Pcm ısınıyor lütfn yardm

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
    Konu Sahibi
Pcm ısınıyor lütfn yardm
Pc mi 1hafta önce tanıdık pc ci
arkadasıma gondermeden once 100de
100 yükte en fzla 72dereceye çıkıyordu
tanıdık arkadaşa bunuda belirttım bı
bakım temızleme vs. Yap dedim ve
sagına soluna bakmışlar bi sıkıntı yk
dedi fakat şmdi 100de 100yükte
99derece fakat ne rest atıyo ne donma
kasılmalar oluyo normalmi? İşletm
sistemi win 7 32bt işlemci intel core
2q8400 o.c yk. Yardm

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
arkadaşın temizleme sırasında termal macunuda silip atmıs olabilir eğer iyi anlıyorsan termal macununa bi bakabilirsin işlemcide

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
arkadaşın ıslemcı fanını sökmus.
Yeni termal macun sürmeden geri takmış.... BU durumda 99 derece olması cok normal ama sıcaklık hıc normal degıl. Islemcıye zarar verıyorsun oyle kullanarak...

Adam akıllı bılen bırıne ver kasayı ıslemcı fanını tekrar söksün eski termal macunu temizlesın yenı termal macun surup fanı tam oturatarak taksın yerıne...

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Bir de fanın tam oturduğundan emin ol... Olmazsa git bi tane soğutucu al mesela Akasa x4

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
hasan bende yeni fan alıcamda su ledlileri düşünüyorum sessiz ve iyi sogutuyolar mı görünüş biraz önemlide benim için :naughty: cooler master'ın + termal macun olarak neyi önerirsin ? ve fanların mmleri ne kadar önemli ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hasan bende yeni fan alıcamda su ledlileri düşünüyorum sessiz ve iyi sogutuyolar mı görünüş biraz önemlide benim için :naughty: cooler master'ın + termal macun olarak neyi önerirsin ? ve fanların mmleri ne kadar önemli ?
ne fanı ? normal kasa fanı mı yoksa işlemci fanı mı ?

mm dediği fan büyüklüğü.
senin kasadaki kaç cm cetvelle ölç :D

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
işlemci fanı.80 mm sanırım suanki yani onuda söyle cözdüm 0.5 uç aldım fanın üstüne koydum 75 mm yazıyordu uç kutusunda :D yani kıyasıya aynı boydalar evde ölçecek baska alet yok :D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
işlemci fanı.80 mm sanırım suanki yani onuda söyle cözdüm 0.5 uç aldım fanın üstüne koydum 75 mm yazıyordu uç kutusunda :D yani kıyasıya aynı boydalar evde ölçecek baska alet yok :D
işlemci ne senin ?
işlemci fanın dan başka fan alıcak mısın ?
çünkü işlemci fanı olarak ışıklı model pek yok :D

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
işlemcim amd athlon x2 o.cli o yüzden daha iyi sogutan bi fan almak istiyorum.stok kullanıoyrum suan.ya bilmem kasanın dısındaki fanla aynı zaten işlemci fanım yani gördüğüm kadarıyla aynı işlemci fanı sadece biraz daha ince:D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
işlemcinin tam modeli athlon II x2 250 mi ?? kaç ghz de ?
tm yazıcam sana işlemci fanı... ama kasaya sığacak mı ki :allalla:

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
işlemci o kasa zaten ameliyatı yarıda bırakılmış hasta gibi acık :D 3.5 ghzde ama 3.7 yaptım voltajla birazcık ısındı 65 e falan suan ısısı iyi ama ben bunu 3.8 falan düşünüyorum da stabilliği cok bozluyor orda reslenip duruyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
vay vayy birde voltaj vermiş :D..
o işlemcinin 4.5 ghz oldugunu söyliyeyim :kop2:
fan konusunda fiyat ne kadar ?

turkıshpower66

turkıshpower66

Üye
fiyat valla su kupon tutsun 25 tl veririm fana öyle ihtişamlı olmasın vatan bilgisayarda baktım en babası 30 35 tl gördüm

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
çok daha iyileride var :d:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
25 lıraya performanslı ıslemcı fanı yok vatanda

Hex4d0r

Hex4d0r

Üye
Cooler Master V10, V12 Bakınca hayran kalırsınız fiyatını görene kadar... :D

Şaka maka;

Burda var 2-3 tane aradığın fiyatta ama bi işe yaramaz. Az daha biriktir bence :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...