S8+ ve S9 arasında gidip gelmek

Sponsorlu Bağlantılar

 • 9 Şubat 2019
 • 161 Okunma
 • 7 Cevap

 1. 9 Şubat 2019 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Herkese iyi forumlar. Başlıkta da belirttigim gibi bu iki telefon arasında kaldım. 2 telefonu da denedim. Plus gerçekten çok daha cazip geldi ekran boyuyla.
  Görüntü olarak zaten neredeyse aynılar. S9 da bir nesil önde ama bana küçük geldi.
  Tavsiyeye ihtiyacım var.
   


  Yazan: VengeanceFalls

  Sponsorlu Bağlantılar
 2. 9 Şubat 2019 #2

  Bülent872

  Bülent872

  İkisi arasında da gidip gelme kardeşim, s6Edge al paranda cebinde kalsın veya beni örnek al 2013ten beri GalaxyAce kullanıyorum.Açıkçası ben kendi evladıma 4-5binTL'lik telefon parası vermem onun yerine bir tane araba alırım(bu hediyeyi kendime yaptım bu arada)

  Telefonun materyallerini tek tek alsan 1000TL tutmaz 3000TL tanımadığın insanlara kaptırma, yurt dışına çık gel hem gezmiş olursun hemde telefon alırsın.Paranı çöpe atma.
   
 3. 9 Şubat 2019 #3

  KomiserMemoli_12

  KomiserMemoli_12
  İki telefon arasında çok fark yok. Arkadaşın da dediği gibi bir telefona o kadar para verilmez. 8000 ve 9000 TL arası idi bu telefonlar. Bu ay S10 tanıtılacak zaten. Vereceksin 8 milyar para çöpe gidecek. Emin ol 1000 TL lik telefonda işini görür. Ama illa iyi bir telefon alicam diyorsan da Xiaomi telefonlarına bakmani tavsiye ederim. Samsung'un 8 milyarlık telefonunda olanları adamlar 2 milyarlık telefonlarına koyuyorlar.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 4. 9 Şubat 2019 #4

  TheNightMare.

  TheNightMare.
  Diger Markalara yonelmenizi tavsiye ederim. Örnegin Xiaomi olabilir. Bu ozelliklerdeki telefon icin, Samsung'a o kadar yuksek para vermenizi tavsiye etmem.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 5. 9 Şubat 2019 #5

  VengeanceFalls

  VengeanceFalls
  Arkadaşlar 2. el alacağım yazmayı unutmuşum. Şuan bu 2 seçenek arasındayım.
   
 6. 9 Şubat 2019 #6

  Kaworu Nagisa

  Kaworu Nagisa
  Öncelikle kullanım amacınız ne? Bu iki telefon bazı alanlarda farklıdır,mesela s9 da stereo hoparlör var 8de yok.
  Eğer çok uzun süre kullanmayı planlamıyor iki yoksa falan değiştiririm diyorsanız maliyetten kaçının derim. Ama bir alıyım alışıp uzun süre kullanayım diyorsanız değil s9 note9 bile size uyar bataryası falan daha iyi eh s pende gayet kullanışlı.
  Ama maliyeti göz önüne alırsanız s9 daha iyi bir seçim.
  Xiaomi falan da iyidir ama ucuz etin yahnisi bir yere kadar iyi olur bunu da göz önüne almak lazım.
  Şimdi telefonu en çok kullandığınız 3şey nedir?
  ---
  Beyler sakin adam neden alıyor bir öğrenelim :D
  S9 hiç bir zaman 5bin barajını aşmadı 8bini nerede gördünüz merak ediyorum.
  Şu anda 3500 civarında geziyor.
  Şahsen iyi bir telefonu yıllar boyu kullanan biri olarak paraya pek bakmıyorum, elbette 4-5000den fazlasını asla veremem ama oda özelliğe bakar.
  Mesela şimdiye kadar kullandığım en güzel telefon lumia 925ti ama bazı konularda sıkıntı çekmiştim, stereo hoparlör olmaması ciddi sorun olmuştu.
  Mesela yeni telefon alacak olsam ki düşünüyorum alacağım telefonda 3 şey ararım, kaliteli donanım,özgün ve ekonomik tasarım ve iyi bir platform.
  Ne yazık ki benim standartlarıma uyacak bir telefon yok piyasada, gönül isterdi ki lumia 925in 5.5 inçlik 2k ekranlı, sd855li ve 3lü kameralı (24 mp geniş açı 24mp ana 12mp telefoto+monokrom), çelik çerçeveli seramik kasalı meegolu bir versiyonu olsa da neyse fiyatını verip uzun yıllar kullansam .
  Ne selfie çekerim ne sosyal medya kullanırım, ilim gücüm uzun dönemde iyi kullanıcı deneyimi ki onu da çinli firmalar veremez, bu kullandıkları tasarım ile olmaz.
  İPhone ise apayrı sıkıntı.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 7. 9 Şubat 2019 #7

  Jelly Beanci

  Jelly Beanci
  İkisi de aynı işi neredeyse aynı şekilde yapabilecek cihazlar
  Daha yeni nesil olsun diyorsanız S9
  Yok 1 nesil çok büyük fark yaratmaz diyorsanız s8+ alabilirsiniz

  Bu iki cihaz bir birinin karşısında duran cihazlar değil bariz bir şekilde s9 s8+ dan daha üst bir seviyede. fiyattaki farkı da bu seviye farkına veriyorsunuz
   
  Mobil cihaz ile gönderdi
 8. 10 Şubat 2019 #8

  serecans

  serecans
  Herkes elindeki cihazın güncel olmasını ister. Maddi durumunuz iyi ise bu iki cihazdan s9 olmak daha mantıklı. Iki cihaz da aynı işi yapıyor deniliyor doğru hemen hemen herşeyi ikisi de yapabiliyor ama guncellemere takıntılı biri iseniz s8+ önümüzdeki güncelleme sonrasında miyadını dolduracaktır. S8 kullanıyorum böyle bir ikilemde kalmış olsam s9 a geçerdim ikisi de hemen hemen aynı ama s9 herzaman daha güncel olacaktır.
   
  Mobil cihaz ile gönderdi

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/08/2019 - 09:18