Pakistan Depremi. İbret ve tedbir alalım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haberci

Haberci

Üye
    Konu Sahibi
Pakistan Depremi. İbret ve tedbir alalım
7.6 şiddetinde tam 1 dakikalık şiddetli sarsıntıya uğrayan bölgede yer yarıldı.Hindistan'ın Simbad bölgesinde 16 mil (25 kilometre) uzunluğunda bir yarık ortaya çıktı.

Pakistan ve Hindistan'ı vuran depremde ölü ve yaralı sayısı her geçen gün artarken depremin dehşeti gün ışığına çıkmaya başladı.

7.6 şiddetinde tam 1 dakikalık şiddetli sarsıntıya uğrayan bölgede yer yarıldı.Hindistan'ın Simbad bölgesinde 16 mil (25 kilometre) uzunluğunda bir yarık ortaya çıktı.

Sahura kalkıp yattıklarında, yaklaşmakta olan felaketin farkında değillerdi. Saatler 08.50’yi gösterdiğinde yer gürledi, kuşların çığlıkları insanların feryatlarına karıştı. Depremi izleyen toprak kaymaları ve yangınlar adeta cehennemi yaşattı. Son 100 yılın en büyük depremini yaşayan Pakistan’ın yanısıra, Hindistan ve Afganistan’ı da vuran 7.6’lık felakette can kaybı 2300’ü geçti.

10 Ekim 2005 Pazartesi 00:23

judge1903

Üye
Yzık valla en çok üzüldüğüm ülkelerden biri pakistan GEÇMİŞ OLSUN

oteb

Üye
Biz yaşadık, bu acının ne demek olduğunu iyi biliriz. Hele bir de Pakistan gibi halkı fakir ve yıllardan beri acı çeken bir ülke için... Büyük geçmiş olsun der, Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kalanlara da büyük sabırlar dilerim... :(

cepix

cepix

Üye
Çok kötü oldu ya ölü sayısı 30.000'de :(
Müslüman kardeslerimize Allah Sabır versin...

slayer

Üye
Allah sabır versin ,, geçmiş olsun

DefectoR

Şu mübarek aylarda böyle bişeyin olması gerçekten çok üzücü ama ben keşke böyle bi olay abd de yaşansaydı ve sadece savaş yanlıları ölseydi die iç geçirdim ama...

hidayet

hidayet

Üye
çok üzücü bir olay Allah yardımcıları olsun :cray: :cray:

_GiTaRisT_

Üye
türkiyeden ekip yollandı ama gidenlere yetişilmiyor...biz bu acıyı tattık..ne demek olduğunu biliriz..

allah yardımcıları olsun demekten başka yapabileceğim pek birşey yok..

Caine

Caine

Üye
yine bir güneş tutulması ve ardından gene tam 5 gün geçince bir büyük deprem daha :help: allah yardımcıları olsun ve kalanlara da sabırlar versin...

Qui0Line

Üye
yaw ben harbiden tırsmaya başladım şu güneş tutulmasında haa allah bizim milletimizi sakınsın

Caine

Caine

Üye
Originally posted by Qui0Line@Oct 10 2005, 06:33 PM
yaw ben harbiden tırsmaya başladım şu güneş tutulmasında haa allah bizim milletimizi sakınsın
[post=188153]Quoted post[/post]​

amin amin de ama neresi olursa olsun sonuçta ölenler insanlar ve yine yürek yakan dramlar görmek çok kötü yaw :'(

Erencivelek

Üye
Harbi güneş tutulmasının ardından geldi ya! Allah yardım etsin....
Önlem bizim neyimize? Bizim önlemimiz anca ceset torbası alarak olur.

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
yaw güneş tutulmasından önce tartışmıştık forumda hurafedir diye ama bu olaydan sonra :agla:

AntiTuk

Üye
walla büyük olay yaa bizde 7.4 oldu sonucunu gördük
depremin şiddetinin her 0.3 artması demek sarsıntının 2 kat fazla hissedildiği die düşünürsek
felaketin boyutunu daha rahat anlayabiliriz allah tekrar göstermesn inşallah

midnight

midnight

Üye
Allah yardımcıları olsun..çok üzücü bir durum özellikle de Ramazan ayında ve müslüman bir ülkede olması daha da üzücü..

-Gerçekten de güneş tutulmasını çok tartıştık,kimileri hurafe dedi kimisi olabilir dedi..gerçekten düşündürücü bir durum..

volkri

Üye
Originally posted by oteb@Oct 10 2005, 09:41 AM
Biz yaşadık, bu acının ne demek olduğunu iyi biliriz. Hele bir de Pakistan gibi halkı fakir ve yıllardan beri acı çeken bir ülke için... Büyük geçmiş olsun der, Ölenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, kalanlara da büyük sabırlar dilerim... :(
[post=187909]Quoted post[/post]​

evet dostlar , Allah yardımcıları olsun , unutmamaları gereken tek şey her ne olursa olsun kalbimiz onlarla...
saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...