Qualcomm Snapdragon 820 ile ilgili tüm detaylar 11 Ağustos tarihinde gelebilir

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Qualcomm Snapdragon 820 ile ilgili tüm detaylar 11 Ağustos tarihinde gelebilir
Gelsin bakalım cortex a72 çekirdekleri :eller:

Qualcomm’un yeni üst seviye yonga seti kısa süre içerisinde tüm detayları ile gün yüzüne çıkabilir.

Akıllı telefon ve tablet pazarında özellikle işlemciler, cihazların en önemli donanım bileşenlerinden bir tanesi olurken, şu anda pazarda bir çok yonga seti üreticisi faaliyet göstermekte. Bunlar arasında Qualcomm, MediaTek, Samsung, Intel, Nvidia gibi firmalar ön plana çıkmakta.

Qualcomm, bu sene özellikle 64-bit mimaride gelen yeni yonga setleri ile kendini gösterirken, üst seviyede sunduğu Snapdragon 810 ile de sıkıntılar yaşadı. Snapdragon 810 ile sunulan bir çok cihaz aşırı ısınma sorunları ile kullanıcıların eleştirilerine hedef olurken, bir çok firma güncellemelerle sorunu çözmeye çalışıyor.

Önümüzdeki dönemde ise Samsung’un üst seviyede gelen olan yonga seti Snapdragon 820 olacak ve henüz hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadığımız bu yeni yonga seti, geçtiğimiz Mart başında İspanya, Barcelona’da düzenlenen MWC 2015, Mobil Dünya Kongresi’nde resmi olarak duyurulmuştu.

Gelen iddialara göre Qualcomm, 11 Ağustos tarihinde yeni Snapdragon 820 yonga setinin önündeki sır perdesini kaldırabilir ve Los Angeles’da düzenleyeceği özel bir etkinlik ile de yeni yonga setinin detaylarını teknoloji dünyası ile paylaşabilir.

Kesin olmayan bilgilere göre Qualcomm Snapdragon 820, Kyro işlemci ile gelecek. Dört çekirdekli işlemci içerecek olan yonga seti Adreno 530 grafik işlemci içerecek ve ayrıca MDM9x55 LTE Cat.10 modem ile gelecek.

Yeni yonga setinin Samsung’un 14nm ya da TSMC’nin 16nm FinFET üretim süreci ile gelmesi bekleniyor.

Qualcomm Snapdragon 820 ile ilgili tüm detaylar 11 Ağustos tarihinde gelebilir - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu

yeumyang

yeumyang

Moderator
s810 gibi ısınıyorsa hic gelmesin şimdi bu 4 cekirdekle geliyorsa s810 mu daha iyi yoksa 820 mi

Luck Star

Luck Star

Üye
4 çekirdeğin farkettiğini düşünmüyorum. Önemli olan overclock yapmamak. Mesela s800 çok stabil çalışıyor. s801 sadece 0.2ghz overclock edilmiş ama cayır cayır yanıyor. Geçenlerde note edge kullandım Snapdragon s807 4 çekirdek 2.7ghz telefon alev alıyordu. Yani işlemci normal bir düzey frekansta çalışıp gerekli tüm teknik özellikten (nm , teknoloji vs.) nasibini almış olmalı. 1.8-2.0 ghz 64bit 14nm 4 çekirdek işlemci iyi gider diye düşünüyorum.

Invoke

Invoke

Üye
Snapdragon demişken... S810 ciddi anlamda berbattı. S808 de çok farklı değildi. Geçen okuduğum bir yazıya göre S810 v2.1 diye bir olay da yokmuş. Hepsi aynı şey. M9 daki S810 ile Z3+ daki S810 veya OPT daki S810, aynı S810 ve hepsi ısınıyor. Hepsi bir şekilde ısınması önlemeye veya soğutmaya çalışıyor.

Eğer 820 de böyle olursa mediatek'in önü iyice açılır.

Luck Star

Luck Star

Üye
S810 tam bir fiyasko oldu :D Sony fanboylar genelde bahsederler v1.2 kullanacak o ısınmıyor falan ama tamamen hikaye. Kendilerini avutmaktan başka bir şey değil her cihazda ısınıyor bunun sony'si, lg'si, samsung'u yok. Hepsi bu konuda cezasını çekti en çok çekende ısındığı için kamerayı kapatan sony :)

Normal ısınan S800
Az ısınan S801 ve S808
Aşırı ısınan S805 ve S810 ...

Invoke

Invoke

Üye
800 den sonra 810 lu cihaz almak yükseltme değil bence. Mesela Z3 yerine Z3+, hem daha pahalı hem ısınıyor. M9 veya OPT veya diğerleri de öyle...

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Z3+ tam fiyasko olmus ya bu kadar oldugunu bilmiyordum ısı olayının.
Bir de testlerine falan baktım 808 olmasına ragmen uygulama açılıs hızı browser falan G4 daha iyi üstelik sentetik testlerde bile 39.000 küsur puan alıyo G4'den yine geride.M9 ve G Flex 2 böyle degildi 50.000 küsur puan alıyorlardı frekans düsürme mi oldu acaba Z3+ 'da?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Hadi bakalım toparla kendini qualcomm

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Meydan sanki yavaştan intele kalacak gibi görünüyor, hayırlısı.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
820 efsane olabilir çünkü cortex a72 çekirdeği var

tek sorun 14nm yapmaları lazım ve ısınma sorunu çözmeleri

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
820 efsane olabilir çünkü cortex a72 çekirdeği var

tek sorun 14nm yapmaları lazım ve ısınma sorunu çözmeleri
Niye 14nm yapsınlar samsung 10nm'ye hazırlanıyor onlarda 9nm'ye hazırlansın :D