Paramı geri isterim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Quattro

Quattro

Üye
    Konu Sahibi
Paramı geri isterim
Alman mahkemeleri benzerine ender rastlanabilecek bir davaya çözüm bulmaya çalışıyor. Davalı Ferrari şirketi… Davacıysa ciddi bir bütçeyi gözden çıkararak kendisine kırmızı bir Ferrari 360 Challenge Strade alan Alman iş adamı…
Bu ilginç olayın özetine gelince… Berlin’de ikamet eden Joerg Winterberg Alman iş adamı satın aldığı otomobilin broşüründe yer alan son hızının 299 km/s olarak açıklandığını ancak kendisinin her denemesinde maksimum 282 km/s hıza çıkabildiğini iddia ediyor. Bu nedenle parasının iadesi için Ferrari’ye başvurmuş. İade talebi Ferrari tarafından reddedilen işadamı son hız ölçümlerini noter huzurunda yaptırarak şirkete dava açmış.
Winterberg’in konuyla ilgili yorumu bir hayli alaycı: “Bu hızda gideceğimi bilseydim daha az para vererek bir Porsche satın alırdım”.

:D

hasisa

hasisa

Üye
ilginçç

slayer

Üye
o hızda ne fark eder 17km/s
ama
adam haklı niye 299 basmmıyo :PP

DefectoR

iii de son kelimesi porsche hastası olarak beni kızdırdı, 911 turbo gti nin 329 yaptıını bilmiyo galiba bu yaratık...

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Böyle çılgınlarda var.. :D

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
essek benim dilmi kapiya kadar surerim dio herif bende o kadar para bayilsam bende arardim hakkimi wala :DD

deskator

Üye
Originally posted by DeLmIrA@Jul 11 2005, 07:49 PM
essek benim dilmi kapiya kadar surerim dio herif bende o kadar para bayilsam bende arardim hakkimi wala :DD
[post=108409]Quoted post[/post]​
valla bu yorumdan sonra oturup susmak kalır bana :) son nokta oldu tebrik ederim :lol2: :oke:

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
zuhahahhaa

yılmass_

yılmass_

Üye
Originally posted by deskator+Jul 11 2005, 08:29 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(deskator &#064; Jul 11 2005, 08:29 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-DeLmIrA@Jul 11 2005, 07:49 PM
valla bu yorumdan sonra oturup susmak kalır bana :) son nokta oldu tebrik ederim :lol2: :oke:
[post=108439]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
al bendende okadar
sen al b arabayı sonra ararsın hakkını :artı:

vormound

Üye
aynen abıler sen gıt o kadar para ver 299 yapama... haksızlık ama yaw... :artı:

:P

useless84

Üye
eee ne diyelim adamın parası gani ugrasıcak baska işide yok galibaa..

FrontmaN

FrontmaN

Üye
adam haklı neden 299 basmıyor? adam onu 299 basıyor diye almış...

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
Originally posted by deskator+Jul 11 2005, 08:29 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(deskator &#064; Jul 11 2005, 08:29 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-DeLmIrA@Jul 11 2005, 07:49 PM
[post=108439]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

reca ederim efenim :D

doukan1989

Üye
bence de güzel bi yorumdu yani konuyu uzatmaya gerek yok. Ama dikkatimi çekti arabanın 299 yapmasını engelleyecek ne war acaba. Aynı zamanda o son sürat testini pürüzsüz ve rüzgarsız bi ortamda yapıyorlar ordan da doğabilir. Yani kısacası etkenleri saf dışı bırakıyorlar. Yakıt değerleri için de geçerli aynı konu. Fakat durum ferrari olunca bilemiyorum yani hatalıdır araba herhalde.

showtime_0

Üye
bizdeki 120 adamlarda 250 olunca böle şeyler sorun oluo tabe :P

SANCAR

SANCAR

Üye
bide 299dan fazla bassaydı adam ferrari ye gidip bak size haksızlık oluyo 299 max diodu ben atıyım 310 yaptım alın bu da 11km&#092;sa için fark payı... :lol2:

doukan1989

Üye
Originally posted by SANCAR@Jul 21 2005, 12:10 AM
bide 299dan fazla bassaydı adam ferrari ye gidip bak size haksızlık oluyo 299 max diodu ben atıyım 310 yaptım alın bu da 11km&#092;sa için fark payı... :lol2:
[post=113656]Quoted post[/post]​
:artı:

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
iyide dünyanın neresinde saatte 299 km izin veriliyor ki???????

mavizeybek

mavizeybek

Üye
Originally posted by serdaronlinenet@Jul 21 2005, 07:50 PM
iyide dünyanın neresinde saatte 299 km izin veriliyor ki???????
[post=113930]Quoted post[/post]​
yarış pistlerinde :lol2:

seriFBurak

seriFBurak

Üye
hic bir insan 200 de 2-3 dk ka gdemski&#33;
yol daralıo gibi gelir&#33;
goz yanılması oluo....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...