Otizm Özel Eğitim Merkezi

Sponsorlu Bağlantılar

hakanyazgn

Üye
    Konu Sahibi
Otizm Özel Eğitim Merkezi
Merhaba, benim yeğenim otizm hastalığı ile beraber dünyaya gelmişti. Şuan 7 yaşında ama hastalığından dolayı yaşıtları gibi eğlenemiyor onlara göre geride kalıyor. Ablamın üzüntüsü beni de üzüyordu fakat Uzman Psikolog Ayşem Yorulmaz Ulutaş ile tanışana kadar, eğitimine bir yerden başlamasını gerektiğini düşünerek onun için özel eğitim merkezleri araştırıyorduk ablam ile beraber, tavsiyeler doğrultusunda işin uzman tarafını kişi ile tanıştıktan görüştükten sonra anlıyorsunuz. Çocuk özel gelişim merkezlerinde özel çocukların iyi eğitim alması adına yaptığı çalışmaları görmeniz gerekli. Bende onlara ancak bu kadar basit bir destek de bulunabiliyorum. Sizinde yakın çevrenizde böyle bir durumla karşılaşan olursa eğer kesinlikle tavsiye ettiğim bir özel eğitim merkezi onlar hakkında daha fazla bilgi almak ve iletişime geçmek isterseniz .

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Toplumun bu otizim konusunda bilinçlenmesi şart. Malesef anne baba çocuklarındaki bu sorunu çoğunlukla anlamıyor. Bu alanda lisans yapmış tecrübeli kişilerin otizim teşhisine bile kızanlar var. Bu çocuklar iyi bir okul öncesi ve sonra eğitimi ile topluma kazandırılabilir...

• Beğen
Tepkiler: hakanyazgn ve Symbianist