Oyun sonrası masaüstünü yeniden boyutlandırma

 • 16 Nisan 2010
 • 405 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Oyun bitti, masaüstü gitti... Pencerelerin başlıkları, kapatma simgeleri gibi simgeler çok büyük bir hal aldı. Masaüstünde de simgeler yerine siyah kareler görünüyor. Peki ne yapmalı?
  Büyük olasılıkla oyun sadece çözünürlüğünüzü değil, aynı zamanda DPI ayarlarınızı da değiştirdi. Nesnelerin monitörde ne kadar büyük gözüktüklerinden bu anlaşılabiliyor. İlk olarak yarları eski haline getirmeyi deneyin. Bunun İçin »Denetim Masası / Görüntü« yolunu izleyin. Buradan »Görünüm« bölümündeki yazı tipi boyutunun »Normal« olduğundan emin olun. »Uygula« ve »Tamam« diyerek buradan ayarları doğrulayın.

  2000, XP: Yanlış DPI ayarını değiştirmek için masaüstüne sağ tıklayın ve açılan menüden »Görüntü«ye tıklayın. Daha sonra buradan »Ayarlar« sekmesine geçin ve »Gelişmiş»e tıklayın. Şimdi açılan pencereden DPI ayarını 96 olarak değiştirin. »Uygula « ve »Tamam« ile yaptığınız değişikliği doğruladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

  Vista: Vista altında masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp »Kişiselleştirme« seçeneğine tıklayın. Akabinde sol kısımdan »Yazı tipi boyutunu belirle (DPI)« seçeneğine tıklayın; »Varsayılan ölçek (96 DPI)« seçeneğini işaretleyin. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra sorun çözülmüş olacaktır. Siyah kare sorununu çözmek için ise değeri önce 120 DPI yapın. Bilgisayarı kapatıp açın ve tekrar 96 DPI'a getirin.

  < Resmi açmak için tıklayın >
   


  Yazan: ภคŦเz
  badboimam ve erol17 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
21/01/2019 - 02:57