Özel İletişim Vergisi 1,5TL Faturasız Kullanıcılara İade Edilecek!

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Özel İletişim Vergisi 1,5TL Faturasız Kullanıcılara İade Edilecek!
Faturasız cep telefonu abonelerinden alınan yüzde 25 oranındaki Özel İletişim Vergisi’nde her ay internet için iade uygulaması olacak
Maliye Bakanlığı, faturasız cep telefonu abonelerinden alınan yüzde 25 oranındaki Özel İletişim Vergisi'nde (ÖİV) artık her ay, internet için iade uygulaması yapacak. Konuyla ilgili tebliğ Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, konuşma, kısa mesaj ve internetin birlikte yer aldığı faturasız cep telefonu paketleri için yüzde 25 verginin peşin alınmasına devam edilecek. 1 aylık süre sonunda pakette internet kullanımına karşılık gelen kısım için yüzde 20 oranında vergi iadesi yapılacak.

NAKİT DE ALINABİLECEK

Örneğin 30 liralık faturasız cep telefonu paketinde KDV dahil 10 liralık kısım internet için kullanıldıysa, Özel İletişim Vergisi'nde 1.5 lira dolayında iade söz konusu olacak. İsteyen abone nakit iade alacak, isteyen abone ise nakit almayıp bir sonraki ayın faturasız paket ödemesinde tutarı mahsup ettirecek.

Vahdet​

• Beğen
Tepkiler: trsword52

biltek

biltek

Üye
resmi gazeteyi buldum ve de yazının en altında gerekli form eki de var.

orgeneral2203

orgeneral2203

Üye
Kaç yıldır ödüyoruz bu vergiyi. Hangi tarihten itibaren tahsil edilen vergiler iade edilecek bir bilgi var mı ?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Kaç yıldır ödüyoruz bu vergiyi. Hangi tarihten itibaren tahsil edilen vergiler iade edilecek bir bilgi var mı ?

Sanırım bundan sonra alınan verginin Internet için olan kısmına iade söz konusu

cihanata_1

cihanata_1

Üye
güzel haber,paylaşım için:tşk:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
phasan

phasan

Üye
Verilirse güzel olur

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: phasan
TayfurBeyy

TayfurBeyy

Üye
şimdi ben kaç yıl faturasız hat kullandım ve borcu ödedim mecbur ve şuanda faturalı hatta geçiş yaptım yani ben hala ödemeye devam mı edicem yoksa bana da geri ödeme mi yapılacak ve geriye dönük alamıyormuyuz? yokmu böyle bir imkan

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
şimdi ben kaç yıl faturasız hat kullandım ve borcu ödedim mecbur ve şuanda faturalı hatta geçiş yaptım yani ben hala ödemeye devam mı edicem yoksa bana da geri ödeme mi yapılacak ve geriye dönük alamıyormuyuz? yokmu böyle bir imkan
sanırım geçmişe dönük verilmeyecek.ayrıca sadece faturasız hatlar için geçerli

xmustx

xmustx

Üye
Gördüm iyi

Dj.Refoo

Dj.Refoo

Üye
benim hattim faturasız babamın hattı faturalı. Babama Sabah mesaj geldi operatörden Geçen aydan kalan dakika sms ve Internet bu aya devretmis diye bana Niye gelmedi Acaba. Yavaş yavaş mi Olacak

phasan

phasan

Üye
benim hattim faturasız babamın hattı faturalı. Babama Sabah mesaj geldi operatörden Geçen aydan kalan dakika sms ve Internet bu aya devretmis diye bana Niye gelmedi Acaba. Yavaş yavaş mi Olacak
Banada hiç bir hattıma gelmedi

murat.122a

murat.122a

Üye
45 tl lik internet paketi aldım nekadar tl idade olur

Üst Alt