Galaxy S4 Mini İ9190 Room Root İle ilgilenen herkes buraya TELEFON FARK ETMEZ

Sponsorlu Bağlantılar

KubilayBzk

KubilayBzk

Üye
    Konu Sahibi
Room Root İle ilgilenen herkes buraya TELEFON FARK ETMEZ
Merhaba arkadaşlar kardeşim telefonunu sıfırlarken telefonun bataryası çıkmış eve gelip kontrol ettiğimde hiçbir şekilde açamadım download recovery moda girmiyordu hiçbir şekilde açılmıyordu bende forumlardan araştırırken bir hafıza kartına i9190 4.4.2 debrick isimli bir dosya buldum ve söylenen adımları yapıp telefonu download moduna almayı başardım odin ile room yüklerken sıkıntı yaşadım ve suan da telefon bu durumda ne olduğunu bilmiyorum pit dosyasını rom dosyasını atıyorum bu şekilde oluyor

Telefonun ekranı ise oldukça garip bu şekilde
ne yapmam lazım arkadaşlar lütfen yardımcı olun ?

Kod:
BOOT RECOVERY MODE
CHECK BOOT PARTITIONS. .
BOOT RECOVERY
WRITE 139008 sectors
ddi : mmc_read failed
ODIN MODE
PRODUCT NAME: GT-i9195
CURRENT BINARY: Samsung Official
SYSTEM STATUS: Custom
KNOX KERNEL LOCK: 0x0
KNOX WARRANT VOID: 0x0
CSB-CONFIG-LSB: 0x30
BOOTLOADER RP SWREV: 2
WRITE PROTECTION: Enable

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Benimde başıma Note 5'te gelmişti. Odin ile rom yükleyemedim ve cihazda açılmıyordu. Çareyi Samsung'un "Smart Switch" adlı programında buldum. "Acil Durum Yazılım Kurtarma" menüsünden güncel romu indirip telefona yükleyerek cihazı açmıştım. "Smart Switch" programını telefonun destekliyorsa dene derim. Sonuç alamazsan yine Samsung'un Kies programını bir dene.

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
goldmobile

goldmobile

Üye
Benim de başka tür olmuşdu odinle orjinal romda fail veriyordu hiç bir şekilde orjinal romu kuramadım. Sonda odinle recovery dosyasını flash atdım telefona Cwm ile de Cyanogenmod kurdum.
Dene istersen

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Benim de başka tür olmuşdu odinle orjinal romda fail veriyordu hiç bir şekilde orjinal romu kuramadım. Sonda odinle recovery dosyasını flash atdım telefona Cwm ile de Cyanogenmod kurdum.
Dene istersen
Benim sorunda odin ile hiçbir şey flaşlamıyordu. Her yolu denedim. Telefon recovery moduna bile girmiyordu. Çareyi Smart Switch'de bulmuştum.
Telefonun ekranında "Write Protection= Enable" diyor. Yani yazma koruması aktif diyor. Sorun oradan kaynaklanıyor sanırım. Benim telefonda ki sorun OEM Unlocking ayarını kapattıktan sonra meydana gelmişti. Bu tür işlemlerde USB ile Hata Ayıklama ve OEM Unlocking açık olması gerekiyor.

KubilayBzk

KubilayBzk

Üye
    Konu Sahibi
Benim sorunda odin ile hiçbir şey flaşlamıyordu. Her yolu denedim. Telefon recovery moduna bile girmiyordu. Çareyi Smart Switch'de bulmuştum.
Telefonun ekranında "Write Protection= Enable" diyor. Yani yazma koruması aktif diyor. Sorun oradan kaynaklanıyor sanırım. Benim telefonda ki sorun OEM Unlocking ayarını kapattıktan sonra meydana gelmişti. Bu tür işlemlerde USB ile Hata Ayıklama ve OEM Unlocking açık olması gerekiyor.

sorun şu ki telefonu hiç açamıyorum o menülere giremiyorum :/

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
sorun şu ki telefonu hiç açamıyorum o menülere giremiyorum :/
Telefonu açmana gerek yok. Dediğim programları açıp USB ile telefonu kapalıda olsa bilgisayara bağla ve yazılım kurtarma seçeneğini seç.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
malesef telefonu görmüyor :/
Kies ilede denedin mi? Acil Durum Yazılım Kurtarma sayfasını açtıktan sonra telefonu orjinal usb kablosu ile bilgisayara bağla. Bilgisayarında Samsung Sürücüleri yüklü değilse onlarıda yükle öncesinde. Telefonu mutlaka görmesi lazım.

