Rize Fen Lisesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
levasinay

levasinay

Üye
    Konu Sahibi
Rize Fen Lisesi
TARİHÇE

2001 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi binasında eğitim-öğretime başlayan Rize Fen Lisesi,2003 yılında elli beş dönüm arazi üzerinde görme engelliler için yapılan Alipaşa mevkiindeki binasına taşındı.Fen Lisesi yerleşkesi; dersliklerin bulunduğu okul binası, öğrencilerin barınma, etüt ve dinlenme ihtiyaçlarının giderildiği pansiyon binası, Çok Amaçlı Salonu da barındıran yemekhane binasından oluşmaktadır.
Fen Lisesi, yabancı dil öğretimi ağırlıklı, fen ve matematik alanlarına ilgi istek ve yatkınlık kazandırıcı derslere yer veren, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, bilim adamı olabilecek bireyler yetiştiren, paralı, parasız yatılı ve gündüzlü öğrenci bulundurabilen karma eğitim ve öğretim yapan ortaöğretim kurumu olarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen öğrencilere eğitim vermektedir.
Aklın ve bilimin aydınlattığı yolda, Atatürk ilke ve inkılâplarını rehber edinmiş, vatanını, milletini seven öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen, Rize Fen Lisesi,kısa zamanda büyük başarılara imza atmıştır.Rize’de düzenlenen bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyetlerde her zaman liderlik misyonunu üstlenen Fen Lisesi,21. yüzyıla dönük çağdaş yüzüyle Türkiye’de ve Dünya’da yeni başarılar hedeflemektedir

Ben bu okulda okuyorum :):ehe

• Beğen
Tepkiler: balyoz61

balyoz61

Kapalı Hesap
Rize fen in puanı kaç?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...