Galaxy S3 i9300 [ROM] Android Revolution HD 53.0 • High Quality & Performance • I9300XXUGNK2 (20.01.2015)

Sponsorlu Bağlantılar

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
[ROM] Android Revolution HD 53.0 • High Quality & Performance • I9300XXUGNK2 (20.01.2015)

Android Revolution HD romunu kullanmamış S3 kullanıcısı yoktur herhalde.Gerek stabilite gerek şarj ömrü olsun gayet iyi bir romdu.Uzun süredir güncelleme almıyordu fakat 20 Ocak günü v53 sürümü yayınlandı ben de sizlerle paylaşmak istedim.

ÖNEMLİ
Kurulum sırasında yaşayacağınız herhangi bir sorundan dolayı şahsım ve Maxicep sorumlu tutulamaz.Lütfen risklerini bilin ve onun bilinciyle yükleyin.

KURULUM
Öncelikle ilk defa rom kuracaksanız ve telefonunuz rootlu değilse buradaki adımları sırasıyla uygulayacağız.Eğer rootluysa bu adımları atlayabilirsiniz.

ROOT İŞLEMİ
Öncelikle gerekli olan dosyalarımızı indirelim.

Samsung usb sürücüleri;eğer odin telefonunuzu görmezse indirmeniz ve kurmanız gereken dosyadır.Eğer görüyorsa onu indirmenize gerek yok.
Dosyalarımızı indirdikten sonra;
Telefonunuzun ''Ayarlar'' kısmına girin.Geliştirici seçeneklerine tıklayın.(Eğer ayarlarda gözükmüyorsa; ''Telefon hakkında'' kısmına girin ''Yapım numarası''na 7 kez tıklayın.)
Geliştirici seçeneklerinden ''Usb hata ayıklama'' seçeneğini aktif edin.

Sonra telefonunuzu kapatın.Kapandıktan sonra ''Ses kısma'',''Home'' ve ''Güç'' düğmelerine aynı anda basılı tutalım.Böyle bir ekran bizi karşılayacak;

''Ses açma'' tuşuna basarak ''Download'' moda alalım.
Sonra indirmiş olduğunuz driverleri yükleyelim.
Ardından ''Odin''i açalım ve telefonu usb kablo yardımıyla pc'ye bağlayalım.
Odin tanıdığı zaman böyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Sonrasında ''PDA'' kısmına tıklayıp indirmiş olduğunuz root dosyasını seçelim.

Ardından ''Start''a basalım ve işlem başlasın.Başladığında böyle bir ekran bizi karşılayacak.

Bu arada telefon bir kaç kez yeniden başlayacaktır telaş yapmanıza gerek yok.
Root işlemi tamamlandıktan sonra;

''Pass'' yazısını gördüğümüzde telefonu çıkartabiliriz,artık telefonumuz root iznine sahip.
Şimdi gelelim Cwm yüklemeye.Cwm ile ilgili bilgiye bu konudan ulaşabilirsiniz.

CWM KURULUMU
sayfadan telefonunuza uygun olan cwm'yi indirdikten sonra tekrar telefonu ''Download'' moda alıp bilgisayara bağlayın.Odin'i açın ve ''PDA'' kısmından indirdiğimiz dosyayı seçin.Start'a basın ve kurulum tamamlansın.

ROM KURULUMU
Şimdi gelelim asıl olaya;
Yukarıdaki işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra artık romu yüklemeye geçebiliriz.Rom dosyalarını telefona usb kablo ile atalım.
Telefonu kapatalım ve ''Ses açma'',''Home'',''Güç'' tuşlarına aynı anda basalım.Biraz bekledikten sonra bizi cwm ekranı karşılayacak;

Bu ekranda; eğer dokunmatik yüklemediyseniz ses tuşlarıyla kontrol edip güç tuşuylada eylemi gerçekleştireceksiniz.
Öncelikle ''Wipe data/factory reset''e basalım ve bize emin misiniz diyecek aynı şekilde devam edelim ve telefonumuz sıfırlansın.(Bu işlem telefonu ilk haline döndürecektir ve herşey silinecektir.Yedeklerimizi almayı unutmayalım.)
Sonra ''Wipe cache partition''a basalım.
En son ''Advanced kısmından ''Wipe dalvik cache'' yaptıktan sonra romu kurmaya geçebiliriz.
''Install zip from sdcard'' a tıklayalım ve romun olduğu klasörü bulalım.Zip uzantılı dosyayı bulup kurulumu tamamlayalım.Aroma installer olduğu için kurulum oldukça basittir.Bir sorun olursa sorabilirsiniz.Kurulum tamamlanınca telefon yeniden başlayacaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir panik yapmayın ve bitene kadar bekleyin.

Keyifli kullanımlar.

• Beğen
Tepkiler: mkarahanlı, volkii46, Aziz04 ve 1 kişi daha

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
Teşekkürler eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: Joker
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim abi

sat s3 al

sat s3 al

Üye
ben bu romu kullanmadım

GreaTH

GreaTH

Üye
Teşekkürler

• Beğen
Adem Da

Adem Da

Üye
Romdan ekran goruntuleri varni

ciwano0114

Üye
Android 4.3
Sadece renkeri daha canli o kadar. .
Yukledim kaldirdim dun gece xda dan

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: mesut0114
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
gayet iyi bir rom

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
çöp dolu note 4 ve s5 romlarindan sıkıldım.kendi kendine ram yükseliyor.

omega v61i deneyen varmi bu roma gore artilari ve eksileri

Edit: 4.4.2 nin ve 4.4.4lerin saçmaliklarindan biktim bu roma geçiyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çöp dolu note 4 ve s5 romlarindan sıkıldım.kendi kendine ram yükseliyor.

omega v61i deneyen varmi bu roma gore artilari ve eksileri

Edit: 4.4.2 nin ve 4.4.4lerin saçmaliklarindan biktim bu roma geçiyorum.
Omega v61'de gayet iyi.Bu romla karşılaştırırsam ben Omega'yı seçerim açıkcası.Gayet stabil ve hızlı oluyor romları .İkisi de iyileştirilmiş stock rom yani biraz keyif meselesi istediğini seçebilirsin ikisi de sorun çıkartmaz.

br1903

br1903

Üye
bu romda sarj suresını bırı atabilirmi ?

NextWorld

NextWorld

Üye
Bu romda hicbir görüntü değişikliği yoktur,A kalitedir,Yalnizca performans ve batarya gelistirmeleri vardır. Teşekkürler Joker;)

ilhanulgen

Üye

Android Revolution HD romunu kullanmamış S3 kullanıcısı yoktur herhalde.Gerek stabilite gerek şarj ömrü olsun gayet iyi bir romdu.Uzun süredir güncelleme almıyordu fakat 20 Ocak günü v53 sürümü yayınlandı ben de sizlerle paylaşmak istedim.

ÖNEMLİ
Kurulum sırasında yaşayacağınız herhangi bir sorundan dolayı şahsım ve Maxicep sorumlu tutulamaz.Lütfen risklerini bilin ve onun bilinciyle yükleyin.

KURULUM
Öncelikle ilk defa rom kuracaksanız ve telefonunuz rootlu değilse buradaki adımları sırasıyla uygulayacağız.Eğer rootluysa bu adımları atlayabilirsiniz.

ROOT İŞLEMİ
Öncelikle gerekli olan dosyalarımızı indirelim.

Samsung usb sürücüleri;eğer odin telefonunuzu görmezse indirmeniz ve kurmanız gereken dosyadır.Eğer görüyorsa onu indirmenize gerek yok.
Dosyalarımızı indirdikten sonra;
Telefonunuzun ''Ayarlar'' kısmına girin.Geliştirici seçeneklerine tıklayın.(Eğer ayarlarda gözükmüyorsa; ''Telefon hakkında'' kısmına girin ''Yapım numarası''na 7 kez tıklayın.)
Geliştirici seçeneklerinden ''Usb hata ayıklama'' seçeneğini aktif edin.

