ÖNEMLİ - Alacaklarınızı Kontrol Edin Varsa İadesini Talep Edin (Turkcell, Vodafone,Turk Telekom vs.)

Sponsorlu Bağlantılar

Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
ÖNEMLİ - Alacaklarınızı Kontrol Edin Varsa İadesini Talep Edin (Turkcell, Vodafone,Turk Telekom vs.)
Merhaba herkese.

E-devlete girip gerekli kontrolleri yaparak aboneliklerinize ait borçlarınızı ve alacaklarınızı kontrol edebilirsiniz. Kimbilir belki hatırı sayılır miktarda alacağınız vardır ve hiç hesapta olmayan bir para gelebilir size de.

Bunun için şunlardan birisini yapabilirsiniz;

- E-devlette arama ekranına “Alacak” yazınca “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu/Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/iade İşlemleri” sekmesi çıkar. Orada topluca görebilirsiniz.
- Aboneliklerinizin hepsini biliyorsanız tek tek kurum isimleri yazarak da “Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” ekranlarına bakabilirsiniz.
- Yine arama ekranına “alacak” yazarsınız ve çıkan sekmelere bakarsınız.

Bunlardan birisini yaptıktan sonra alacağınız varsa sayfanın altında bir sekme daha çıkar oradan nasıl iade talep edebileceğinizi görürsünüz.

Ben kontrol ettiğimde Turkcell’den 12.89 TL, Turk Telekom’dan ise 2.70 TL alacağım olduğunu gördüm. Oradan hemen “Alacak İşlemleri”ne tıkladığımda ise nasıl talep edeceğimi gördüm ve talep ettim. Bakalım sonuç 15 gün içerisinde belli olacakmış. Rakamlar düşük ama belki sizlerde yüksek çıkar. Denemekte fayda var. Hem düşük olsa ne çıkar. Bu sizin yasal hakkınız. Onlar kuruşun bile hesabını yaparken siz ne den yapmayasınız.

NOT: Alacağınızı talep edebilmeniz için bir IBAN numarası gerekiyor. Abonelik kimin adınaysa yine IBAN hesabı da onun adına olmalı. En azından Turkcell ve Türk Telekom’da bu şekilde.

Uğraşmak istemeyen de olabilir ama uğraşmak isteyen için bana faydalı olan bir tecrübemi paylaşmak istedim.

Kolay Gelsin.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: yeumyang, MAERKEK, arslan3332 ve 2 diğerleri

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Bu tip haberleri dikkate almazdım. Bi kontrol edeyim . :alkis

• Beğen
Tepkiler: Symbianist
Symbianist

Symbianist

Üye
    Konu Sahibi
Bu tip haberleri dikkate almazdım. Bi kontrol edeyim . :alkis

Aynen ben de pek dikkate almam ama bir yerden bulduğum bir haber değil. E-devlet te gezinirken denk geldi. Bakmakta fayda var.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Baktım alacak - verecek yok . Faturasız kullanınca kafanız rahat .

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt