Oyun ve performans rom YARDIM

 • 14 Temmuz 2014
 • 294 Okunma
 • 2 Cevap

 1. Arkadaşlar birkaç haftadır rom konusunda araştırma yapıyorum.Galaxy ace 2 için oyun romu bakıyorum ancak hiç yok.Ace 2 ile aynı çipsete sahip cihazlar(xperia sola,xperia u vb...)için oyun romu yapılmışken bu cihaz için yok.Eğer böyle bir rom istiyorsanız bir ekip kurup Türk geliştiriciler olarak kendimiz yapalım diyorum.Fikirlerinizi bekliyorum.Rom portlamaktan anlayan,kernel vb... hakkında bilgisi olan arkadaşları bekliyorum :)
   


  Yazan: ByBlaCk4
  Samsung ile gönderdi
 2. O kadar da zor değil. Yani oyun romu derken ekledikleri şeyler daha çok telefonu hızlandıran özellikler. Onları güzelleştiren değil. Öyle ekip kurmaya gerek yok yani.

  -ROM için bir tane base bulunacak. Gereksiz uygulamalar , kütüphaneler, sesler, yazı tipleri silinecek.
  -init.d ve build.prop tweakleri eklenecek.
  -Gereken görsel çalışma yapılacak.(framework-res.apk/systemui.apk/settings.apk/android.policy.jar falan..) belki xposed framework...
  -İstediğin uygulamalar değişitrieceksin alternatifleriyle. Örneğin CM10 klavyesi 25MB...onun yerine gitcen 5MB 'lık klavye koycan falan...
  -Ace 2 için varolan performanslı kernellardan birini kullancan.

  Eğer bunları telefonuna uygulamak istiyorsan kolay...Eğer böyle bir rom yapıp paylaşacaksan biraz emek lazım. Yani resmi çizmek zor olsada , o resmi boyutlandırmak da kolay değildir gibi bir şey işte, anladın sen :)
   
 3. Cevap için teşekkürler.ben rom yapmayı düşünüyorum ancak daha tam bi bilgim yok.dediğim gibi birkaç haftadır araştırma yapıyorum ve bütün telefonlardaki oyun romu cm9 tabanlı ve ace 2 için cm9 yok.sizce bunun nedeni ne olabilir ve böyle bi rom yapabilmek mümkün mü?
   
  Samsung ile gönderdi
Yüklüyor...
15/12/2018 - 14:11