Yardım play store oto güncelleme kapatma

Sponsorlu Bağlantılar

bilisimler

bilisimler

Üye
    Konu Sahibi
play store oto güncelleme kapatma
İyi günler play store kendini güncelliyor rabrika sürümüne tekrar dönüyorum yine yüklüyor bu güncellemeyi bir türlü durduramadım cihazımın tüm güncellemelerini kapattım play storenin güncellemerinide kapattım sorun tekrar devam ediyor. Play storenin güncel sürümünü hiç beyenmedim o yüzden güncel sürümünü yüklemesini istemiyorum. Bu güncellemeyi tamamen nasıl kapatırım?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Android mobil işletim sisteminde uygulamalar sizden habersiz güncellensin istemiyorsanız, küçük birkaç işlemle bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Öncelikle Google Play Store’a erişmeniz gerekiyor. Daha sonrasında en sol üstteki simgeyi kullanarak alt seçeneklere ulaşıp, “Ayarlar”a tıklayın.

Ardından karşınıza çıkan pencerede “Genel” sekmesinde “Uygulamaları Otomatik Güncelle” bölümüne tıklayın. Açılan ekranda üç farklı seçenek yer alıyor. Bunlardan ilkiyle otomatik güncelleştirmeyi tamamen kapatabilirsiniz. Yani böylece uygulamalar siz güncellenmeden hiçbir şekilde otomatik olarak yeni versiyona yükseltilmez.

“Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle. Veri ücretleri alınabilir” seçeneğinde ise hem mobil hem de kablosuz bağlantı bu işlem için kullanılabiliyor. Herhangi bir oyun ya da uygulama güncelleştirmesi yayınlandığında bağlı olduğunuz internet (mobil ya da kablosuz) farketmeksizin güncelleştirme yapılır. Bu da özellikle mobil kotası düşük olanlar için veri ücretlerinin önemli bir oranda yükselmesine yani faturanın kabarmasına sebep olabilir.

Son olarak, “Kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle” sayesinde de güncelleştirmelerin yalnızca kablosuz internet vasıtasıyla gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Her Zaman Günceli, En Güvenli ve En Stabil'' çalışandır onun için Güncel olması daha iyi olacaktır. ama seçim size kalmış. 'ni Devre Dışı Bırakabilirsiniz :oke:

bilisimler

bilisimler

Üye
    Konu Sahibi
Android mobil işletim sisteminde uygulamalar sizden habersiz güncellensin istemiyorsanız, küçük birkaç işlemle bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Öncelikle Google Play Store’a erişmeniz gerekiyor. Daha sonrasında en sol üstteki simgeyi kullanarak alt seçeneklere ulaşıp, “Ayarlar”a tıklayın.

Ardından karşınıza çıkan pencerede “Genel” sekmesinde “Uygulamaları Otomatik Güncelle” bölümüne tıklayın. Açılan ekranda üç farklı seçenek yer alıyor. Bunlardan ilkiyle otomatik güncelleştirmeyi tamamen kapatabilirsiniz. Yani böylece uygulamalar siz güncellenmeden hiçbir şekilde otomatik olarak yeni versiyona yükseltilmez.

“Uygulamaları her zaman otomatik olarak güncelle. Veri ücretleri alınabilir” seçeneğinde ise hem mobil hem de kablosuz bağlantı bu işlem için kullanılabiliyor. Herhangi bir oyun ya da uygulama güncelleştirmesi yayınlandığında bağlı olduğunuz internet (mobil ya da kablosuz) farketmeksizin güncelleştirme yapılır. Bu da özellikle mobil kotası düşük olanlar için veri ücretlerinin önemli bir oranda yükselmesine yani faturanın kabarmasına sebep olabilir.

Son olarak, “Kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle” sayesinde de güncelleştirmelerin yalnızca kablosuz internet vasıtasıyla gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Bu dediklerinizi zaten yapmıştım bunları yaptığım halde play store uygulamarından ziyade kendi kendini güncelliyor yani play store sürüm 5.5.2 ise en son sürümü yüklüyor tüm güncellemeleri kapattım illaki yine yüklüyor bu sorunu çözmeme yardımcı olurmusunz?
Her Zaman Günceli ''En Güvenli ve En Stabil'' çalışandır onun için ''Güncel olmas''ı daha iyi olacaktır. ama seçim size kalmış...
''
ni'' Devre Dışı Bırakabilirsiniz :oke:

Google play hizmetlerini devre dışı bırakınca bu seferde komple play storeye girmiyor. Anlatmak istediğim uygulamaların güncellemesi deyil play sotore kendini güncelliyor. Play store 5.5.2 den 7.7.17.0 güncellemesini yüklüyor. Tüm güncellemeleri kapattığım halde play storenin güncel sürümü her daim yüklüyor. Play store kendi güncel sürümünü yüklemesini istemiyorum nasıl yaparız?

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Google play hizmetlerini devre dışı bırakınca bu seferde komple play storeye girmiyor. Anlatmak istediğim uygulamaların güncellemesi deyil play sotore kendini güncelliyor. Play store 5.5.2 den 7.7.17.0 güncellemesini yüklüyor. Tüm güncellemeleri kapattığım halde play storenin güncel sürümü her daim yüklüyor. Play store kendi güncel sürümünü yüklemesini istemiyorum nasıl yaparız?
Eğer Google Play Hizmetlerini Devre dışı bırakınca Açılmıyorsa başka bir çözümü olduğunu sanmıyorum. En azından Root Dışında.

minoo

minoo

Üye
Play store uygulama olarak mı kendini güncellemesin yoksa play store'dan yüklediğin uygulamalar mı oto güncellenmesin istiyorsun?

bilisimler

bilisimler

Üye
    Konu Sahibi
Play store uygulama olarak mı kendini güncellemesin yoksa play store'dan yüklediğin uygulamalar mı oto güncellenmesin istiyorsun?
Play store uygulama olarak kendini güncelleme yapmasını istemiyorum. Play storenin yeni sürümünü beyenmiyorum telefonun tüm güncellemelerini kapattığım halde kendini güncelliyor. play storenin yeni sürümünü beyenmediğim için yüklemesini istemiyorum. Ama bir türlü çözümünü bulamadım.:(

minoo

minoo

Üye
Sanırım onu ayar yapıp kapatamıyoruz. Bi araştırıp döneyim ama bildiğim kadarıyla yok. Yazacağım akşam tekrar.

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
bilisimler

bilisimler

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım onu ayar yapıp kapatamıyoruz. Bi araştırıp döneyim ama bildiğim kadarıyla yok. Yazacağım akşam tekrar.
Peki yardımınz için teşekkür ederim cevabınızı beklicem.

minoo

minoo

Üye
(Yazamadı) :ehe
Kusura bakma ya bakamadım. Bugün yazcam.

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
minoo

minoo

Üye
Arkadaşım GP güncellemesini kapatamıyoruz ya. Bi çözüm bulamadım.

Üst Alt