robot yapımı

Sponsorlu Bağlantılar

zoom

Üye
    Konu Sahibi
robot yapımı
robop yapımıyla ilgili acami olarakta olsa bilgi veren bi site biliyor musunuz özellikle forum sitesi

UndeRqRo.uNd

Üye

inqilizce olarak herşey anlatılmış qayet açık yapmak istediğin ve anlamdıqın olursa yazarsın .. :)

helper007

helper007

Üye
Robot mu?
Nasıl yani Asimo gibi mi?
Yoksa bildiğimiz el yapımı robot mu?Hani bilmem bozuk yazıcı parçalarından yapılan eller falan mı?

UndeRqRo.uNd

Üye
Originally posted by helper007@Oct 7 2005, 05:00 PM
Robot mu?
Nasıl yani Asimo gibi mi?
Yoksa bildiğimiz el yapımı robot mu?Hani bilmem bozuk yazıcı parçalarından yapılan eller falan mı?
[post=186328]Quoted post[/post]​
hayır siteleri arama motorlarına kayıt ettiren ve onlar hakkında qünlük bilqi veren böceklerdir :D

helper007

helper007

Üye
Uçmuşum. yaa Robot? Haaaaa

zoom

Üye
    Konu Sahibi
yok abi yaa bildiğiniz robot işte elektronik minik varya böyle yürüyolar felan :ehe:

onlardan yani gerçek robotta öyle asimo felan değil :P

ardaca

Üye
onun için keanoyu beklicen biraz. seyrek giriyor. o anlar az biraz.

_GiTaRisT_

Üye
bu robot bizim bildiğimiz robot mu??hani bu insan gibi filan...

ardaca

Üye
ya o kadar değil canım. hani şu çizgiyi takip eden ya da ışığa doğru yürüyen robotlardan. odtünün yaptıkları gibi! keano en erken pazartesi gelir. eğer yakınında güzel bi kitapçı varsa bilgisayar kitapları renginde (turunculu) bi kitap olcaktı. robot yapımı, programlanması falan! o belki işine yarar!

türkçe güzel bi kaynak sayılır. site bulursam onu da yazarım!

bunlar da bikaç site.

Caine

Caine

Üye
aga şu elektronik eşyaların insanların sonunu getireceği varsayımını gerçekleştirmek felan mı istiyosun yoksa kız arkadaşına ev işlerinde yardımcı olması için mi yapacaksın :DD ne sevgi beee ;)

_GiTaRisT_

Üye
Originally posted by Caine@Oct 8 2005, 04:05 AM
aga şu elektronik eşyaların insanların sonunu getireceği varsayımını gerçekleştirmek felan mı istiyosun yoksa kız arkadaşına ev işlerinde yardımcı olması için mi yapacaksın :DD ne sevgi beee ;)
[post=186594]Quoted post[/post]​
:lol2: :lol2: :lol2:

naptın abi yaa.isyan çıkartırız ;;)

AntiTuk

Üye
walla zor iş bu işte mekanik ayrı bidert ondan sonra bu işin bide programlama kısmı war programlama için c dili falan bilmen gerek bir sürü sensör kontrolu falan yapman gerek faln filn...
işin işinden çıkabilirmisn bilmem ama cidden zor iş öle siteden okumakla falan olcak bişe deil bence ama çok amatör bişe yapcam dersen o ayrı ama oda kolay deil.
ama japonyada mesela maket türnden mini robotlar satılıo bilmem burda var mı?dielim maket aldın karşına bu sefer yine programlama çıkacak
neyse allah kolaylık versn ne dieim

UndeRqRo.uNd

Üye
amma qeyik yapılmış ha, ayrıca topici bi dahaki sefere web-tasarıma açalım.

zoom

Üye
    Konu Sahibi
yaw abi geçen discovery channel'da izledim adam hemencecik radyo çiplerinde yürüyen robot yapıyor yaw bende özendim hemen bukadar basit se diye bide benim çook küçükken bi trenim vadı duvara doğru gidince geri dönüyordu yani bi tür sensörü vardı onuda sökerim bişiyler yaparım diye heveslendim ama o treni bulamadım :( :D

ardaca

Üye
Originally posted by UndeRqRo.uNd+Oct 9 2005, 05:17 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(UndeRqRo.uNd &#064; Oct 9 2005, 05:17 PM)</div><div class='quotemain'>amma qeyik yapılmış ha, ayrıca topici bi dahaki sefere web-tasarıma açalım.
[post=187627]Quoted post[/post]​
[/b]

arkadaşım geyik falan yptığımız yok. aşağıyı oku bakalım arkadaş ne istemiş&#33; bildiğimiz hepimizin (&#33;) anladığı şekliyle robot yapmak için site vs istemiş. sen diyosun yok geyik yapılmış yok web-tasarıma açalım. yorumları oku ona göre cevap ver bence&#33; saygılar&#33;

<!--QuoteBegin-zoom
@Oct 7 2005, 08:18 PM
yok abi yaa bildiğiniz robot işte elektronik minik varya böyle yürüyolar felan :ehe:

onlardan yani gerçek robotta öyle asimo felan değil :P
[post=186431]Quoted post[/post]​
[/quote]

AntiTuk

Üye
Originally posted by UndeRqRo.uNd@Oct 9 2005, 05:17 PM
amma qeyik yapılmış ha, ayrıca topici bi dahaki sefere web-tasarıma açalım.
[post=187627]Quoted post[/post]​

bu topicin neresinde geyik war bana söylesene arkadaşımız yardım istemiş bizde elimizden geldiği kadar açıklamaya çalışıoz,
yorumlarını daha dikkatli yaz&#33; :off:

Erencivelek

Üye
Tam zamanını bilmiyorum ama technology channel&#39;da robot yapımı ile ilgili bi program vardı, belki sitesinin forumlarındada bilgi vardır....

zoom

Üye
    Konu Sahibi
onu biliyorumda o adamda hemencecik bişiyler yapıyo hiç bişiy anlamıyorumki hem parçaları felan nerden alıyor yani yarasız bir program açıkçası ben bişiy anlamadım

ardaca

Üye
(üstte verdiğim 2. site) bi gir. orda fiyatlar var parçalar var. hatta kit halinde satılıyolar. forumu da var. meraklı isen iyi bayaa&#33; adamın biri uzaktan kumandalı denizaltı yapmış. helal olsun vallaaa&#33;

zoom

Üye
    Konu Sahibi
sağol valla ardaca çok yardımcı oldun ;;)

Üst Alt