Pil Bilgileri L920

Sponsorlu Bağlantılar

Dejavuex

Dejavuex

Üye
    Konu Sahibi
Pil Bilgileri L920
arkadaşlar telefonu alalı 2 ay olmadı bile pil süresi 13 saate inmiş normalde 15di sizdede azalma oluyomu neden böyle oldu acaba?
sizinkiler kaç mesela?

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Sürekli PC'den şarj ediyorsan, tam dolmadan şarjdan çıkarıyorsan yada %8-10 gibi düşmeden yarımken şarja takıyorsan, arka planda çok uygulama çalıştırıyorsan, ... bu seviyeler normal :)

Yani gördüğün gibi bunu değerlendirmek için çok fazla değişkene sahibiz. Net bir karşılaştırma imkanımız yok ancak ben aldığımdan beri %5-10 arası prizden şarja takarım, tam doldurup yarım saat bekletirim ve %100 gösterirken 1gün 13 saat kaldı der.

Ayrıca 2 mail senkronizasyonum(eşitleme sıklığı mail geldikçe) ve 2 mail de 15 dakikada bir ayarlı.

Şirket hattı olduğundan en az 1 saat görüşme yapıyorum.

Nova 3 oynuyorum, günde 30 dakika fix.(sabah işe giderken ve gelirken serviste.)

Genelde her sabah saat 10'da şarja takarım.Öğle arasına kadar dolsun diye.(tahmin edebileceğiniz gibi ertesi gün saat 10'da yaklaşık %10-20 arasında kalıyor.)

Canını sıktıysam kusuruma bakma kardeşim :good:

Batarya kalibrasyonunu tekrardan yapabilirsin ;)

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw
Dejavuex

Dejavuex

Üye
    Konu Sahibi
Sürekli PC'den şarj ediyorsan, tam dolmadan şarjdan çıkarıyorsan yada %8-10 gibi düşmeden yarımken şarja takıyorsan, arka planda çok uygulama çalıştırıyorsan, ... bu seviyeler normal :)

Yani gördüğün gibi bunu değerlendirmek için çok fazla değişkene sahibiz. Net bir karşılaştırma imkanımız yok ancak ben aldığımdan beri %5-10 arası prizden şarja takarım, tam doldurup yarım saat bekletirim ve %100 gösterirken 1gün 13 saat kaldı der.

Ayrıca 2 mail senkronizasyonum(eşitleme sıklığı mail geldikçe) ve 2 mail de 15 dakikada bir ayarlı.

Şirket hattı olduğundan en az 1 saat görüşme yapıyorum.

Nova 3 oynuyorum, günde 30 dakika fix.(sabah işe giderken ve gelirken serviste.)

Genelde her sabah saat 10'da şarja takarım.Öğle arasına kadar dolsun diye.(tahmin edebileceğiniz gibi ertesi gün saat 10'da yaklaşık %10-20 arasında kalıyor.)

Canını sıktıysam kusuruma bakma kardeşim :good:

Batarya kalibrasyonunu tekrardan yapabilirsin ;)

Bu kalibrasyonu nasıl yapabilirim arka planda fazla şey çalışmıyo benim bazen şarj 50 de iken çekiyorum ondan olabilir galiba ne yapmam gerek şuan ?

turka_10

Üye
benim amberden sonra nerdeyse 1.5 gun falan gitmeye basladı sabah 8 de çıkarıyorum şarjdan suan %56 da bende anlamadım ne oldugunu ama amberden once yetişmiyordu şarj sabah cıkarıp akşam üstü takıyordum 5-6 gibi ama şimdi dedıgım gıbı şarj konusu bende çok iiii :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben de 920 nin şarz durumundan şikayetçiyim,her sabah %100 ile evden çıkıyorum günde belki toplasan yarım saat konuşurum,oyun hiç oynamam 15 dakika falan radyo dinlerim,toplam nette 1 saat takılırım ama inanın bunları hep korka korka yapıyorum ki akşama (saat 19.00 a)şarzım yetsin diye.bunları biraz abartırsan saat 17.00 civarında şarz bitiyor.oysa ben L920 dedn daha iyi bir pil performansı beklerdim,bu canımı çok sıkıyor.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Ben de 920 nin şarz durumundan şikayetçiyim,her sabah %100 ile evden çıkıyorum günde belki toplasan yarım saat konuşurum,oyun hiç oynamam 15 dakika falan radyo dinlerim,toplam nette 1 saat takılırım ama inanın bunları hep korka korka yapıyorum ki akşama (saat 19.00 a)şarzım yetsin diye.bunları biraz abartırsan saat 17.00 civarında şarz bitiyor.oysa ben L920 dedn daha iyi bir pil performansı beklerdim,bu canımı çok sıkıyor.
amber güncelleme yapmışsınızdır onun dışında arkada çalışan programları kapatın ve kullanamıyorsunuz zaten 3g açık kalmasın 2g de bırakın devamlı konum falan kapatın farkı görüceksiniz

Üst Alt