Uygulama Oyundan atma sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Oyundan atma sorunu
Arkadaşlar. Telefon oyun oynarken oyundan atıyor. Acaba tam olarak nedeni nedir ve ne yapmam gerekir? Ayrıntılı bir şekilde yazarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: kaptanchek

curtaincall

curtaincall

Üye
bütün oyunlar için mi böyle ,yoksa bayağı sistem gereksinimi isteyen oyunlar için mi ? böyle aradan sıyrılan birkaç oyun için yapıyorsa sorun yoktur. Ram yetmezliği olabilir, bazıları işlemcinin ısınması ile android otomatik yapıyor diyor. Ama bütün oyunlarda bu sorun varsa bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: kaptanchek ve serif55
sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Tabiki hepsinde değil. Ben de ram sorunu diye düşündüm ama farklı bir sorun olabilir dedim. Mesela iyi kaliteli bir oyunu oynamak için ne kadar rame ihtiyaç var

Kerim.

Kerim.

Üye
Telefonun ne

curtaincall

curtaincall

Üye
galaxy s3 alacağım ve bu sorunlardan kurtulacağım ,1gb ram var cihazda. ama idare etsin diyorsan en azından 512 mb ram olması gerek bi telefonda

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Bendeki 512mb zaten. Bir de Batman, Asphalt ve spiderman oyunlarında checking licence yzısından sonra siyah ekran geliyor ve oyun açılmadan atıyor. Bu oyunları oynamak için 32 gb hafıza kartı aldım diyebilirim. Ama sorun budur.

sonsuzluk123

Üye
işlemci de önemli değil mi neticede?

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
1 ghz işlemci var.

Xelord

Xelord

Üye
Hangi oyunlarda atıyor? Oyun açılmadan atıyorsa büyük iht. apk bozuk olabilir. Android sürümünle de alakası vardır. ICS bazı oyunlarla uyumsuz oluyor.

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Hangi oyunlarda atıyor? Oyun açılmadan atıyorsa büyük iht. apk bozuk olabilir. Android sürümünle de alakası vardır. ICS bazı oyunlarla uyumsuz oluyor.
Dostum sanırım aynı telefonu kullanıyoruz. Sende sorun oluyor mu şu oyunlarda? Asphalt, The dark knight rises, The amazing spiderman, Real racing 2, Nba Jam.

Xelord

Xelord

Üye
Asphalt dediğin Asphalt 7 ise onu bir türlü yüklemeyi beceremedim, çok uğraştım ama olmadı.
Dark Knight ile Spiderman denemedim.
Nba Jam Hiç sorun yok. Çok güzel oynuyorum.
Real Racing 2 (Bu oyun sanırım ICS ile uyumsuz. Gingerbreadda iken oynuyordum. ICS de çalıştıramayınca sildim.)
Asphalt 6 Çok güzel oynadım. Bitirdim.
----
Sen ICS mi kullanıyorsun yoksa GB mi?

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
İcs kullanıyorum. Nba jam oyunu telefona ilk yuklediğim oyundu ve o günden beri sorun aynı. ilk girdiğimde birşey yok. yani ilk maçtı oynuyorum. maç bitince ana menüye dönerken atıyor. daha sonra tekrar girdiğimde bu sefer maça girerken atıyor.

Xelord

Xelord

Üye
Çok garip ya valla nasıl yardımcı olucam bilmiyorum. Bende de öyle çalışmayan bir sürü oyun olmuştu ICS de.
Ama çalışan hiç kasmadan oynadığım oyunlarda var :) (Bu sabah Nova3 yükledim mesela. Çok güzel oyun. 2gb sd yüklerim diyorsan bir dene. Dead Trigger veya onu da oynuyorum. )

- - - Eklendi - - -

Ayarlara gir geliştirici seçeneklerinden. GPU oluşturmayı zorla diye bir seçenek var. Orda tik varsa kaldırıp öyle oynamayı dene NBA Jam'i belki işe yarar

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Çok garip ya valla nasıl yardımcı olucam bilmiyorum. Bende de öyle çalışmayan bir sürü oyun olmuştu ICS de.
Ama çalışan hiç kasmadan oynadığım oyunlarda var :) (Bu sabah Nova3 yükledim mesela. Çok güzel oyun. 2gb sd yüklerim diyorsan bir dene. Dead Trigger veya onu da oynuyorum. )

- - - Eklendi - - -

Ayarlara gir geliştirici seçeneklerinden. GPU oluşturmayı zorla diye bir seçenek var. Orda tik varsa kaldırıp öyle oynamayı dene NBA Jam'i belki işe yarar
Tik yok maalesef. Ben de modern Combat 3ü bitirdim. Yani oynanıyor. Neden bunlarda olmadı anlamadım.

Xelord

Xelord

Üye
Bazıları böyle bozuk işte de geç bence kafana takma ben öyle yaptım. Çalışmayanları sildim. Asphalt 7 yükleyemedim, gerçi çok uğraştım ama artık uğraşmıyorum. Çalışanları oyna :D

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Xperia pro stock romda(2.3.4) Real Racing 2 Asphalt 6 HD ve gta3 atmadan ve kasmadan oynuyordum 1ghz 512 mb ram xperia ray ile aynı :hmmm Bu arada sorun çözülmüş galiba :)

Xelord

Xelord

Üye
2.3.4de ben de oynuyordum Real Racingi. Sorun ICSde bence.
ICS çok farklı oldu. Kimisinde kasıyor. Kimisinde kasmıyor. Kimisinde çalışan oyun diğerinde çalışmıyor.
Ben 2.3.4 Anomaly warzone oynardım hiç sorun yoktu, en ufak bir kasma bile. Aynı oyunu ICS de defalarca farklı apklerle denedim. İlk bölümden sonra siyah ekran geliyor. Sonra telefon donuyor. bataryayı çıkarmadan düzelmiyor. :off:
Sonyden JB istiyoruz :megafon:

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Kafayı yiyeceğim cidden. Modern Combat 3 oynadım sorunsuz. Bunlarda neden sorun oluyor anlamıyorum. Farklı bir sorun olamaz mı ?

Xelord

Xelord

Üye
Ne gibi farklı?

sek00

sek00

Üye
    Konu Sahibi
Ne bileyim farklı bir sorun işte. Acaba yanlış apkleri mi yüklüyorum? Yada yanlış sd dataları mı

Üst Alt