Aziz04

Aziz04

Üye
Cihaz download moda giriyorsa güncel TWRP yükle. Daha sonra twrp' gir
Wipe/advanced wipe
Dalvik art cache
system
data
internal storage
cache
Bunlara tik koyup wipe yap
Daha sonra.
Format data/ yes yazıp onayla
Bunuda yaptıktan sonra cihazı kapat ve download moda alıp rom yükle.
Twrp'den download moda geçirme tamamen kapatıp download moda al..!
Bunlara rağmen hata verirse-ki vermemesi gerekir- costum rom yükle ve daha sonra yine stock rom yüklemeye çalış.
Eger hala fail hatası alırsan farklı bir usb kablo ve pc ile dene...
Güncel twrp yüklemede hata verirse. Daha önceki twrp sürümlerini dene. Mutlaka yüklenecektir

Son düzenleme:
Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Wipe/advanced wipe
Dalvik art cache
system
data
internal storage
cache
Daha sonra.
Bunlara rağmen hata verirse-ki vermemesi gerekir- costum rom yükle ve daha sonra yine stock rom yüklemeye çalış.
Güncel twrp yüklemede hata verirse. Daha önceki twrp sürümlerini dene. Mutlaka yüklenecektir
Telefonunda yazma koruması var. Resimlerde gözüküyor zaten. Odin ile birşey yüklemek istediğinde hata verecektir.

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
huawei honor rom atmayı bilen varmı?

Aziz04

Aziz04

Üye
Eğer cihaz download moda geçiyorsa her türlü kurtarılır..
Twrp yükleyip mevcut kurulu sistemi silerse yazma korumasıda kalkar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Eğer cihaz download moda geçiyorsa her türlü kurtarılır..
Twrp yükleyip mevcut kurulu sistemi silerse yazma korumasıda kalkar
TWRP'yi nasıl yükleyeceksin koruma varken? Sorunda ordan kaynaklanıyor zaten. Aynısı benimde başıma geldi Note 5 ile. Bütün odin sürümlerini ve bütün recovery çeşitlerini denedim olmuyor. OEM Unlocking denen zımbırtıyı yanlışlıkla kapattığım için telefon hiçbir şekilde açılmadı. En son çareyi Smart Switch ile yazılım kurtarmayı deneyerek buldum.

KubilayBzk

KubilayBzk

Üye
    Konu Sahibi
Wipe/advanced wipe
Dalvik art cache
system
data
internal storage
cache
Daha sonra.

download moda girdim orjinal romu kurarken hata aldım ve en son fotodaki hale geldi odinden herhangi bir şey atarken no pit patention 'du galiba böyle bir hata veriyor pit dosyası buldum bir tane internetten onu deniyorum yine olmuyor 8 gb sd kart ın içine debrick diye buldugum dosyaları atında son fotodaki hale geliyor telefon başka türlü açılmıyor bi türlü download modada girmiyor malesef :/ sadece bu son resimdeki ekran :/

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
J7'yi rootlama yapayım dedim telefondan oldum. Odinle flashladıktan sonra telefonu bir daha düzeltemedim. TWRP recovery kurunca da telefon kendini direk recovery modda açıyor. Ayrıca telefon açılırken de recovery is not seandroid enforcing yazısı çıkıyor kırmızı renkte öyle kalıyor dünden beri indirmediğim stock rom kalmadı ve odinle hiçbirini flashlayamadım hepsinde fail hatası verdi. Teknik servise götürünce düzelteceklerdir büyük ihtimalle de ailem bana çok kızacak. 5.1.1 stock romda bulamadım kaç tane site gezdim hepsinde de ya üyelik istiyor ya da yavaş indirme yapıyor. Yok mu bir yolu yordamı düzeltmenin telefonu?

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
download moda girdim orjinal romu kurarken hata aldım ve en son fotodaki hale geldi odinden herhangi bir şey atarken no pit patention 'du galiba böyle bir hata veriyor pit dosyası buldum bir tane internetten onu deniyorum yine olmuyor 8 gb sd kart ın içine debrick diye buldugum dosyaları atında son fotodaki hale geliyor telefon başka türlü açılmıyor bi türlü download modada girmiyor malesef :/ sadece bu son resimdeki ekran :/
Git telefonunu bir telefoncuya ver. Onlarda Smart Switch ile yazılım kurtarmadan yeni rom kurup sana verecekler. Bi 50lik atarsın artık :ehe

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Git telefonunu bir telefoncuya ver. Onlarda Smart Switch ile yazılım kurtarmadan yeni rom kurup sana verecekler. Bi 50lik atarsın artık :ehe
Valla evde smart switchin görmediği telefonu telefoncuda nasıl görecek çok merak ediyorum.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
Valla evde smart switchin görmediği telefonu telefoncuda nasıl görecek çok merak ediyorum.
Ya senin bilgisayarında ki sürücülerde problem var yada usb kablosunda falan. Benim arkadaşımın birinin telefoncu dükkanı var tamir işlerine bakıyor ve bu tür vakaları bu program üzerinden hallediyor.
Ayriyeten telefonuna her ne olursa olsun donanımsal bir sorun olmadığı sürece Smart Switch denen program telefonunu görür.

Son düzenleme:
KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim sürücüleri internetten otomatik bulup indirdi yetmedi kendim buldum indirdim smart switch hiçbir şekilde görmüyor telefonu desteklenmeyen telefon diyor. Tamam düzelttim smart switch ile işimi hallettim şu anda telefon sıfırlandı gayet güzel çalışıyor.

Son düzenleme:

Üst Alt