Sonra telefonunuzu kapatın.Kapandıktan sonra ''Ses kısma'',''Home'' ve ''Güç'' düğmelerine aynı anda basılı tutalım.Böyle bir ekran bizi karşılayacak;

''Ses açma'' tuşuna basarak ''Download'' moda alalım.
Sonra indirmiş olduğunuz driverleri yükleyelim.
Ardından ''Odin''i açalım ve telefonu usb kablo yardımıyla pc'ye bağlayalım.
Odin tanıdığı zaman böyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Sonrasında ''PDA'' kısmına tıklayıp indirmiş olduğunuz root dosyasını seçelim.

Ardından ''Start''a basalım ve işlem başlasın.Başladığında böyle bir ekran bizi karşılayacak.

Bu arada telefon bir kaç kez yeniden başlayacaktır telaş yapmanıza gerek yok.
Root işlemi tamamlandıktan sonra;

''Pass'' yazısını gördüğümüzde telefonu çıkartabiliriz,artık telefonumuz root iznine sahip.
Şimdi gelelim Cwm yüklemeye.Cwm ile ilgili bilgiye bu konudan ulaşabilirsiniz.

CWM KURULUMU
sayfadan telefonunuza uygun olan cwm'yi indirdikten sonra tekrar telefonu ''Download'' moda alıp bilgisayara bağlayın.Odin'i açın ve ''PDA'' kısmından indirdiğimiz dosyayı seçin.Start'a basın ve kurulum tamamlansın.

ROM KURULUMU
Şimdi gelelim asıl olaya;
Yukarıdaki işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra artık romu yüklemeye geçebiliriz.Rom dosyalarını telefona usb kablo ile atalım.
Telefonu kapatalım ve ''Ses açma'',''Home'',''Güç'' tuşlarına aynı anda basalım.Biraz bekledikten sonra bizi cwm ekranı karşılayacak;

Bu ekranda; eğer dokunmatik yüklemediyseniz ses tuşlarıyla kontrol edip güç tuşuylada eylemi gerçekleştireceksiniz.
Öncelikle ''Wipe data/factory reset''e basalım ve bize emin misiniz diyecek aynı şekilde devam edelim ve telefonumuz sıfırlansın.(Bu işlem telefonu ilk haline döndürecektir ve herşey silinecektir.Yedeklerimizi almayı unutmayalım.)
Sonra ''Wipe cache partition''a basalım.
En son ''Advanced kısmından ''Wipe dalvik cache'' yaptıktan sonra romu kurmaya geçebiliriz.
''Install zip from sdcard'' a tıklayalım ve romun olduğu klasörü bulalım.Zip uzantılı dosyayı bulup kurulumu tamamlayalım.Aroma installer olduğu için kurulum oldukça basittir.Bir sorun olursa sorabilirsiniz.Kurulum tamamlanınca telefon yeniden başlayacaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir panik yapmayın ve bitene kadar bekleyin.

Keyifli kullanımlar.

telefon arama yapmıyor
karşı taraf arıyor fakat bende gözükmüyor neden olabilir ?
telefon arama yapmıyor
arama esnasında Ağda kayıtlı değil yazıyor

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
telefon arama yapmıyor
Hattınız çekmiyor olabilir.Arada bana da oluyor romla ilgili olduğunu sanmıyorum.Yalnızca acil aramalar yazıyorsa ve imei 0049 olduysa efsyi geri yükleyin düzelir

ilhanulgen

Üye
Hattınız çekmiyor olabilir.Arada bana da oluyor romla ilgili olduğunu sanmıyorum.Yalnızca acil aramalar yazıyorsa ve imei 0049 olduysa efsyi geri yükleyin düzelir
hat çekiyor ayarlarında bir problem yok hocam
yeni yükledim romu
ağda kayıt yok diyor

Üst Alt