Özgener'i sus pus eden F.Bahçe sorusu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Özgener'i sus pus eden F.Bahçe sorusu

Dinlemeye takılan Aziz Yıldırım'ın Başbakan Erdoğan ile ilgili söylediği bir söz Özgener yönetimindeki Federasyon'u hedef tahtası haline getirdi.

Taraf gazetesi şike soruşturması kapsamında tutuklanan Aziz Yıldırım'ın teknik takibe takıldığı iddia edilen konuşmalarındaki ayrıntıları yayımlamaya devam ediyor.

En son yayınlanan bir telefon konuşmasında Başbakan Erdoğan ile Futbol Federasyonu eski Başkanı Mahmut Özgener hedef tahtası oldular.

Polisin, "Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Fenerbahçe Kulübüne Usulsüz Şekilde Para Aktarılması ve Federasyondan Alınan Paranın Şike Faaliyetlerinde Kullanılması" başlıklı tutanağında yer alan telefon görüşmelerinde Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Mali İşler Müdürü Tamer Yelkovan'a söylediği "Başbakanla görüştüm. 5 trilyonu söyledim. Notunu aldı. Bakana söyleyecek" ifadeleri dikkat çekti.

Taraf'ın ulaştığı ve soruşturma dosyasına giren telefon dinlemeleri şöyle:

Aziz Yıldırım ile Tamer Yelkovan (Fenerbahçe Mali İşler Müdürü) arasında 19.04.2011 tarihinde saat 13:28'de yapılan telefon görüşmesinde; Yıldırım Yelkovan'a Başbakanla görüştüğünü söylüyor ve devam ediyor;

A.Y: "Gayet iyiydi, 5 trilyonu da söyledim... Notunu aldı, tamam mı. Bakana söyleyecek"

T.Y: "O süper, o oldu be"

A.Y: "Bir hafta 10 gün içinde alırız onu"

T.Y: "Ben de akşam İlhan beyinkini hallettim, İlhan beye şimdi mesaj attım"

Aziz Yıldırım ile TFF Başkanlık Koordinatörü Mümtaz Karayaka arasında 20.04.2011 günü saat 18.12'de yapılan telefon görüşmesinde:

A.Y: "Mahmut nerede"

M.K: "Mahmut 5 uçağıyla dönüyordu, uçaktadır"

A.Y: "Ben konuştum şeyle söyle adını Başbakan talimatı vermiş bizim projeyi de onaylıyorlar. Benim parayı da gönderiyorlar. Bunu başbakana söyledim iyi oldu"

M.K: "İyi olmuş başkan elinize sağlık. Paralar gelsin puanlar da gelsin"

Mahmut Özgener ile Aziz Yıldırım arasında 20.04.2011 tarihinde saat 18:44'te yapılan telefon görüşmesinde:

M.Ö: "Konuştuk her şey tamam başkanım"

A.Y: "Başbakan çağırmış bunları sabah"

M.Ö: "Çağırmış söylemiş işte, yardımcı olun demiş, yanlız o bana böyle aylık 500 ödemelere Aziz Bey tamam dedi dedi ya dedim aylık 500... abi"

A.Y: "O şey idi öbürkü yok yok hepsini gönderecek"

M.Ö: "Şeyi Riva'yı da ayarladık başkan, şimdi o paketin içine bunu da katacaklar"

A.Y: "Şey gibi korkuyorlar zaten tamam"

M.Ö:"Perişan etmişin adamları başkanım"

KONUŞMAK İSTEMİYORUM

Yukardaki telefon konuşmaları ile ilgili Mahmut Özgener'e ulaşan Taraf gazetesi muhabirinin tüm ısrarlı sorularına karşılık Federasyon eski Başkanı Mahmut Özgener, suskun kalmayı tercih etti...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...