uygulama yükleme sitem uygulamalarını kaldırma sçocuk sfilm vs. gibi telefon yedeği alma yedek yükleme gerekirse format falan gibi işlemler ben marketten zırt pırt program indirmeyi sevmiyorum onun yerine pc programlarınla yapmayı tercih ediyorum o yüzden sordum sana bu Mobogenie benim işimi görcek bi programa benziyor ama senn tavsiye edeceğin başka bi program varsa onu deneyebilirim

Birde hocam aklıma gelmişekn bazı proram hatalarını düzeltmek için şu aşağıdaki işlemler yapılıyor bu konuyla ilgili çok fazla bildi kirliliği var ben saat hatasında yaptım bunları ama olmadı tabi bilinçsizce yaptım kimisi farklı sıralama kullanıyor bunun aslı astarı nedir belli bi sıralaması varmı bu işlemin yoksa kafamıza göremi yapıyoruz.

Wipe Dalvik Cache :
Wipe cache partition :
Wipe data / factory reset :

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Valla bahadır hocam uygulama silme uygulama yükleme sitem uygulamalarını kaldırma sçocuk sfilm vs. gibi telefon yedeği alma yedek yükleme gerekirse format falan gibi işlemler ben marketten zırt pırt program indirmeyi sevmiyorum onun yerine pc programlarınla yapmayı tercih ediyorum o yüzden sordum sana bu Mobogenie benim işimi görcek bi programa benziyor ama senn tavsiye edeceğin başka bi program varsa onu deneyebilirim

Birde hocam aklıma gelmişekn bazı proram hatalarını düzeltmek için şu aşağıdaki işlemler yapılıyor bu konuyla ilgili çok fazla bildi kirliliği var ben saat hatasında yaptım bunları ama olmadı tabi bilinçsizce yaptım kimisi farklı sıralama kullanıyor bunun aslı astarı nedir belli bi sıralaması varmı bu işlemin yoksa kafamıza göremi yapıyoruz.

Wipe Dalvik Cache :
Wipe cache partition :
Wipe data / factory reset :

Bu yazdıkların format işlemi sırası farketmez.

Uygulama ve datalarını yedeklemek için telefonuna Titanium Backup yükle rom yada format işleminden sonra kolayca geri yükleme yapabilirsin.

İstersen bahsettiğin uygulamaların apk ları system/app ve system/priv-app klasörlerinin içinde bulunuyor silmeden önce kopyalarak elde edebilirsin.

mustitura

Üye
    Konu Sahibi
Teşşekkür ettim Bahadır Hocam

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
JustWatch34

JustWatch34

Üye
Sana en yakında orjinal yazılımına dön Derim

mustitura

Üye
    Konu Sahibi
Valla hocam telefonda sıkıntı olmasa zaten aryışa girmezdim ayrıca farklı şeyleri demekte güzel elimize yüzümüze bulaştırmassak tabi ama şu bi gerçek tilkinin dönüp geleceği yer kürkçü dükkanı misali elbet bizde dönerz bi gün :gulumseme2: