öğrenci seçme sınavının kapsamı

 • 25 Ekim 2010
 • 402 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. ÖSS'ye giren adaylara sözel ve sayısal bölümlerden oluşan bir test uygulanmaktadır. Sözel Bölüm olarak adlandırılan birinci bölümde, adayların Türkçe'yi kullanma güçleri ile sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünme becerilerini yoklayan sorular bulunur.
  Sayısal Bölüm olarak adlandırılan ikinci bölümde ise adayların matematiksel ilişkilerden yararlanma güçleri ile fen bilimlerindeki temel kavram ve ilkelerle düşünme becerilerini yoklayan sorular bulunur.
  Öğrenci Seçme Sınavındaki sözel ve sayısal bölümlerde hangi alanlardan ne ağırlıkta soru sorulacağı aşağıdaki Tablo'da gösterilmiştir. Bu tabloyu incelemeniz sınava hazırlanırken size yardımcı olabilir.
  ÖSS Bölümleri ve Bu Bölümlerin ÖSS İçindeki Payları
  Bölüm Konu Alanı Soru Sayısı Bakımından Yaklaşık Pay Sözel Türkçe %25 Tarih %10 Coğrafya %9 Felsefe %6 Sayısal Matematik %25 Fizik %10 Kimya %8 Biyoloji %7
  Test sorularının tümü sınavda adaylara bir soru kitapçığı halinde verilir ve adaylar bütün soruların cevaplarını, kendilerine soru kitapçığından ayrı olarak verilen cevap kağıdına işaretlerler.
   


  Yazan: Doğuş Pertez
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
23/01/2019 - 11:16