ömür ezanla namaz arası kadardır...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
seçkin batu

seçkin batu

Üye
    Konu Sahibi
T:hmmmorunu pamuk gibi bembeyaz sakallı nur yüzlü dedesine merakla soruyor: “Dedeciğim! Bir insanın ömrü ne kadar olur?” Dede tatlı bir gülücükle: “Ezanla namaz arası kadar yavrucuğum.” deyince torun: “Nasıl yani ömür bu kadar kısa mı?” der. Dede: “Evet yavrum. ömür namazsız ezanla ezansız namaz arası kadardır.” diye cevap verir. Torun yeniden sorar: “Namazsız ezan ezansız namaz sözlerinden ne kastettiğini anlamadım dedeciğim. Bu ne demek açıklar mısın?”
Dede şefkatle ellerinden tuttuğu torununa:
“Bak yavrum geçenlerde komşumuzun çocuğu doğdu. O çocuğun kulağına ezan okundu değil mi? işte o ezanın namazı kılındı mı? Kılınmadı. O ezan “Namazsız ezan”dı. insan öldüğü kılınan cenaze namazının da ezanı yoktur. O da “Ezansız namaz”dır. Aslında o namazın ezanı insan doğunca okunmuştu kulağına.
“Bak ey insan! Doğdun ama öleceksin ömür çabuk biter hayatını iyi değerlendir. Boşa vakit harcama!” ikazını yapıyordu o ezan. İşte yavrum ÖMüR EZANLA NAMAZ ARASI KADARDIR. Sakın boşa geçirme. Ömrünü dolu dolu yaşa bir bile boşluk bırakma!” :hmmm:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

İNSANLAR İKİYE AYRILIRLAR..VAKTİNİ BEŞE AYIRANLAR VE VAKTİNİ BOŞA HARCAYANLAR:hmmm

--------------- Ekleme ---------------

Suskunluğum Asaletimdendir Boyun Eğdiğimden Değil....

aRdiLê

aRdiLê

Üye
ben biRşey soRmak iStiyoRUm namaz kıLarken sim görmek namazı bozarMı ?

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
sim derken biraz açar mısın? nasıl yani?

aRdiLê

aRdiLê

Üye
Namaz kıLarken sim görsek namazı bozarmı hani simLer parlaktır ya o yüzden söyledim parlayıpta gözümüzü aldığı zaman namazımız bozulurmu ?

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
hayır kesinlikle bozulmaz..

aRdiLê

aRdiLê

Üye
Allah Razı Olsun kafama takıldı kaldı bozarmı bozmazmı diye Saolun (.

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
rica ederim..

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
bu cümle cok hosuma gitti:oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt