Parmak Izi Sistemi Hacklendi

 • 6 Ekim 2013
 • 320 Okunma
 • 0 Cevap

 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  Hatırlayacak olursanız yeni iPhone’un çekici özelliklerinden biri parmak izi okuyabilmesi olmuştu. iPhone’unuzun korumasını düşündüğünüzde oldukça iyi bir özellik olmuştu. Hiç şüphe yok ki en çok çalınan telefonlar arasında iPhone’lar bulunuyor. Herkesin etrafında iPhone çaldıran biri vardır.

  Ancak ne yazık ki bu güzel haber de değerini yitirmek üzere. Geçtiğimiz günlerde çıkan bir haberde kedi patisinin de iPhone 5S’in parmak okuma sisteminden geçebileceği ortaya çıkmıştı. Parmak izi diğer yollardan çok daha güvenli ancak Guardian’ın verdiği rapora göre bu da hacklenmiş durumda.

  Öte yandan hırsızlar ilk olarak sisteminize giriyor ve telefonu uçak moduna alarak telefonunuzun bulunması için yapacağınız her şeyi devre dışı bırakıyor. Uçak modunun kilitli ekrandan da ulaşılabilmesi hırsızların işini kolaylaştırıyor. Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz gibi parmak izi her ne kada iPhone’unuzu korumak için güzel bir yol olsa da asla kesin çözüm olmuyor.

  Şimdiye kadarki en iyi çözüm olabilir belki ancak hırsızların sisteminden geçebilmiş değil. iPhone 5S’te de hala telefonlarımızın bataryası çabuk bitiyor ve çalındığında geri alamama ihtimaliniz çok yüksek.

  teknolojioku
   


  Yazan: eZeL634

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
19/01/2019 - 17:10