PES 13 Ekran Kartını Görmüyor [ÇÖZÜLDÜ]

Sponsorlu Bağlantılar

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
PES 13 Ekran Kartını Görmüyor [ÇÖZÜLDÜ]
MSI GT60 var. Detaylar imza bölümünde yazıyor. Windows 10 14393 yüklü. Daha önce 10586 sürümü varken PES 2013 yüklemiştim. Nvidia denetim masasından oyunu gösterince ekran kartını görmüştü. Şimdi de aynı işlemleri yaptım ama görmüyor. Hatta Kitserver13 denedim yine olmadı. Hala onboard ekran kartı ile çalışıyor. Bi türlü çözemedim. Yardımcı olabilecek var mı

Cadillac34

Üye
NVidia sürümünü güncelledin mi? Güncellediysen eğer eski sürümü kullan.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
NVidia sürümünü güncelledin mi? Güncellediysen eğer eski sürümü kullan.
Her zaman en son sürümünü kullanırım. Bi yerlerde ünlem ya da soru işareti görünce psikolojim bozuluyor. İlla ki o sorun giderilecek :) Bilgi için teşekkürler. Eski bir sürümünü deneyeceğim

Cadillac34

Üye
Denemekte yarar var. Bende sürüm güncellemesi yapıyordum, hata verince eski sürümde kaldım. Şu an hata yok.

MaxipmaN

Üye
windows 10nun son güncellemesi biraz sıkıntılı sanırım bayağı eleştiri okudum.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Sorunu çözdüm. Yabancı bir sitede okudum. Kitserver içindeki manager.exe'yi yönetici olarak çalıştırıp 4-5 defa attach-deattach yapıp en sonunda attach yapıp kapatıyoruz. Ben genelde bir defa yapıp kapatıyordum. Sonra config.exe'den GAME SPEED'i 1.04 yapıyoruz ve ekran çözünürlüğümüzü ayarlıyoruz. Kaydedip çıkıyoruz. Setings ve PES13 sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştırdaki tiki kaldırıyoruz. Eğer yine sorun çıkarsa UAC'yi kapatın. Settings'e girince yine uyarı veriyor. Oyuna girerken de yine uyarı veriyor fakat yoksay deyip devam ediyoruz problem çıkmıyor. Daha öncesinde yoksay dedikten sonra oyun planına girince oyundan atıyordu. Şimdi kasma falan da yok gayet normal oynanıyor. İyi oyunlar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
benim 7670m ve hd graphics 4000 kombinli laptopum var 3yıllık. live for speed ve pes 13'te hd graphics 4000 ile çalışıyormuş gibi gözükür hep. ayarları 7670mi görecek şekilde yaptığım halde. ama msı afterburner ile baktığımda 7670m'in devrede olduğu görülüyordu ben de öyle kullanmaya devam ettim. bu dediklerim win 8.1 için geçerli. win 10 denemiştim onda oyunlarda 7670m yazmaya başlamıştı ama ben çok sevemedim döndüm 8.1'e. hala da tam emin değilim ama 7670m devreye giriyordur diye kabul ettim bu zaman kadar :ehe
tabi sizdeki mevzu daha farklı ben de bilgilendirmek için yazdım.

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Benim pc'de ekran kartı kullanım ışığı var. Onboard kullanırken beyaz yanıyor. Nvidia kullanırken kırmızı. Nvidia denetim masasından onboardı kapatıyorum ışık kırmızı olduğu halde bile hatayı veriyor yine de. Bi sorun var da şimdilik çözümü bulduk. 3 ay oldu aslında format zamanı da geldi ondan yapıyor gibi geliyor bana :)

MaxipmaN

Üye
3 ayda xp bile şişmez ama kullanıma bağlı :ehe

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Devamlı program ekle kaldır yapınca çok fazla kalıntı bırakıyor. Bu konuda Advanced System Care öneriyorlar ama ben pek güvenmiyorum o tür programlara. En iyisi tertemiz kurulum yapmak. Hem XP kurmak gibi değil artık format atmak çok basitleşti

age of adam

Üye
ben de settinste 32 bit ve ekran kartımda (intel 4000 hd graphics) ise yapılamıyor hatası var bu sorunu nasıl çözebilirim

Üst Alt