Öneri [Destek Verin]Android img dosyasını açan program varmı ?

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
[Destek Verin]Android img dosyasını açan program varmı ?
(Yeni: Arkadaşlar X-Plore dosya yöneticisine Play store'dan sayfasına girin en aşağıya inin E-Posta gönder e basın, gmail'den hep mesaj atın cevap verene kadar, DESTEK VERİN yakın zamanda çıkarsınlar)

Samsung firmware den stock rom indirdim.
Dosya isminin sonundaki md5 i sildim. tar dosyası olmus oluyo.

Örnek
G900FQJVS1CPK1_G900FQTUR1CPJ1_G900FXXU1CPI1_HOME.tar.md5

G900FQJVS1CPK1_G900FQTUR1CPJ1_G900FXXU1CPI1_HOME.tar

Play store da
" Rar Zip Tar 7Zip File explorer" uygulamasını indirdim. O yazılım dosyasını .tar olarak açtı..
yazılımın içindeki dosyalar var gösteriyo çıkartalıyo biliyosunuz..

işte system.img yi çıkardım.
Buraya kadar iyi.
Ama system.img dosyasını açan program bulamadım.
Play store ve apk pure gibi marketlerde araştırdım bulamadım.
İmg dosyasını telefondan açan bildiğiniz bi uygulama varmı ??

.....

Son düzenleme:

AIS

AIS

Üye
Bilgisayarda winrar ile açabilirsin. Telefonda bilmiyorum ama uzantısını rar veya zip yap dene

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
.zip yapınca açtı ama klasör ve dosyalar eksik. Açtığı dosyalarda 1- 4 mb kb.. yani olmadı. Ya koskoca play store da img dosya açma programı yok saçma.

AIS

AIS

Üye
.zip yapınca açtı ama klasör ve dosyalar eksik. Açtığı dosyalarda 1- 4 mb kb.. yani olmadı. Ya koskoca play store da img dosya açma programı yok saçma.
Androidde img dosya açılmıyor o yüzden yok.

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Androidde img dosya açılmıyor o yüzden yok.
Biliyorum ama farklı bi çözüm buldum.
Play store da bi kaç uygulamaya img yi de eklermisiniz diye yazarım. Artık omlara kalmış çıkartırlarsa o zaman iyi olur.
Şansımı deniyim belki biri yapar

androfilex

androfilex

Üye
Z-Arciher denediniz mi?

Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Z-Arciher denediniz mi?

Açmıyo..
Ama x plore dosya yönetici ve Rar gibi uygulamaları play store ordan yorum yazarak belirttim. çıkartırlar diye umuyorum ama ne zaman belli değil

M.F.E

Üye

Bunu denediniz mı?

• Beğen
Tepkiler: Muhammed CR7
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi

Bunu denediniz mı?

Evet hepsini denedim olmadı..
Ama dediğim gibi onlara bildirdim. Belki çıkartırlar oda zamanla..

leojely

Üye
Merhaba,
img uzantılı dosyalar kalıp dosyalardır.Ve bu img uzantısının içine dosya gömerken ne tür gömeceğini seçersiniz.Bazı programlar farklı img dosyalarını açabilirken bazılarını açamazlar.Ben img dosyasını açarken daemon tools kullanıyorum.Diğerlerinden daha iyi.System.img dosyasının içinde telefonunuzun en önemli dosyaları vardır.
Eğer sistem dosyalarını kurcalamayı seviyorsan es dosya yöneticisi indirip rootsuz bir şekilde system dosyasının içinde gez.Her dosyayı göstermez fakat bootloader,media,priv apps gibi klasörleri görmeni sağlar

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831, androfilex ve Muhammed CR7

yusufzgl

Üye
İmg olarak oluşturulmuş dosyalardan sadece recovery.img ve boot.img dosyalarını açabilirsiniz system.img dosyasını açamazsınız. Açılabilen dosyaları açmak için ise android image kitchen programını bilgisayardan açabilirsiniz(zip ile tüm dosyaları göremezsiniz, bu şekilde görebilirsiniz)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831 ve Muhammed CR7
androfilex

androfilex

Üye
İmg olarak oluşturulmuş dosyalardan sadece recovery.img ve boot.img dosyalarını açabilirsiniz system.img dosyasını açamazsınız. Açılabilen dosyaları açmak için ise android image kitchen programını bilgisayardan açabilirsiniz(zip ile tüm dosyaları göremezsiniz, bu şekilde görebilirsiniz)

Diğer kitchenları bilmiyorum ama Assayyed Kitchen ile system.img dosyası açılabiliyor
@Muhammed CR7 hazır kitchen konusu açılmışken şundan da bahsetmek isterim. Eğer cihazınız root'lu ise Super's kitchen deneyin derim. Ben hiç denemedim ama Xda'da birisi Super's Kitchen'ı terminal emulatör ile telefondan kullandığını söylemişti.

Son düzenleme:
  • Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Diğer kitchenları bilmiyorum ama Assayyed Kitchen ile system.img dosyası açılabiliyor
@Muhammed CR7 hazır kitchen konusu açılmışken şundan da bahsetmek isterim. Eğer cihazınız root'lu ise Super's kitchen deneyin derim. Ben hiç denemedim ama Xda'da birisi Super's Kitchen'ı terminal emulatör ile telefondan kullandığını söylemişti.

Rootlu değil. Ama Super's Kitchen bakarım.
Ya zaten playstore bi kaç programa bildirdim. Belki büyük ihtimal çıkar ama ne zaman bilmiyom
Merhaba,
img uzantılı dosyalar kalıp dosyalardır.Ve bu img uzantısının içine dosya gömerken ne tür gömeceğini seçersiniz.Bazı programlar farklı img dosyalarını açabilirken bazılarını açamazlar.Ben img dosyasını açarken daemon tools kullanıyorum.Diğerlerinden daha iyi.System.img dosyasının içinde telefonunuzun en önemli dosyaları vardır.
Eğer sistem dosyalarını kurcalamayı seviyorsan es dosya yöneticisi indirip rootsuz bir şekilde system dosyasının içinde gez.Her dosyayı göstermez fakat bootloader,media,priv apps gibi klasörleri görmeni sağlar

Tamam playstore da ilgili uygulamalara az önce mail attım büyük ihtimal yanıt gelir gelmesse. Aynı mesajı 5 10 kere atarım :)
Önemli olan o mesajı görürlerse ilgilenirler diye düşünüyorum.
Arkadaşlar mail atmıştım. Yanıt gelmiş

• Beğen
Tepkiler: androfilex
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi

Bunu denediniz mı?

Es file explorer denedin mi?

Merhaba,

Arkadaşlar Süper haberim var:biggrin: :D
Evet heppinize teşekkür ederim ama dediğim gibi Playstore Apk pure gibi marketlerde bu dosyalar yoktu. Burdaki son yorumlara bakabilirsiniz. Mail attım demiştim, ekran görüntüsünü attım.. Maile cevap geldi ama olumsuz şeyler yazıyo galiba. Neyse X-plore den Rar a kadar bikaç programa mail attım. Bi kaç gün bekledim. O ekran görüntüsünden sonra dün msj 2. Kez mesaj geldi :) bu eklentileri eklemişler..
Playstore daki adım burdaki ile aynı.. programın ismi ve linki vercem. Ama bi aıkıntı var burda konuşup çözebilirsek yeni konu açacağım...
O programın yorumlarına bakın. Benim yorumuma yanıt vermişler ve yeni sürüm çıkarmışlar, Yeni sürüm için yenilikler kısmına bakarsanız, bu dediğim dosyalar eklenmiş :biggrin::cool :yuru
Programın adı ve link
" Rar Zip Tar 7Zip File explorer"

Evet heppinize teşekkür ederim ama dediğim gibi Playstore Apk pure gibi marketlerde bu dosyalar yoktu. Burdaki son yorumlara bakabilirsiniz. Mail attım demiştim, ekran görüntüsünü attım.. Maile cevap geldi ama olumsuz şeyler yazıyo galiba. Neyse X-plore den Rar a kadar bikaç programa mail attım. Bi kaç gün bekledim. O ekran görüntüsünden sonra dün msj 2. Kez mesaj geldi :) bu eklentileri eklemişler..
Playstore daki adım burdaki ile aynı.. programın ismi ve linki vercem. Ama bi aıkıntı var burda konuşup çözebilirsek yeni konu açacağım...
O programın yorumlarına bakın. Benim yorumuma yanıt vermişler ve yeni sürüm çıkarmışlar, Yeni sürüm için yenilikler kısmına bakarsanız, bu dediğim dosyalar eklenmiş :biggrin::cool :yuru
Programın adı ve link

