Pentagon’dan BlackBerry Açıklaması


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Samet.25

ABD Savunma Bakanlığı’nın merkezi Pentagon, ‘BlackBerry telefonlarını kullanmaktan vazgeçecekleri’ yönündeki haberlerin doğru olmadığını açıkladı. Pentagon, yüz binlerce BlackBerry telefonunun iddia edildiği gibi iPhone ile değiştirilmeyeceğini belirtti. Bakanlıkta kullanılan cihazlar arasında BlackBerry birinci tercih olmaya da devam ediyor.

ABD ordusunun hangi akıllı telefonu tercih ettiği konusundaki tartışmalara Pentagon cevap verdi. Mobil strateji raporunu açıklayan Pentagon, ‘BlackBerry telefonlarının kullanım dışı bırakılacağı haberlerinin yanlış olduğunu’ ifade etti.

PCMagazine’e açıklama yapan Savunma Bakanlığı sözcüsü Yarbay Damien Pickart, “Mobil yönetim kapasitemiz birçok cihaza uyumlu, buna BlackBerry’de dahil” açıklamasını yaptı.

Electronista sitesi, bu ay başında verdiği haberde, ‘Pentagon’un BlackBerry 10’u test etmek için ayırdığı bütçeyi tükettiğini’ belirtti. Teknoloji bloğu, adını açıklamadığı kaynaklara dayanarak verdiği bilgide, ‘Pentagon’un 650 binden fazla iOS tabanlı cihaz talep ettiğini’ öne sürdü.

Bu cihazlar arasında 210 bin iPhone, 120 bin iPad, 100 bin iPad mini ve 200 bin iPod Touch olduğu iddia edildi.

Pickart, PCMag’e, ‘Böyle bir plandan haberi olmadığını’ söyledi ve “Mobil uzmanlarımız bu haberlerde verilen verileri savunmuyor” dedi.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt