PFDK faturayı kesti


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Samsun55''

Samsun55''

Üye
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Türk futbolunun gündem maddesi 'yetkisiz menajerlik' konusuyla ilgili kararlarını açıkladı.PFDK, yetkisiz menajerlik soruşturması kapsamında çok sayıda futbolcu, teknik adam ve futbolcu temsilcisine çeşitli cezalar uyguladı.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'na aykırı eylemlerde bulunması nedeniyle 8 maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası aldı.


Yetkisiz menajerlik yaptıkları gerekçesiyle Çaykur Rizespor futbolcusu Koray Avcı, Kasımpaşa kalecisi Murat Şahin, Eskişehirspor'un golcüsü Ümit Karan, Orduspor'dan Volkan Arslan, Konyasporku Mehmet Sedef ve Galatasaray forması giyen Serdar Özkan ise 4'er maç men cezasına çarptırıldı. Ayrıca bu futbolcular için ihlallerin devam eder nitelikte eylem olmasından dolayı, dosyalarının gereği için TFF Başkanlığına gönderilmesine karar verildiği aktarıldı.

PFDK, futbolcu temsilcisi İmam Rıza Ağacık'ın, TFF Futbolcu Temsilcileri Talimatı'na aykırı eylemlerde bulunması ve menfaat temini amacıyla TFF'yi ve ilgilileri yanıltmasından dolayı lisansını iptal eterken, futbolcu temsilcisi Anıl Çolak ve Ekrem Örenç'e 50 biner TL para cezası ve lisanslarının askıya alınması cezası, futbolcu Temsilcisi Ömer Cincil'e ise 50.000 TL para cezası uygulanması kararı aldı.


Kurul, Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'e, TFF'yi ve ilgilileri yanıltma fiiline iştirak etmesinden dolayı 6 ay, Diyarbakırspor'dan Mustafa Özman ile Diyarbakırspor Kulübü Antrenörü Süleyman Arpa'ya menfaat temini amacıyla TFF'yi ve ilgilileri yanıltmadan dolayı 1'er yıl hak mahrumiyeti cezaları verdi.


Elazığsporlu futbolcu Mehmet Ozan Tahta İşleyen'e, TFF Futbolcu Temsilcileri Talimatı'na aykırı eylemlerde bulunmasından dolayı 4 maç, Fenerköyüspor Antrenörü Tekin Aslıhan'a ise Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'na aykırı eylemlerde bulunmasından dolayı 8 maç ceza verilirken, her iki dosyanın da ihlallerin devam eder nitelikte olması nedeniyle TFF Başkanlığına gönderilmesi kararı alındığı aktarıldı.


Kurulun aldığı diğer kararlar şöyle:
2 Maç: Uğur Yılkaz (Çankırı Belediyespor), Zafer Doğan (Siirtspor), Murat Şahin (Sancaktepe Belediyespor)
1500 TL: Göztepe, Keçiörengücü
1000 TL: Beylerbeyi


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt