Porsche ailesine dördüncü model

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi
Porsche ailesine dördüncü model
Porsche yetkilileri; adını efsanevi “Carrera Panamericana” uzun mesafe yarışlarından alan “Panamera Sports Coupe” yi 2009 yılında dünya pazarına sunmayı planlıyor.Porsche'nin dördüncü model serisi için start verildi.
Porsche; yepyeni bir model serisinin geliştirilmesi ve üretimi için start verdi. Lüks sınıf spor coupe olarak tanımlayabileceğimiz yeni otomobil, dört koltuklu ve dört kapılı olarak tasarlanıyor. Çeşitli motor seçeneklerinin kullanılacağı bu modelde güç ünitesi önde konumlanacak ve araç arkadan itişli olarak geliştirilecek.
Stuttgart’lı otomobil üreticisinin; 911, Boxster ve Cayenne’den sonra gelen bu dördüncü model serisi, efsanevi Carrera Panamericana uzun mesafe yarışlarından esinlenilerek “Panamera” adını almış. 2009 yılında pazara sunulması planlanan, Panamera’nın üretimi; Porsche’nin Cayenne ile Carrera GT’yi ürettiği Leipzig fabrikasında gerçekleşecek. Alınan kararlar doğrultusunda, şu an faal olan montaj bölümünün 2006/2007 yıllarında ciddi anlamda yeni yatırımlarla genişletilmesinin de sağlanacağı belirtiliyor. Panamera’nın Leipzig fabrikasında üretime geçilmesi ile, yalnızca Leipzig’de 600 kişiye yeni iş imkanı yaratılmış olup, projenin hayata geçmesiyle; Porsche’nin Stuttgart-Zuffenhausen’deki ana fabrikasında da yaklaşık 400 kişilik yeni iş imkanı yaratılacak. Dördüncü model serisinin motorları ise, Zuffenhausen ile Weissach Ürün Geliştirme Merkezi’nde üretilecek.
Porsche’nin yeni nesil model serilerinin tamamına toplam yatırımı1 milyar Avro’dan fazla olacak ve bu rakam tamamiyle şirketin kendi fonlarından karşılanacak. Yeni modelin yıllık satış adedinin ise en az 20 bin adet civarında olması hedefleniyor.
 


doukan1989

Üye
ama 2009 a çok var daha bekleyemem ben :'( çıksın bi an önce
 
goldcrusher

goldcrusher

Üye
araba guzel bişeye benziyo :artı:

hadi hayırlısı ;;)
 
BRKNSR

BRKNSR

Üye
insalah birazdaha stilini degiştirir :rolleyes: nebilimbıktık valla:off: :off:
 

slayer

Üye
2009 :blink:
carrera GT gibi müthiş olur inşallah
 

BaD BoY

Üye
COK GUZEL BIR ARABA ;;) AMA 2009DA CIKMASI BENI UZDU :(
 

vormound

Üye
ııde abı yarın cıkıyo deseler ne farkedecek alacakmısın kı... :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

x-scarface
Cevap
0
Görüntüleme
322
x-scarface
x-scarface
Cevap
1
Görüntüleme
634
fk555897
Revengeful
Cevap
7
Görüntüleme
837
India
Cevap
0
Görüntüleme
476
India


Üst Alt