Porschedan yeni spor prototip

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi
Porschedan yeni spor prototip
Porsche’dan Yeni Bir Spor Otomobil Prototipi

--------------------------------------------------------------------------------

Kuzey Amerika’daki motorsporları yatırımını güçlendiren Porsche, Penske Motorsports ortaklığıyla yeni bir spor otomobil prototipi üretiyor. Bu otomobil, birçok başarıya imza atmış olan 1998 yılının 911 GT1’den bu yana Porsche’nin motorsporları için üretmiş olduğu ilk yarış otomobili olma özelliğini taşıyor.

Merkezi Almanya’nın Stuttgart kentinde bulunan Porsche AG, Kuzey Amerika’daki yan kuruluşu Porsche Cars North America (PCNA) için tamamen yeni bir spor oto-mobil prototipi geliştiriyor. Bu yeni spor otomobil prototipi müşterilerin kullanımında, Amerika’nın en önemli spor otomobil yarışlarından olan American Le Mans Series (ALMS) yarışlarında start alacak. Otomobil, sahip olduğu teknik yapı itibariyle LMP2-Sınıfı (Le Mans Prototipi) olarak adlandırılan sınıfta yarışacak. Yine bu otomobil birçok başarıya imza atmış olan 1998 yılının 911 GT1’den bu yana Porsche’nin mo-torsporları için üretmiş olduğu ilk yarış otomobili olma özelliğine sahip.

Penske Motorsports 2005 ve 2006 yıllarında ALMS yarışlarında ve pistlerde Porsche’nin iş ortağı olarak görev yapacak. Roger Penske ve yarış ekibi 1972 ve 1973 yıllarında efsanevi Porsche 917 ile iki CanAm Şampiyonluğu kazanmıştı. Yıllardır ABD’nin en profesyonel ve en başarılı yarış ekibi olarak kabul edilen Penske Motorsports, Porsche’nin yeni spor otomobil prototipini ALMS sezonunun son iki yarışında test amacıyla piste çıkartacak. Bu yarışların ilki 1 Ekim tarihinde Road Atlanta’da ve diğeri ise 16 Ekim tarihinde Laguna Seca’da gerçekleştirilecek. 2006 yılında iki yarış otomobilinin, sezonun tüm yarışlarında yarışması planlanıyor.

PCNA Başkanı ve CEO’su Peter Schwarzenbauer, 15-17 Nisan tarihlerinde gerçek-leştirilen ve ALMS’nin ikinci yarışı olan Road Atlanta’da Porsche Cars North America ve Porsche Motorsport North America’nın yeni motorsporları programıyla, uzman müşteri takımlarına, prototip kategorisinde American Le Mans Series’te yarışma im-kanı sunacaklarını açıkladı.

Seri üretime yakın GT2 Sınıfı’nda Porsche 911 GT3 ile yarışan motorsporları müşte-rileri, son altı yılda 47 galibiyet ve beş marka şampiyonluğu kazanmayı başardılar. Porsche, bu yeni ve daha güçlü girişimle birlikte Amerikan yarış otomobilleri dünyası-nın çok daha büyük heyecan ve ilgiye sahne olacağını vaat ediyor.


Kuzey Amerika sadece Porsche’nin en büyük satış adetlerine ulaştığı bölge olmasıyla değil, aynı zamanda Stuttgart’lı üreticinin en geniş hayran kitlesine sahip bölge olma özelliğine de sahip. Porsche Clup of America yaklaşık 60 bin üyesiyle dünyanın en büyük marka kulübü olma özelliğini taşıyor. 934, 935 ve 962 gibi sıra dışı yarış otomobillerinin yer aldığı Porsche Müşteri Sporları, 30 yılı aşkın bir süredir Amerika kıtasında uzun soluklu ve başarılı bir gelenek.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

Dark-Evil
Cevap
0
Görüntüleme
2K
Dark-Evil
greenmile
Cevap
0
Görüntüleme
507
greenmile
bydexer
Cevap
0
Görüntüleme
345
bydexer


Üst Alt