Preenvyi ne yaptıysam yükleyemedim lütfen yardım edin

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

o_soylemez

Üye
    Konu Sahibi
Preenvyi ne yaptıysam yükleyemedim lütfen yardım edin
Arkadaşlar n900 ü yeni aldım. prenviyi kurmaya çalıştım bir türlü kuramadım. bütün depolar açık ordan aradım bulamadım pcden indirip yüklemeye çalıştım uyumsuz uygulama paketi yazdı. x terminalden yüklemeye çalıştım yüklüyor fakat Y e seçeneği gelmiyor. fileboxtan baktığımda prenv dosyası var birşey anlamadım bu işten lütfen yardım edin

osmanayman

osmanayman

Üye
Depolar ve "rootsh" yüklüyse ve telefon dili Türkçe ise x-terminalden;

root

apt-get install preenv

komutlarını verip çıkan soruya "e" yazmanız yeterli...:oke:

o_soylemez

Üye
    Konu Sahibi
aynısını yaptım ama e seçeneği gelmiyor yüklüymüş gibi gözüküyor fakat oyunları yükleyemiyorum preenv eksik yazıyor

osmanayman

osmanayman

Üye
preenv deb dosyasını indirseniz bile eksik paket uyarısı verip yüklemeyecektir...

Eğer yüklemişseniz bir de şunları deneyin;

root

apt-get -f install

gelen soruya "e" deyip devam edin...

Yine olmazsa;

root

apt-get install --reinstall preenv

komutunu deneyin...

Bunlar da olmazsa "apt-get remove preenv" komutunu verip varsa preenvi kaldırın ve işlemleri tekrarlayın... Selametle...:oke:

o_soylemez

Üye
    Konu Sahibi
abi yazdıklarının hepsini uyguladım ama yine olmadı. En sonunda kaldırdım ve bir daha yükledim fakat yeniden yüklediğimde yine E seçeneği gelmedi acaba yüklenmişmidir

- - - Eklendi - - -

oyunları zipten çıkartıp "/opt/preenv/usr/palm/applications/" bu klasöre atmak istedim fakat /opt/preenv/ seçeneğinden sonra usr seçeneği gelmiyor eksikmi yüklüyorum anlamadım ki

osmanayman

osmanayman

Üye
Ne yazdığını, nasıl bir hata verdiğini tam olarak belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım kardeşim...

doblark

Üye
bende şöyle bir yazı çıkıyor neden 0 upgraded,0 newly installed,0 to remove and 4 not upgraded.

- - - Eklendi - - -

kesin çözüm buyrun :)

x terminalden---)

sudo gainroot
apt-get install libGLES*

x terminali kapat açtıktan sonra yeniden

sudo gainroot
apt-get update
apt-get install preenv

yaz ,olacaktır :)

mustafaguler27

mustafaguler27

Üye
ortak bana bi yardım etsen x terminalden yapamadım preenv yi yükleyemedi bi türlü

mustafaguler27

mustafaguler27

Üye
kardeşim aynısını yapıyorum couldn't find package preenv yazıyor olmuyor bir türlü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt