- -Önemli- OPDA'ya gerek kalmadan serfitika oluşturma -FİKİR-

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
rasid96

rasid96

Üye
    Konu Sahibi
- -Önemli- OPDA'ya gerek kalmadan serfitika oluşturma -FİKİR-
5730 'u bir türlü hackleyememem sonucunda millete imeini göndermeden; herhangi bir imei için alınmış .cer dosyası düzenlenip, telefona uydurulabilir mi diye düşündüm cer dosyasını kurcaladım ve dosyanın pkcs#7 ile ".97b" olarak kaydedilirse hexeditör ile editlenebildiğini buldum. Sonra internette araştırdım, de bulunmuş ve gösterilmiş.

Denemek istiyorum fakat şöyle bir sorun var:

öncelikle düzenlenecek bir ".cer" dosyasına ihtiyaç var ve bende yok. opda'dan veya başka bir yerden serfitika almış bir kullanıcıdan hazır .cer dosyası rica ediyorum?

eğer işe yararsa sizlere de seve seve yardımcı olurum, ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

NOT: Bana henüz özel mesaj yetkisi verilmedi bu konu üzerinden veya msn den görüşelim.

YsF_90

YsF_90

Üye
bi kişinin kendi imei numarası ile almış olduğu cer dosyası senin telefonunda işlem görmez. fakat genel cer dosyaları var bazı yerlerde. araştır forumda da vardır belki onlar işini görür

xCHIVALR0US

xCHIVALR0US

Üye
SISContents oluşturuyor galiba.

rasid96

rasid96

Üye
    Konu Sahibi
bi kişinin kendi imei numarası ile almış olduğu cer dosyası senin telefonunda işlem görmez. fakat genel cer dosyaları var bazı yerlerde. araştır forumda da vardır belki onlar işini görür

zaten aradığım cer dosyasının içindeki imei'yi kendi imei'm ile değiştirip öyle kullanmayı düşünüyorum :)

bakym o zmn

--------------- Ekleme ---------------

seri no kısmı 01 yazıyor, yani belli bir numaraya özel olarak kodlanmamış galiba, dolayısıyla hex'in içinde yüzlerce 0 ve 1 var ve bulmak imkansız gibi :)

opda'dan veya başka bir yerden İMEİ ile aldığınız cer/ dosyası lazım. telefon eski/yeni numara doğru/yanlış hiç farketmez, orada bir numara kullanılmış olsun ve bu numarayı bileyim yeter

ayrıca kesin çalışacak diye bişey demiyorum, sadece deniyorum ama düşünsenize eğer tutarsa ne kadar güzel olur, çin sitelerine bağımlı olmayız :)

celibar

celibar

Üye
içinde imei numarası olduğu için kimsenin cer dosyasını vereceğini sanmıyorum.bu konuyu görüp cer dosyası üzerinde oynayıp başarırlarsa paylaşacaklardır.sertifikalama için ayrıca dosyası da gerekli.

rasid96

rasid96

Üye
    Konu Sahibi
tamam gerek kalmadı yabancı bir sitede buldum deniyorum şimdi sonuçları burda paylaşırım.
aşamalar:

.cer dosyasını hallettim ;) ama k*e*y dosyasını henüz yapamadım

içinde imei numarası olduğu için kimsenin cer dosyasını vereceğini sanmıyorum.bu konuyu görüp cer dosyası üzerinde oynayıp başarırlarsa paylaşacaklardır.sertifikalama için ayrıca dosyası da gerekli.

çinlilerden daha güvenilir olduğumu düşünüyorum :) şaka bi yana k*e*yde takıldım

celibar

celibar

Üye
çinlilerden daha güvenilir olduğumu düşünüyorum :) şaka bi yana k*e*yde takıldım

Ben de kendime çinlilerden güvenilirim diyorum ama başkası güvenilirsin demiyo.hesabımla sertifikanızı alıyım.belki çabuk olur.desem.yok biz kendi hesabımızla numaramızı çinlilere veririz derler.sonucu bekliyorum.

rasid96

rasid96

Üye
    Konu Sahibi
k*e*y'de takıldım olmuyor işte boşuna heyecan yaptm :)

bu işten anlayan ve yapabilecek olanlar için:

@5'inci mesajda imei+cer+ k*e*y dosyası vermişler , cer dosyasını gönderdiğim linkteki açıklamalar doğrultusunda değiştirin. k*e*y dosyasını da ona uygun hale getirin.ve deneyin bakalım çalışacak mı, başaran olursa burda paylaşırsa sevinirim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt