S7 ye S3 ün şarj adaptörü taksam?

Sponsorlu Bağlantılar

serkan

Üye
    Konu Sahibi
S7 ye S3 ün şarj adaptörü taksam?
Arkadaşlar S7 telefonum var . Orjinal kendi şarj aleti yok bende S3 ün orjinal şarj aletini kullanıyorum telefona zarar mi?

Son düzenleme:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Arkadaşlar S7 telefonum var . Orjinal kendi şarj aleti yok bende S3 ün orjinal şarj aletini kullanıyorum telefona zarar verir mi?
eğer amper değerleri arasında uçurum yoksa orijinal şarj aleti ile voltajları aynı ise sorun olmaz

byAndroid

byAndroid

Üye
Hocam bişey olmaz ama yavaş şarj olur. Kendi şarj aleti ile 90 dk da dolan telefon bunla 3 saati bile geçer. 1A lık akım gönderiyor çünkü. S7 nin şarj aleti değerlerini bilmiyorum ama yeni telefonlar en az quick charge 2.0 veya üstünü destekliyor. Anlayacağın ya orijinal güzel bir şarj aleti alacaksın (en güzeli bu) yada S7 nin şarj aletine yakın değerlerde bir şarj aleti alacaksın

serkan

Üye
    Konu Sahibi
Hocam hergün takıyorum şarja zaten isterse 5 saatte dolsun zarar vermesinde telefona. Sabaha kadar duruyor şarjda. 2 amper olanı var bende ama çakma, bataryaya zarar verir diye bunu kullanıyorum. 2 amperlik çakma olanı kullansam bi sakıncası olur mu sizce ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hocam hergün takıyorum şarja zaten isterse 5 saatte dolsun zarar vermesinde telefona. Sabaha kadar duruyor şarjda. 2 amper olanı var bende ama çakma, bataryaya zarar verir diye bunu kullanıyorum. 2 amperlik çakma olanı kullansam bi sakıncası olur mu sizce ?
orijial olan şarj aletlerini kullanırken içiniz raat olsun ama çakma şarj aletlerinden uzak durun derim

• Beğen
Tepkiler: serkan
Buğra

Buğra

Admin
Şarj adaptörü bir yana kullandığınız kablonun kalınlığı uzunluğu vs gibi çok fazla etken mevcut
Cihazınız çok büyük ihtimal daha yavaş şarj olur
Ama yinede riske girmemek lazım :)

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN ve Kingmortall

MaxipmaN

Üye
Şarj adaptörü bir yana kullandığınız kablonun kalınlığı uzunluğu vs gibi çok fazla etken mevcut
s3 şarj aleti 1 amper olması lazım saatlerce dolmayabilir. bir de bence hızlı şarj falan denenmemeli

Kingmortall

Kingmortall

Üye
Yeni konu acmayim buradan sorumu sorayim
A7 2016 ve s7 edge kullaniyorum sarja ayni anda takiyorum %0 ken kapatiyorum takiyorum sarja s7 edge cok geç dolum yapiyor a7 2016 daha çabuk dolduruyor iki sarj aleti de kutudan cikan hizli sarj aleti kaç oldu farkettim acaba neden olabilir a7 2016 daha cabuk doluyor

SM-G935F ile uygulamasından gönderildi.

Buğra

Buğra

Admin
Yeni konu acmayim buradan sorumu sorayim
A7 2016 ve s7 edge kullaniyorum sarja ayni anda takiyorum %0 ken kapatiyorum takiyorum sarja s7 edge cok geç dolum yapiyor a7 2016 daha çabuk dolduruyor iki sarj aleti de kutudan cikan hizli sarj aleti kaç oldu farkettim acaba neden olabilir a7 2016 daha cabuk doluyor

SM-G935F ile uygulamasından gönderildi.
A7 de 3300
S7 edge 3600 mah pil var

Birde hızlı dolmadan kastiniz cihaz açık iken arka planda çalışan uygulamalar etki eder

Kapalı iken de belirli bir yüzdeye kadar hızlı yavaş olması sorun değil toplam pilin dolma süresi arasında çok fazla fark olmaması lazım

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme: