Romaya transfer yasağı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

delimakina

Üye
    Konu Sahibi
Romaya transfer yasağı
Roma'ya transfer yasağı!
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), İtalya'nın Birinci Futbol Ligi takımlarından AS Roma'nın futbolcu transfer etmesini yasakladı. FIFA'dan yapılan açıklamada, AS Roma'nın 1 yıl önce Fransız savunma oyuncusu Philippe Mexes'in transferinde yaptığı usulsüzlükler nedeniyle 1 yıl tranferden men cezası aldığı bildirildi.

AS Roma'yı 2006 yılı yaz transfer sezonuna kadar yerli ve yabancı hiçbir yeni oyuncu alamayacağı yolunda cezalandıran FIFA, İtalyan takımın ancak bu sürenin dolmasından itibaren yeniden futbolcu transferine başlayabileceği uyarısında bulundu.

AJ Auxerre'in FIFA'ya yaptığı, Fransız futbolcu Philippe Mexes'in bu takımla sözleşmesi sürerken AS Roma'ya geçtiği ve AJ Auxerre'in bu transferden haberi olmadığı halde İtalyan takım tarafından futbolcunun teşvik edildiği şikayeti üzerine böyle bir karar alındığı bildirildi.

Serie A'yı, şampiyon FC Juventus'un 41 puan gerisinde tamamlayan ve bu sezon yapacağı transferlerle iddialı bir konuma gelmeyi amaçlayan AS Roma'da, FIFA'nın kararı şaşkınlık yarattı.

Sezonun sona ermesiyle birlikte yeni transfer arayışına giren AS Roma, şu ana dek FC Bayern Mühih'ten Samuel Kuffour, Siena'dan orta alan oyuncusu Rodrigo Taddei ve AS Monaco'dan golcü Shabani Nonda ile sözleşme imzalamıştı.

İtalyan takımın bu transferleriyle ilgili ayrıntılı bir açıklama yapılmazken, Galatasaray ile sözleşmesi sürerken Fransa'nın Olympique Marsilya takımına giden Frank Riberry'nin durumunun ne olacağı da kesinlik kazanmadı.
 


valmont2

Üye
iyi olmus romalılara.. gıcıgım zaten onlara. umarım serie c ye duserler.. :eksi: :box:
 
Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Originally posted by valmont2@Jul 3 2005, 09:15 PM
iyi olmus romalılara.. gıcıgım zaten onlara. umarım serie c ye duserler.. :eksi: :box:
[post=102564]Quoted post[/post]​


+1
 

Legend_Come_Back

Üye
çok ağır bir ceza türkyede 4 büyüklerden birine gelse ki Gs ye gelebilir heran yer yerinden oynar herhalde.
 
Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
nie gs ye gelebilir
 

Legend_Come_Back

Üye
hangi futbolcuya sorsalar ödemeleri doğru düzgün yapılmamış. futbolcular toplu olarak fifaya falan gitse ne olur bilinmez. hoş GS nin riberyyden yediğide büyük bir kazıktır. romadan beter.

Forumda 6s 7B gibi ibarelerin kullanılması yasaktır...
 

delimakina

Üye
    Konu Sahibi
cimbom'a gelmez bence öle ceza
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


Üst Alt