Overclock

Sponsorlu Bağlantılar

fLuke!

fLuke!

Üye
Sanırım son flashtan sonra inception kurmamıştım.Open Mode kernel yüklüydü sadece.Tamam bide yükliyip deniyim. :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
dene bakalim :)

pRime.

pRime.

Üye
aynen olmus :D

- - - Eklendi - - -

hic takilma yasamadan kullanima devam edeceksin muhtemelen aslinda gerek yok pek overclock olayina. cihaz zaten 800'u pek gormuyor.

aynen ben sırf şarj tasarrufu için düşürdüm. hatta asıl plan voltajı düşürmekti. tekrar teşekkürler.

- - - Eklendi - - -

nasil bi tepki bekliyordun ki :D

titresim oluyor ama :D
titreşimi hissettim. :D

o değil bunu %27 şarj ile yaptım. iyiki telefon kapanmadı. :D

fLuke!

fLuke!

Üye
Olmadı :( :d:

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Siz biraz tester olarak kullanın bende sonradan geliyorum :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
fLuke!

fLuke!

Üye

Tamam şimdi oldu. :)

Arkadaşlar programı yüklediğim halde overclock edemiyodum.Bu yöntemi denedim yapamayan nitdroidli open kerneli olan arkadaşlar varsa deneyebilirler bu yöntemi;

devel-su

rootme

cd /home/user/MyDocs(Dosyaları nereye attıysanız)

AEGIS_FIXED_ORIGIN=com.nokia.maemo dpkg -i opptimizer_1.5.4_armel.deb

AEGIS_FIXED_ORIGIN=com.nokia.maemo dpkg -i opptimizer-ui_1.2.7_armel.deb

maemo.org'dan alıntıdır. :d:

- - - Eklendi - - -

1050 yaptım yavaştan 1150 yapmaya çalışacağım. :d:

- - - Eklendi - - -

terminalden bu sekilde mi kurdun peki? inception'u yukledikten sonra?

Evet öyle kurmuştum ama yapamamıştım.Şimdi yaptım.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
yavastan almana gerek yok 1100'den sonra voltaj yukseltmeyi unutma :)

• Beğen
Tepkiler: fLuke!
Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
ekran parlakligini daha da azaltmak mumkun mu acaba cunku en fazla guc tuketen hep ekranlardir.

- - - Eklendi - - -

[ENGİN];5981831' Alıntı:
Siz biraz tester olarak kullanın bende sonradan geliyorum :D

belli basli degerleri test edip yazdim. pek sorun olacagini sanmam.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Müsait zamanda deneyecem bunu :eller:

pRime.

pRime.

Üye
kendi düşüncem overclock'a gerek olmadığı yönünde. bunu sadece cihazın sınırlarını zorlamak için yapıyoruz. 600mhz'e düşebilsem bir dakika durmazdım ama şimdilik 800mhz'de takılacağım.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
kendi düşüncem overclock'a gerek olmadığı yönünde. bunu sadece cihazın sınırlarını zorlamak için yapıyoruz. 600mhz'e düşebilsem bir dakika durmazdım ama şimdilik 800mhz'de takılacağım.

600'e dusersin dusmesine de sorun olur. Nano'dan islem kodu yazarim istersen. Ben dustum fakat takilmalar oluyor.

Ayni android gibi :d: (nawy okursa kizsin diye yazdim :kop: )

pRime.

pRime.

Üye

600'e dusersin dusmesine de sorun olur. Nano'dan islem kodu yazarim istersen. Ben dustum fakat takilmalar oluyor.

Ayni android gibi :d: (nawy okursa kizsin diye yazdim :kop: )

ya işte stabil düşürülebilse bence yine aynı akıcılık ve hızla çalışır cihaz ve şarj süresi baya uzar.

- - - Eklendi - - -

bu arada conky'yi direk kuruyor muyuz yoksa öncesinde yapılacak işlemler var mı?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
ya işte stabil düşürülebilse bence yine aynı akıcılık ve hızla çalışır cihaz ve şarj süresi baya uzar.

- - - Eklendi - - -

bu arada conky'yi direk kuruyor muyuz yoksa öncesinde yapılacak işlemler var mı?

ben direk kurdum. :)

Hatta paylasayim onu forumda herkes faydalansin.

Ekran parlakligini azaltmamiz gerek daha fazla islemciden tasarruf mumkun gorunmuyor.

pRime.

pRime.

Üye

ben direk kurdum. :)

Hatta paylasayim onu forumda herkes faydalansin.

Ekran parlakligini azaltmamiz gerek daha fazla islemciden tasarruf mumkun gorunmuyor.

ekran parlaklığı için aslında bir mod yapılabilir. n9'daki amoled n8 ile n85'tekine çok benziyor parlaklık oranı açısından. ben symbian'da çeşitli uygulamalarla ekran parlaklığını en kısığın da altına indirebiliyordum ama sanırım n9 için böyle bir imkanımız yok.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Sanki vardi hatta komple bile kapatmak mumkun diye okumustum. qtweak'dan olabilir.

pRime.

pRime.

Üye
Sanki vardi hatta komple bile kapatmak mumkun diye okumustum. qtweak'dan olabilir.
muhtemelen qtweaktir ama açıkçası ekranı tamamen kısık kullanmak da istemiyorum. şimdi unrestrictedı tekrar kurmayı deneyeceğim.

PriZm

PriZm

Üye
Herkes overclockcu olmuş burda :d:

Üst Alt