Renklerin Kavgası

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
xkadir61

xkadir61

Üye
    Konu Sahibi
Renklerin Kavgası
~~RENKLERİN KAVGASI~~
Dunyanin butun renkleri bir gun biraraya toplanmislar ve hangi rengin en onemli en ozel oldugunu
tartismaya baslamislar:

YESIL demis ki:
"Elbette en onemli renk benim..Ben hayatin ve umudun rengiyim..cimenler,agaclar,yapraklar
icin secilmisim..soyle bir yeryuzune bakin, her taraf benim rengimle kapli..."

MAVI hemen atilmis:
"Sen sadece yeryuzunun rengisin..Ya ben? Ben hem gokyuzunun hem denizin rengiyim.
Gokyuzunun mavisi insanlara huzur verir, ve huzur olmadan siz hicbir ise yaramazsiniz"

SARI soz almis:
"Siz dalgami geciyorsunuz? Ben bu dunyaya sicaklik veren rengim..Gunesin rengiyim..
Ben olmazsam soguktan donarsiniz hepiniz"

TURUNCU onun sozunu kesmis:
"Ya ben?? Ben saglik ve direncin rengiyim..insan yasami icin gerekli vitaminler hep benim
rengimde bulunur..Portakali,havucu dusunun..Ben pek ortalarda gorune bir renk olmayabilirim
ama gunes dogarken ve batarken gokyuzune o guzel rengi veren de benim unutmayin"

KIRMIZI daha fazla dayanamamis:
"Ben hepinizden ustunum!!!Ben kan rengiyim!! Kan olmadan hayat olur mu!!
Ben tehlike ve cesaretin rengiyim!!!Savasin ve atesin rengiyim!! Askin ve tutkunun rengiyim!!!
Bensiz bu dunya bombos olurdu!!!

MOR ayaga kalkmis:
"Hepinizden ustun benim..Ben asalet ve gucun rengiyim.Butun krallar, liderler beni secmisler..
Ben otorite ve bilgenin rengiyim,insanlar beni sorgulamaz..dinler ve itaat ederler"

Ve butun renkler hep bir agizdan kavgaya tutusmuslar..Her biri digerini itip kakiyor;
"En buyuk benim" diyormus...Derken...Bir anda simsekler cakmis, ve yagmur damlaciklari
gokten dusmeye baslamis...Butun renkler neye ugradiklarini sasirmis,korkuyla birbirlerine
sarilmislar...VE YAGMUR"un sesi duyulmus...

"Sizi gidi renkler...Bu kavganizin anlami ne,bu ustunluk cabaniz neden? Siz bilmiyor musunuz
ki her biriniz farkli bir gorev icin yaratildiniz, birbirinizden farklisiniz ve her biriniz kendinize
ozelsiniz...simdi elele tutusun ve bana gelin"

Renkler bunun uzerine kendilerinden cok utanmislar..Elele tutusup birlikte gokyuzune havalanmislar
ve bir yay seklini almislar..Yagmur onlara "bundan boyle..." demis...
"Her yagmur yagdiginda siz birlesip bir renk cumbusu halinde gokyuzunden yeryuzune uzanacaksiniz..
Gokyuzunu bir kusak gibi saracaksiniz ve size GOKKUSAGI diyecekler...Anlastik mi?"

Iste bu yuzden ne zaman dunyamiz yagmurla yikansa, ardindan gokyuzunde,

GOKKUSAGI belirir...

Biz de gokkusagindaki o renkler gibi birbirimizden farkliyiz, ve hepimiz ozeliz...

bence tartışmasız en esrarengiz renk beyazdır.
çünkü her renk beyaza çıkar.

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
teşekkürler ellerine sağlık abicim:op:

tuba.dmn

Üye
Biz de gokkusagindaki o renkler gibi birbirimizden farkliyiz, ve hepimiz ozeliz...
çok anlamlı bi sözz eline sağlıkk

Solamente

Üye
çok güzelmiş teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt