OnePlus 5 akıllı telefon donanım özellikleri ile şok edecek

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Çinli OnePlus'ın yeni akıllı telefonu OnePlus 5 hangi donanım özellikleri ile gelecek?

Akıllı telefon pazarında her dönem yeni modeller sunulmaya devam ediyor ve bu sene de özellikle amiral gemisi seviyesinde büyük mücadele yaşanacak. Geriye doğru baktığımızda LG G6, Huawei P10 gibi bazı amiral gemisi cihazlar duyurulmuştu ve geçtiğimiz gün de Samsung, Galaxy S8 olarak bu sene en önemli modelini gün yüzüne çıkardı.

Başka firmalardan önümüzdeki dönemde yeni üst seviye modellerin duyuruları gelmeye devam edecek ve bunlardan birisi de Çinli OnePlus'ın cihazı olacak. Geçtiğimiz sene önce OnePlus 3'ü ve sonrasında da OnePlus 3T'yi pazara sunan firmanın bu sene de OnePlus 5 adı ile yeni nesil amiral gemisini pazara sunması bekleniyor.

Bu yeni akıllı telefon hakkında bilgiler ortaya çıkarken, şimdi de bazı yeni render görseller ortaya çıktı. Ayrıca cihazın donanım özellikleri de detaylanmaya devam ediyor.

İddialara göre OnePlus, yeni amiral gemisini Qualcomm'un Snapdragon 835 yonga seti ile sunacak. Bu yonga seti sekiz çekirdekli işlemci ve Adreno 540 grafik işlemci içeriyor. Ayrıca akıllı telefonun 8GB sistem belleği içereceği ve ekran çözünürlüğünün de 2560x1440 piksel Quad HD olacağı ifade edilmekte.

Önceki cihazlar gibi yine ekran büyüklüğü 5.5" olarak gelecek ve OiS destekli 23MP arka kamera ve 16MP ön kamera ile pazar sunulacak. 3.000mAh bataryanın yer alması beklenirken, işletim sistemi de Android Nougat olarak gelecek.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
O özellikleree 3000 mah az :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
özellikler iyi ama 4000 olsa daha iyi olurmuş bataryası

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
O özellikleree 3000 mah az :hmmm....diyecektim.. ki zaten demişler:)

• Beğen
Tepkiler: TheLastWarrior ve Buğra
lazye

lazye

Üye
3500 olsa daha iyi olurdu günü kurtarır diye düşünüyorum ben acaba ince olması için mı 3000 mah hep beraber göreceğiz özelliklerine bayıldım yalniz

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
firmaların 3000 mah ile takıntısı var galiba :hmmm

• Beğen
Tepkiler: lazye, Murat Alper ve TheLastWarrior

Üst Alt