Ortaklık Teklifi...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DefectoR

Konu Sahibi
Ortaklık Teklifi...
Selam arkadaşlar, size bi konu anlatmak istiyorum ve bakalım bu konuda benüm düşündüğümü kimler düşünecek...

Şuan 3 sigorta firmasının bilgi işleminden sorumlu olarak çalışıyorum ve sürekli İzmir dışına bu firmaların acentelerinin eğitimini ve onların teknik sorunlarını çözmeye gidiyorum, şimdiki işim bu...

Gelelim asıl konuya, dün akşam izmir incir altında eczacıbaşı ege bölgesi eski müdürü ile görüştük, amcam bana bi ortaklık teklifinde bulundu, olay şudur...

Anadoludaki bilgisayar firmalarını araştırıp ( araştırma için bi problemimiz yok zira ülkenin bir sürü yerini gezdiğimden az biraz çevrem var, keza adamın da öyle ) bu firmalara toptan mal satışı yapacağız, bu işte ben adamın yanında maaşlı bir eleman olarak değil de %45 ortak olarak gireceğim yani özetle benim bilgim ile adamın parasını buluşturup böyle bir iş yapacağız. Bu arada iş olduğu taktirde altıma bir de araba verilecek şahsıma ait.

Şimdi empati kurup kendinizi yerime koyun, sigorta firmalarında kalıp burda iyi bi çevre edinip ileride kendi işinizi mi? yoksa bu işi mi?

Ben sadece fikirlerinizi istiyorum bakacağım benim düşündüklerimi düşünenler olacak mı?

Benim düşündüklerim mi? O bana kalsın...

msw

msw

Üye
Kendi işini kurmak bana daha iyi göründü...yani daha büyümek istiyorsan...

eren1907

Üye
bence bu işi

climax

Üye
ortaklık meselesi kafama yatmadı..şimdiki işin iyi ;;)

DefectoR

Konu Sahibi
Ha şunu da söyliyeyim arkadaşlar, ukalalık gibi olmasın ama biraz ticaret mantığı vardır bende her iki durumda da parayı nerde nasıl çevirebileceğimi bilirim bunu da göz önünde bulundurun...
yane adamın şuan bana yaptığı ortaklığı ilerde param olduu taktirde başka iş dallarında bende güvenebileceğim birilerinde yapabilirim...

midnight

midnight

Üye
Şimdiki işin iyi bence,piyasa şu an duurgun,yarın ne olacağını Allah bilir..Bence fazla güvenme bu adama yarı yolda falan bırakırsa kötü olur..

eren1907

Üye
hisseleri %50 paylaşabilme olanağınız olsa çok daha kolay olurdu seçmek

prince of hell

prince of hell

Üye
Adamı iyi araştırman gerek,ama risk olmadanda ilerlenmez,teklif bana fena görünmedi açıkçası 8)

FrontmaN

FrontmaN

Üye
bi anlaşma falan yap bari de sakata gelme :)

MR_Sedat

Üye
ben senin yerinde olsam biraz daha sigorta da kalırım ileride de kendi isimi aslanlar gibi kurarım hem diyosun bende ticaret kafası da var yani ben olsam dedigim gibi yapardım..

C@N

C@N

Üye
teklif gayet iyi geldi bana sen tecrubeni de goz onune alırsak bu iştutar derim sen kabul et adamın teklifini

iOS Developer

iOS Developer

Üye
sağlam iş....

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Peygamber efendimiz Ticaret'te Korkulmamasını söylemiş yani Risk alın demiş ;) Herkez Rızk'ını yer

Quattro

Quattro

Üye
Riske girmeden ticarette belli yerlere gelemezsin. Zaten ticaretin kendisi risktir. Bunu önemli mevkilere gelmiş herkez söyler ama tutarsa tutar tutmazsa tutmaz diyerekte iş yapılmaz. Bana göre adamın teklifini düşün.... ;;)

abuvice

abuvice

Üye
bence risk alınmadan bir yere gelinmez..! dene bence. adamıda iyi tanı ama.

wampir

Üye
bence ortaklık teklifini kabul et çok iyi para kazanırsan yine kendi işini kurabilirsin :artı:

_CHiLeKesH_

_CHiLeKesH_

Üye
ortak iyiyse teklif güzel...

ibonline

ibonline

Üye
sevgili Murat yaptigim isi az cok biliyorsun
eger ticaret dersen unutmaki riski coktur
bu devirde cok satip az para kazanmiyacaksin
mantik bu,az satacaksin özlü para kazanacaksin kari iyi kazanacaksin
sakin sürümden kazanayim düsüncesini türetme!
sana bi kardes tavsiyesi ortaklik edecek kisiyi iyi düsüneceksin ve öncesinden egriyi dogruyu bir bir oturup görüseceksin yoksa hiç cekilmez ortaklik
eger suanki isinden memnunsan niye de kendi kendine cok iyi düsün
yinede karar senin

midnight

midnight

Üye
Originally posted by ibonline@Sep 4 2005, 11:57 PM
sana bi kardes tavsiyesi ortaklik edecek kisiyi iyi düsüneceksin ve öncesinden egriyi dogruyu bir bir oturup görüseceksin yoksa hiç cekilmez ortaklik
yinede karar senin
[post=154929]Quoted post[/post]​

Evet ibo'ya katılıyorum..O da bu işin içinde ve piyasayı biliyor..

brevheartt35

Üye
Originally posted by ibonline@Sep 4 2005, 11:57 PM
yinede karar senin
[post=154929]Quoted post[/post]​
Ortak demek sorun demektir, yukarıda arkadaşlarımın bu konu ile ilgili söylediklerinin hepsine katılıyorum, ben de şunu söylüyorum ki ortak işten çidden hayır gelmez. Ancak profesyonel bir ortaklık olursa tabii başka ffakat sorunsuz mu hayır değil. Bir bedende iki baş fazladır. Ben daha önce üç defa ortak ile çalıştım, birinden de memnun olmadım. Bu şansmı hayır ortaklık böyle birşey. Tek beyin yerine iki beyin ve yüzde yüz aynı düşünceler olmuyor.Bence olaya bu açıdan da bakarsan, bakış açını daha da genişletmiş ve daha sağlıklı karar vermiş olursun diye düşünüyorum.
Son karar senin.
Not: ABD başkanı ruzvelt de aynen senin yaptığın gibi yaparmış?
Nasıl mı? Şöyle bir karar alacağı zaman herkese sorarmış, fakat sonuçta en son kararı kendisi verirmiş. Onun daha çok başarılı kılan da bu özelliği imiş. Bizimle paylaştığın için teekkürler.
Hadi Kal Sağlıcakla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt