Öğretmenler Günü ...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öğretmenler Günü ...
Milletleri kurtaranlar; yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet; henüz Millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.
<div align="right"><span style="font-family:Comic Sans Ms">Mustafa Kemal ATATÜRK</span></div>

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.
Eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir.

Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yeri ve rolü önemi ve değeri nedir, sorunlarını belirlemek ve öğretmeni olması gerekli yüce oruna oturtmaktır. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir. Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür.

Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.

..::Riddick::..

..::Riddick::..

Üye
Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlarım

symbianboy

Üye
tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun

__Midas__

__Midas__

Üye
öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun...

Aeon

Üye
Bütün öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun

sambadisakkarit

Üye
<div class='quotetop'>(sambadisakkarit başka bir başlıkta demişki &#064; Nov 24 2005, 01&#58;03 AM) [post=213931]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Bence öğretmenlerin tamamına yakını sorunlu insanlar. Atatürk bunları görse yüzlerine tükürürdü.

Öğrenciye şiddet uygulayanların Allah belasını versin. Bu işi devlet kadrosuna girebilmek için yapanlarında...

Öğretmenliği sıradan bir meslek olarak gören, idealist davranmayan tüm öğretmenlere sözüm...
[/b][/quote]

Eğer öğretmen sıfatını doğru dürüst taşıyan birileri varsa; Öğretmenler Günü kutlu olsun...

oteb

Üye
Bütün İlköğretim, Lise ve Üniversitelerdeki hocalarımın Öğretmenler Gününü kutlar, hepsine saygılarımı sunarım...

Haberci

Haberci

Üye
Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

hidayet

hidayet

Üye
tüm öğretmenlerin öğretim hayatlarında başarılar dilerim ve bu günlerini kutlamayı bir borç bilirim

slayer

Üye
önce anne ve babamın; sonrada adam gibi işlerini yapan öğretmenlerin
öğretmenler gününü kutlarım....

Clausius Clapeyron

Üye
Tüm ö&#287;retmenlerin ö&#287;retmenler günü kutlu olsun

cepix

cepix

Üye
Sağolun Arkadaslar

Bknz:3 sene sonra cogrf. ögr inş

mavizeybek

mavizeybek

Üye
walla ben de kutliycamda bu meslekte beni deli eden onlarca adam var onlara uyuz oluyom onlar haricindekilerinkiler adam gibi öğretmenlik yapanların günleri kutlu olsun diyelim

abuvice

abuvice

Üye
Kutsal bi meslek.. Sitemizde öğretmen yok ama gene de biz kutlayalım

kingenes

kingenes

Üye
Tüm öğretmenlerin bu günü kutlu olsun(tabi çatlak olmayanlar)

cepix

cepix

Üye
Ya bir espiri yaptık yani kingenes b.knu çıkardın walla

FrontmaN

FrontmaN

Üye
Öğretmen olacakların - öğretmenlerin bu değerli gününü kutlar ve meslek hayatında başarılar dilerim.

necxman

necxman

Üye
Sevgili Öğretmenlerimizin bu özel gününü tebrik ederim.

milan12

Üye
ögretmenlerimizin gununu kutlarım hele bize yazıyı okulmayı ogretigi için çok seviyorum okulu ayrılmak istemiyorum :ağlarım:

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Öğretmenlerine olan sevgini belirtmen güzel de, güzel kardeşim, miyadını doldurmamış konuda belirtmen daha da güzel olurdu.

Konuyu görünce gençliğim hatırıma geldi yahu.. Gençliğimiz de mazide kalsın, bu konu gibi. :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt