Yardım Oyunlarda grafik kayması

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Oyunlarda grafik kayması
Arkadaşlar ilk olarak pes oynarken ortaya çıkmıştı fakat pek önemsememiştim. Kardeşim wolfteam oynarken fotoğraf çekti durum bu

Ekran kartımın sıcaklıklarına bakıyorum zaten uzun bir zamandır ve not ediyorum fakat hiç 89 derecenin yukarısına çıkmadı ortalama 80 derecede kalıyor. 740M ekran kartıma bir kere overclock için Nvidia İnspector programı kullandım emin değilim ama sonrasında başladı galiba. Ne diyorsunuz arkadaşlar nedir çözümü?Beyler önerilerinizi bekliyorum acilen.

Son düzenleme:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
başka ekran kartı dene olmazsa bir format atmayı dene işletim sisteminde de sorun olabilir

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
PC Windows 8 ise her şeyi kaldır ve geri yükle gibi bi seçenek vardı, ona bas bakalım.

UpOneTR

UpOneTR

Üye
80 dercemi benimki 50nin üstüne çıkmaz bence sıcakdan kaynaklı artık ekran kartında sorun olusmaya baslamis bence bir soğutucu al

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
başka ekran kartı dene olmazsa bir format atmayı dene işletim sisteminde de sorun olabilir
Kardeşim masaüstü değil laptop malesef öyle bir durum yok :(
PC Windows 8 ise her şeyi kaldır ve geri yükle gibi bi seçenek vardı, ona bas bakalım.
Recovery mi diyorsun. Windows 8.1 kardeşim.
80 dercemi benimki 50nin üstüne çıkmaz bence sıcakdan kaynaklı artık ekran kartında sorun olusmaya baslamis bence bir soğutucu al
Kardeşim bilgisayar laptop masaüstü değil. Ayrıca normalde zaten 50 lerde. Yüksek performans gerektiren oyunlarda öyle oluyor

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Kardeşim masaüstü değil laptop malesef öyle bir durum yok :(

Recovery mi diyorsun. Windows 8.1 kardeşim.

Kardeşim bilgisayar laptop masaüstü değil. Ayrıca normalde zaten 50 lerde. Yüksek performans gerektiren oyunlarda öyle oluyor
Laptop olduğunu anladığım için soğutucu dedim zaten :) yoksa kasaya extra fan tak felan derdim
Bence çok fazla ısındığndan yapıyodur
Bence bi aç icini temizle belki fanlar tozlandıği icin artk zorlaniyordir

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Neredeyse haftada bir açıp temizliyorum zaten. 80 derece bana gayet normal geliyor. O değil de araştırdım bikaç yerde ekran kartı bozuldu filan diyor. Ama mesela pes atarken sadece 3-5 çizgi çıkıyor. Masaüstüne geri dönüp oyuna girdiğimde düzeliyor bir süre çıkmıyor. Ekran kartıyla mı alakalıdır acaba ciddi bişey var mıdır?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Neredeyse haftada bir açıp temizliyorum zaten. 80 derece bana gayet normal geliyor. O değil de araştırdım bikaç yerde ekran kartı bozuldu filan diyor. Ama mesela pes atarken sadece 3-5 çizgi çıkıyor. Masaüstüne geri dönüp oyuna girdiğimde düzeliyor bir süre çıkmıyor. Ekran kartıyla mı alakalıdır acaba ciddi bişey var mıdır?
Acaba driver güncel mi ?
Yada bir bak yeni güncel driver var mı yazılımsal sorunda olmuş olabilir

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Driver lar tamam güncel herşey. Assasins Creed yüksek ayarlarda grafik sorun yapmıyor. :hmmm Fakat PEs 14 ve wolfteam de yapıyor bunu.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
O oyunların grafik ayarlarını kurcala bakalım. Direct 3D opengl gibi seçenekler varsa seç ikisinden birini. Bu seçenekler de neden oluyor olabilir. Bana kalırsa yazılımsal çünkü sadece 2 oyunda yapıyor anladığım kadarıyla, o zaman sorun bu oyunlardadır demektir :good:

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
aynn üstteki arkadaşın dediği gibi 2 oyunda yapıyorsa oyunlarda sorun vardır

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Zaten 3 oyun yüklü. Ama Assasins Creed 4 de neden yapmıyor acaba acayip bişey ya. format atabilirim bu aralar. Attıktan sonra bakacağım da ekran kartı sağlamdır değil mi içime kurt düştü

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Sağlamdır, ekran kartında arıza olsaydı her oyunda yapardı.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Sıcaklığı da stabil her zamanki gibi biraz daha kontrol etcem bakalım hayırlısı

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Sıcaklığı da stabil her zamanki gibi biraz daha kontrol etcem bakalım hayırlısı
laptoplara overclock yapma ;) ama kesin sağlamdır sağlam olmasa masaüstünde bile yapmaya başlar bir süre sonra

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
ANIL

ANIL

Admin
Notebook modeli nedir? İki ekran kartı varsa Intel'i kullanıyor olabilir o oyunlarda.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Lenovo V580c 59392191 iki ekran kartım var evet nvidia denetim masasından oyunu nvidia ile çalıştıra ekledim yine oldu. Şimdi kaldırıp yeniden yüklüyorum hadi hayırlısıYok bir süre bişey olmadan devam ediyor sonra bir anda çıkıyor ortaya anlamadım gitti

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
sıcaklıktan kaynaklanıyor laptoplar için soğutucular var onlardan almani tavsiye ederim

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Soğutucum var zaten fakat pes de 65 derecede oynuyorum. O sıcaklıkta onu yapması saçma bence. Sıcaklıkla alakalı olmadığına adım kadar eminim. AC4 de 80 derecede bişey olmuyor çünkü

Üst Alt