Pc Suitede System Klasörü Görüntüleme

Sponsorlu Bağlantılar

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Pc Suitede System Klasörü Görüntüleme
Pc Suite'te System dosyalarını görüntülemek için:

[*] Masaüstü'nde yeni klasör oluşturun ve ismini System olarak değiştirin
[*] Telefonuzu PC'ye bağlayıp Bilgisayarım'dan "Nokia Phone Browser"i açın
[*] Açılan Pencerede Klasör görünümünü etkinleştirin (sol pencerede klasör listesi)
[*] Oluşturduğunuz System klasörünü Mouse yardımıyla sistem klasörünü görüntülemek istediğiniz Sürücünün üzerine kopyalayın.(Telefon Hafızası ( C) yada Memory card (E) )
[*] Bu işlemi kesinlikle soldaki pencere de yapın. Ana pencerede işe yaramaz
[*] Kopyalama işlemini yaptığınızda Hata mesajı çıkar, ancak işlem gerçekleşir
[*] Klasörü kopyaladığınız sürücünün yanındaki + işaretini tıklayın, System klasörünün görüntülendiğini göreceksiniz.

-Pencereyi kapatmanız haline aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir.
-Dosya kopyalama işlemleri sorunsuz çalışmaktadır.
-Bu işlem Pc Suite 6.4, 6.41 versiyonlarında USB ve Bluetooth bağlantısında denenmiştir. (Nokia 6630) Diğer versiyon ve Telefonlarda aynı sonucu verip vermeyeceğini bilemiyorum.
-Hatalı işlem yapmanız durumunda PcSuite programında kilitlenme olabilir.

Ozan

Ozan

Admin
Çok güzel bilgi, teşekkürler .. ;;)

Timothy

Üye
Pc Suite 6.5.12 ile denedim oldu ..

RockFord Fosgate

Üye
cok sagol cok ısıme yaradı ne zamandıre arıyordum boyle bır sey

staskan

Üye
helal yaw süper oldu boşuna fexpoler la uğraşmıyacaz

m.ozan

m.ozan

Üye
super yaa

enigma

enigma

Üye
ben daha 6600 ı pc suitle eşleştiremedimve anlatımlar silinmiş. bt kullanıyorum

sereye

sereye

Üye
Sayın bilgililer,

Hasetlendim şimdi. P910İ için bir çözüm var mı acaba?

memet

Üye
Merhaba arkadaşlar bende 3650 telefon var ama telefonuma format atmak istiyorum, ama tek sorun mesajlarımıda bir yere yedekleyip sonra tekrar yüklemek, PC Suite ile telefon rehberimi yedekleyip tekrar yükleyebiliyorum ama mesajıları yapabileceğim bir program var mı? ben bayadır araştırıyorum böyle bir proogram bulamadım...
Veya yukarıda arkadaşın yaptığı iş aklıma bir şey getirdi, telefonumda 128MB lık MMC kart var ve bilgisayarda Bluetooth cihazım ve ayriyetten birde 6 in 1 kart okuyucum var...

Ben yukarıdaki işlemi arkadaşın söylediği program benim telefonum için mevcut olmadığından bende hafıza kartında sakladığım mesajlarımı, kart okuyucu kullanarak MMC altında "System" klasörünü görebiliyorum ve bu System kalasörünün altındaki yani "System\Mail" altında sanırım telefonuma gelen mesajlarım saklanıyor ama bunlar başka bir klasör altına da register ediliyor mu? ( sadece bu Mail kalsörünü yedekleyip telefonuma format attıktan sonra geri yüklediğimde eğer başka bir klasörede kayıt yapılıyorsa mesajlarımı açamayacağım için iş işten geçmiş olacak) :'(
Sormak istediğimde işte bu, sadece "Mail" kalsörünü yedeklemem benim için yeterli mi? format attıktan sonra sadece bunu yerine koymamla herşey eskisi gibi olacak mı????
yoksa kafamı dubvarlara vurmıyim :vur:

Birde bu Systenm klasörüne ulaşarak neler yapabiliriz?????

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Mail klasörünü olduğu gibi PC'ye yedeklenip daha sonra tekrar yerine kopyalandığında mesajlar yerine geliyor (7610 modelinde denedim). Yinede risk almamak için PC Suite yardımıyla Tüm sistemin yedeği alınabilir. PC Suite yeni versiyonlarında C:\ ve E:\ sürücülerinin tamamı yedeklenebiliyor. 3650 için PC suite farklı olabilir..

memet

Üye
Merhaba Zero arkadaşım, ilgin için öncelikle sağolasın, ama PC suite ile yedekleyince herşeyi yedekliyor ve telefonun yavaşlamasına neden olan bir çok eklentiyi silememiş oluyorum yani o zamanda format atıp yeniden başlamanın bir anlamı kalmıyor.....
Riskli olsada dediğin gibi bilgisayara mail'i kopyalayıp sonra yerine koyacağım...

m.ozan

m.ozan

Üye
Originally posted by memet@Jun 20 2005, 12:37 PM
Merhaba Zero arkadaşım, ilgin için öncelikle sağolasın, ama PC suite ile yedekleyince herşeyi yedekliyor ve telefonun yavaşlamasına neden olan bir çok eklentiyi silememiş oluyorum yani o zamanda format atıp yeniden başlamanın bir anlamı kalmıyor.....
Riskli olsada dediğin gibi bilgisayara mail'i kopyalayıp sonra yerine koyacağım...
[post=91013]Quoted post[/post]​

evet arkadasım doğrusun.

m.ozan

m.ozan

Üye
ya biz mesajları karta kopyalayıp.telefona format çeksek nasıl olur.

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Zaten PC'ye yapılacak yedekleme ne kadar temiz ve sorunsuz olursa kadar iyi olur.. Telefonda sorunlar varken yedek almak ve geri yüklemek sorunları aynen geri getirmek olur..

Zero

Zero

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by m.ozan@Jun 22 2005, 10:57 AM
ya biz mesajları karta kopyalayıp.telefona format çeksek nasıl olur.
[post=93017]Quoted post[/post]​

Buda mümkün.. Sadece dikkatli olmak gerekiyor..
Telefon'un mesaj hafızasını değiştirme fonksiyonunu kullanarakta bu işlem yapılabilir.. Telefona format attıktan sonra Mesaj hafızası kart yapılırsa zaten MEsajlar geri geliyor. (her ihitimale karşın yedek almakta yarar var..)

Yada Messagestorer gibi bir program yardımıyla Kalması gereken mesajları TXT formatında kaydetmek ve PC'ye aktarmak mümkün.

askinsis

Üye
teşekkürler

puraq

Üye
6600 da nasıl görebilirz system klasörünü?

ukalaboy

ukalaboy

Üye
saol birade ii oldu falla

hytysr

Üye
teşekkürler

ars287duff

Üye
çok sağol benim için çok önemli bir bilgi 6630 aldım ilk aldığımda hemen pc suite ile yedegini aldım telefona gereksiz yazılımlar yüklediğimde hemen yedegini geri atıyrum buraya kadar sorun yok ama geri atma işlemi inanılmaz uzun sürüyor ilkinde 3.5 saat sürdü dün tekrar denedim 3.5 saat sonra baktım bitmiştir diye ama yarısına gelmemişti sizce benim yazılımsal yada donanımsal bir problemim mi var?
bu yukarıda anlattıgın şekilde telin içini bile copy paste ile yedeklesem sonra tekrar atsam daha mı hızlı olur yada sorun çıkar mı ?
biliyorum yeri değil ama malesef
şimdiden teşekkürler....

Üst Alt