Qt uygulamalarını yükleyemeyenler...

 • 23 Nisan 2011
 • 4678 Okunma
 • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar konu hakkında en detaylı anlatımı openstar kardeşimiz yapmış ben denedim sorun çıkmadı. Bu arada bende cicorun son fwsi V3 Hacked yüklü onun üzerine kurdum.

  Evet arkadaşlar en çok sorun olan durumlardan bitaneside CFW'lere QT yükleme sorunudur. Bu sorun cfw'lerde kullandığımız nokianın bazı uygulamalarında standart olarak bulunan pips'in yada diğer qt bileşenlerinin yazılımın içinde olmasından kaynaklı bir durum. Yani CFW içerisinde bulunan dahili bileşenler pips ve diğer qt bileşenlerinden dolayı yazılımlara QT yüklemek hep sorun olmakta. Qt olmayan cfw'lere nasıl qt yüklediğimi ve nasıl qt tabanlı uygulamalar yüklediğimle alakalı bilgi vermek amacıyla böyle bir konu açtım.

  Evet arkadaşlar öncelikle qt yüklüyoruz cfw'ye.. qt installer içerisinde 6 adet bileşen var..
  Bunlar;

  1 qt.sis
  2 qtwebkit.sis
  3 qtmobility.sis
  4 openc_ssl.sis
  5 stdcpp.sis
  6 pips.sis

  bunlardan pips, cfw'de bulunan ovi maps'den dolayı sistemimizde zaten dahili bileşen.. qt installer'ın bu altı bileşenini yüklemeye çalışınca hata alıyoruz..Ben qt installer içerisinden bunları çıkardım. Pips dışındakileri sistemimize sorunsuzca yükleyebiliriz.Buyrun linki;

  Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

  Evet burdaki uygulamaları sırası ile telefona yüklüyoruz.. Thingchange/e içine atıp AutoIstaller ile yüklemenizi öneririm. Bu dosya içerisinde Qt'nin bileşenleri vardır. içerisinde pips yoktur.. pips zaten sistemimizde var..
  Böylelikle sistemimize qt yüklemiş oluruz. peki oviden bir qt uygulaması indirip kuralım.
  Cepten ovi mağazaya girdiğimizde sistemimizde qt bileşeni olarak sadece pips olmadığını görecek ve öncelikle onu yüklemeye çalışacaktır. Yükleme sırasında pips dahili bileşen olduğundan yükleme kendiliğinden iptal olacaktır.
  Yani herkeze öncelikle qt yüklemeyi kendine görev edinen ovi, bunu yüklemeden sizin qt tabanlı uygulamanızı yüklemeyecektie..Yüklemeniz her defasında iptal olacaktır..Peki ne yapabiliriz..Ben şöyle yaptım..
  Uygulamayı pc'ye indirp öyle kurdum..
  Nasılmı?
  Önce pc'den http://www.ovi.com adresine gidiyoruz. Buradan indireceğimiz uygulamanın bölümüne geçiyoruz..  istediğimiz QT uygulamasını seçiyoruz..  Uygulamayı seçtikten sonra Arkadaşa Gönder seçeneğini tıklıyoruz..  Açılan ekran da en üst adres satırda yazan "send-to-frend" yazısını silip "download" yazıyoruz ve Enter tuşuna basıyoruz. Ardından uygulamayı bilgisayarımıza indiriyoruz..

  indirdiğimiz uygulama dosyası içinde ovi mağazanın bizin telefonumuza yüklemek istediği qt'nin yükleme dosyalarıda yer almakta.. Telefonumuza yüklemek için bundan arındırmamız lazım.. Bunun için indirdiğimiz sis yada sisx uzantılı qt tabanlı uygulama dosyasını siscontents programı ile açıyoruz..  siscontets burda; Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

  açılan ekrandan 3. ikon olan "extract files" ikonuna tıklıyoruz..
  sis içerisindeki dosyalar karşımıza geliyor.Buradan kendi uygulamamızı buluyoruz..
  "Nokia-smart-installer" klasörü dışındaki klasörde bizim uygulamamızın sis uzantılı hali bulunuyor...

  Bu uygulamayı direkt telefonumuza yüklüyor ve uygulamayı sorunsuzca kullanabiliyoruz..


  ....

  Bütün bunlar ovi'nin uygulama yanında QT ve bileşenlerini yükleme sevdasından kaynaklanmaktadır..
   


  Yazan: bluemai
 2. teşşekürler

  ----------Eklendi @ 18:18:13 ---------- Yazıldı @ 18:17:50 ----------

  ama bu bölüm s60 v5 te olması gerkmioyormuydu:allalla:
   
 3. çok haklısın bi hata yaptık artık
   
 4. N8 DE qt sorunum var!!!
  hala sorunu çözemedim.
  yarın nokia şopa gidip hallettirmeyi düşünüyorum yapabilirler mi ki?
   
 5. teşekkürler sorun çözüldü
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/02/2019 - 20:39