Arkadaşlar o programa 3 yıldız oy vererek yazmıştım. Şimdi o yorumu 5 yıldızı işaretledim, sonradan fark ettim 5 yıldız işaretleyince onların yorumuma verdiği yanıt gitti, bende thank you yazdım. Keşke 5 yıldız yapmasaydım. Neyse Ekran görüntüsünü çekmiştim orda görüküyo. Şimdi ekran görüntüleri atcam. bi dk..
Programın adı ve link

Arkadaşlar o programa 3 yıldız oy vererek yazmıştım. Şimdi o yorumu 5 yıldızı işaretledim, sonradan fark ettim 5 yıldız işaretleyince onların yorumuma verdiği yanıt gitti, bende thank you yazdım. Keşke 5 yıldız yapmasaydım. Neyse Ekran görüntüsünü çekmiştim orda görüküyo. Şimdi ekran görüntüleri atcam. bi dk..

androfilex

androfilex

Üye
Sizin adınıza sevindim. Bu kadar hızlı bir geri dönüş beni de mutlu etti. Ancak yorumunuz ve geliştiricinin cevabı halen gözüküyor. Sanırım sizin hesabınızda silindi olarak gözüküyor.

• Beğen

ömerbjk 95

Üye
gta img tools la de pc de

• Beğen
Muhammed CR7

Muhammed CR7

Üye
    Konu Sahibi
Sizin adınıza sevindim. Bu kadar hızlı bir geri dönüş beni de mutlu etti. Ancak yorumunuz ve geliştiricinin cevabı halen gözüküyor. Sanırım sizin hesabınızda silindi olarak gözüküyor.

Kardeşim teşekkür ederim :)
Ben gitti sandım. Telefondan girip 5 yıldız falan yaptım sonra yok oldu ondan dedim.
Eywallah. Aynen bende şaşırdım bu kadar kısa bi sürede olmasına. Ve tahminen uzun zaman sonra çıkar dedim tam tersi oldu bende şaşkınım :biggrin:
Ya şimdi diyorum ki bu X- Plore dosya yöneticisi bunda olsa daha iyi olmaz mı ??
3 5 kişi X plore ye mail atalım çıkarsın ?

Şimdi bunlar oldu fakat bi sıkıntı var demiştim burda çözebiliriz,
Şimdi o programa girip stock rom dosyasının içindeki, system.img adlı dosyayı çıkardım. Sonra system.img dosyasını açmıyo, ama içindeki dosyaları çıkartıyo, çıkartınca bi klasör seçiyon oraya çıkartıyo, fakat bi klasöre çıkartınca şu yazıyo, "need password" google çeviriden türkçeye çevirdim, "Şifreye ihtiyacım var"
Yazıyor. yani kısacası şifre istiyo..
Ee iyide stock rom falan şifresi yok ki ??
resimde atayım.. yani bu sorunu tam olarak anlayamadım. Bu çözmemiz lazım olmuyosa, o zaman en iyisini X plore ye mail atalım çıkartsınlar. Ordan daha iyi olur. X plore onada o zaman mail attım şimdi yine atcam...

AIS

AIS

Üye
Kardeşim teşekkür ederim :)
Ben gitti sandım. Telefondan girip 5 yıldız falan yaptım sonra yok oldu ondan dedim.
Eywallah. Aynen bende şaşırdım bu kadar kısa bi sürede olmasına. Ve tahminen uzun zaman sonra çıkar dedim tam tersi oldu bende şaşkınım :biggrin:
Ya şimdi diyorum ki bu X- Plore dosya yöneticisi bunda olsa daha iyi olmaz mı ??
3 5 kişi X plore ye mail atalım çıkarsın ?

Şimdi bunlar oldu fakat bi sıkıntı var demiştim burda çözebiliriz,
Şimdi o programa girip stock rom dosyasının içindeki, system.img adlı dosyayı çıkardım. Sonra system.img dosyasını açmıyo, ama içindeki dosyaları çıkartıyo, çıkartınca bi klasör seçiyon oraya çıkartıyo, fakat bi klasöre çıkartınca şu yazıyo, "need password" google çeviriden türkçeye çevirdim, "Şifreye ihtiyacım var"
Yazıyor. yani kısacası şifre istiyo..
Ee iyide stock rom falan şifresi yok ki ??
resimde atayım.. yani bu sorunu tam olarak anlayamadım. Bu çözmemiz lazım olmuyosa, o zaman en iyisini X plore ye mail atalım çıkartsınlar. Ordan daha iyi olur. X plore onada o zaman mail attım şimdi yine atcam...

İmg dosyası upload edebilir misin? PC de denemek istiyorum eğer orada şifre istiyorsa şifrelenmiş o zaman.

Üst Alt