Ölü Piksel mi ? Yardımcı olur musunuz.

 • 11 Ekim 2012
 • 3876 Okunma
 • 15 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Arkadaşlar dün gece Galaxy S3 'ümün şarjını tamamen bitirdim ve telefonu kapadım o şekilde şarja bıraktım..Odam karanlıktı Telefon kapalı durumda şarjdayken açma kapama tuşuna 1 kere bastığımda ekran hafif aydınlandı ama siyah yani bunu hepiniz bilirsiniz..O anda telefonun alt kısmına baktığım da gri renkte ufak ufak küçük nokta gibi şeylerin olduğunu gördüm 4 - 5 tane..Bildiğiniz üzere *#0*# 'den ekranı test edip ölü piksel olup olmadığını anlayabiliyoruz..Sabah olduğunda bunu denedim her renkte denedim ama en ufak bir leke nokta bile gözükmedi yani her renkte pürüzsüzdü ekran..Benim anlamadığım sorun var mı yok mu ? acaba telefonun hiç şarjı yok diye mi öyle şeyler gördüm anlam veremedim ben bu duruma ?
   


  Yazan: Why Always Me
 2. Belkide açılışta oluşan bir hatadır.
  Sonuçta testte sorun olmamış, ölü piksel görmemişsiniz, sorun yazılımsal olabilir yani.
   
 3. Açılış da değil yani telefon kapalı durumda şarjdayken elim açma kapama düğmesine değdi telefon açılmadı sadece ekran hafif aydınlandı..Sabah kalktığımda o testi yaptım en ufak bir sorun bile gözükmedi yani pürüz yoktu ekranda..Anlam veremedim konu açma gereği duydum
   
 4. Cihazinda sorun yok basit bir kod hatasi. Sorun yapilacak bişey degil.
  send from my lumia920 pureview
   
 5. Emin misin abi telefonu daha dün aldım çok fena sıkıntı yaptım bu durumu :D ama normalde asla ekranda tek bir pürüz bile yok yani o testide yaptım her yer aynı renk gözüküyor..Sadece dün şarjdayken oldu anlam veremedim siz değerli arkadaşlarıma sormak istedim çok önemli benim için.
   
 6. eger cok kafana takicaksan aldigin yere gotur ayipli mal kapsaminda birebir degişini iste. Bir ay icinde boyle bir hakkin var.
   
 7. Abi telefonda sorun yoksa gerek yok ama sorun var diyorsan değişimini isteyeyim yani..Üst üste yapıyorum testleri ekranda bişey çıkmıyor yani sadece o şarj olayında gözüktü onuda anlamadım..Bi sorun olsa o testte çıkmaz mıydı ? Siyah bir resim çektim onada baktım ondada gözükmedi.
   
 8. Ali abi 920 yapmışsın :kop2:


  - - - Eklendi - - -

  kardeşim bu ssadece bir kere mi oldu bir daha denedin mi?
   
 9. Denedim sabah ama gözükmedi kardeşim telefonu yine kapadım yine aynı şekilde açma kapama tuşuna bastım bişey gözükmedi..Gece karanlıkta görmüştüm..Ama sorun olsa bu yaptığım testlerde sorun çıkmaz mıydı ? Her renkte denedim ama en ufak bir pürüz bile yok..
   
 10. bir defalık bişeyse hiç kafana takma şimdi.. Sen cihazı yeni aldığından hafif heyecanlısın normaldir :)
   
 11. Akşam tekrar deneyeceğim kardeşim ama ölü piksel olsa bu *#0*# testinde çıkardı diye düşünüyorum yani sonuçta onun için yapılmış bir uygulama..
   
 12. haklısın
   
 13. Mevzuyu çözdüm kardeşim çoğu amoled ekranda varmış bu sorun..Yani ölü piksel değilmiş leke gibi birşey sadece zifiri karanlikta siyah sahnelerde dusuk parlaklikta belli oluyormuş..
  Gece yatmadan once farkediyorum sabah kalkinca ariyorum ariyorum yok çünkü yani..Biraz baktım çoğu amoled ekranda varmış bu durum aslında gece karanlıkla belli oluyormuş sadece..s3 veya benzeri cihazı olanlar gece karanlığında telefonu kapatıp şarja takıp açma kapama tuşuna basıp bakarlarsa fark edeceklerdir zaten..samsungun bi açıklaması da olmuş bu durumla ilgili sanırım.
   
 14. tamamdır o zaman mesele yok,sorun çözüldüğüne göre konu :locked:
   
 15. Samsung'u aradım durumu anlattım çoğu amoled ekranda var bu diyor çoğu S3 de aynısı varmış..Ekranın sarı bant lekesiymiş çok karanlıkta belli oluyormuş cihazınızda herhangi bir sorun yok diyor bu şekilde kullanmaya devam edicez diyor :) neyse içim rahatladı :)
   
 16. sorun kalmadigina gore konu :locked:
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
24/01/2019 - 09:32