O Ronaldinho

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
O Ronaldinho
Kabus gibi

TÜRKİYE, Trabzon'un süper yıldızı İbrahima Yattara'yı konuşuyor. Stili ile Ronaldinho'ya benzetilen Gineli santrfor, rakip savunma oyuncularının kabusu haline geldi. Futbol otoritelerine Yattara'yı sorduk.

O Ronaldinho

Sol beklerin belini kırarak attığı çalımlarla tribünleri coşturan Gineli artık Barçalı futbolcuyla kıyaslanıyor.

Kara bela!... Yattara'ya tribünlerin taktığı lakap bu. Hem de ne bela! Oynadığı futbolla rakiplerini, oyunda kalış süreleri ile de hep hocalarını yaktı. Eski hocası Samet Aybaba oynattı kabahat, yedek bıraktı suç! Ziya Doğan onu ikinci yarıda oyundan aldığı için az suçlanmadı Trabzon'dayken... Eski takımı Anwert yetkililerini bile şaşırttı: "Bizdeyken gece kulüplerinden çıkmazdı! Adam olmaz diye sattık! Nasıl başardınız!" Haksız da değiller hani; eşini dövmek onda, hovardalık yine onda... Şimdi onu Ronaldinho'ya benzetiyorlar. Yattara, onun gibi gibi kıvrak, teknik ve estetik futbolu ile sadece Trabzonlular'ı değil üç büyüklerin taraftarlarını da kendine hayran bıraktı.

Her zaman teknik, futbolu güzel, izlerken zevk veren futbolculardan yanayım. Okocha, Ortega, Alex ve Sergen gibi futbolcuları seviyorum. Yattara da bunlardan biri. Onu izlerken gözlerimizin pası siliniyor. Böyle estetik değerleri fazla olan oyunculara sahip çıkmalıyız. SELÇUK YULA

Her geçen gün Trabzonspor'a katkısı artan bir futbolcu. Yıldızı parlıyor. Ah bir de devamlılığı olsaydı! Fatih ile çok iyi anlaşması bu sezon gol yüzdesini artırıp Trabzonspor'u şampiyonluk yolunda da en kuvvetli adaylardan biri yapacak. Onu izleyenler hep keyif alıyor. İSKENDER GÜNEN

Türkiye'ye geldiği günden beri izliyorum. Bir iki maçlık performansı ile onu göklere çıkarmak yalnış olur. Devamlılığı olmayan bir yıldız. Saman alevi gibi parlıyor. Asla bir Fatih ve Gökdeniz olamaz. Üç hafta öncesi kovulması düşünelen bir futbolcuydu. Bu performansını sürdürüp zirvede kalıcı olmalı. AYHAN AKBİN

Yattara'yı filmlerinden seyrettiğim Brezilya'nın efsanevi sağ kanat oyuncusu Garrincha'ya benzetiyorum. Eğer 90 dakikalık performansı olsa 10 yıl Real Madrid'te oynardı. Giderek de oyunda kalma süresini uzatıyor. İbrahima Yattara futbol estetiğinde Türkiye'deki bir numaralı yabancı. İLKER ATEŞ

**Fotomac**

bence yattara TR'ye gelmis gecmis en iyi yabancilardan biri
her ne kadar disiplinsiz tavirlari olsada
bence o vazgecilmez bir oyuncu
adam Cristiano Ronaldo'nun TR versiyonu resmen
eger boyle dewam ederse TR'ye gelmis yabanci efsanelerin arasina girebilir.
Yattara ;;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ronalinho denilerek bence fazla abartılmış :eksi:

valmont2

Üye
Originally posted by Gokhan43@Aug 24 2005, 01:48 PM
Ronalinho denilerek bence fazla abartılmış :eksi:
[post=142944]Quoted post[/post]​
aynen bende katılıyorum.. ayrıca onun sitilini iyi bilen bir bek oyuncusuna o kadar kolay calım atamaz.. topsuz oyunda hiç yok.. o kadar iyide avrupa maclarında neden yokları oynuyor ?

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ve Derbi maçlarında neden oynamıyor iyiyse :eksi:

Sadece bilekleri çok kıvrak ve bunu avntaja çeviriyor. ( Bazen )

valmont2

Üye
Originally posted by Gokhan43@Aug 24 2005, 01:58 PM
Ve Derbi maçlarında neden oynamıyor iyiyse :eksi:

Sadece bilekleri çok kıvrak ve bunu avntaja çeviriyor. ( Bazen )
[post=142962]Quoted post[/post]​
aynen oyle.. iki tane yetenegi kısıtlı anadolu takımının oyuncusuna calım atıyor diye adamı ronaldinho yaptılar ya bravo valla..

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
yattarayi zaten boyle mansetlere tasiyan
gundeme getiren
yetenekleri
cok yetenekli bir oyuncu
iste o bilek kivrakligida herkese nasip olmuyor

valmont2

Üye
Originally posted by jewel_ma20@Aug 24 2005, 02:10 PM
yattarayi zaten boyle mansetlere tasiyan
gundeme getiren
yetenekleri
cok yetenekli bir oyuncu
iste o bilek kivrakligida herkese nasip olmuyor
[post=142974]Quoted post[/post]​
haklısın arkadasımda bizim soylediklerimizde gercekler.. ayrıca o bilek kıvraklıgı inan turkiyede bir cok kişide var.. kimisi kullanmıyor veya cekiniyor.. kesfedilmemiş bir cok kişide de vardır..

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
illaki vardir
ama su an yattara uzerine konusuoruz
ve onun yeteneklerini tartisiyoruz
onuda degerli yapan bu
eger TR'de boyle yeteneklere sahip birisi olsaydi
o da vitrinde olurdu

onlinehack

Üye
Madem ii ise derbi macllarında neden forma giymiyo

valmont2

Üye
arkadasım biz fazla abartılmasından şikayetciyiz.. yoksa yattara nın yetenekleri bellidir.. ama bu tur yazılar onun zararınadır.. ayrıca buyuk oyuncu kendini buyuk maclarda gostermeli..

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Demek ki büyük futbolcu değil ki kendini gösteremiyor. ;)

onlinehack

Üye
Büyük olsa zaten derbi macalrında oynar

CooL'n'Quiet

Üye
kardeş yattara bana kayseri macında lazım deil anorthosis macında gördük elenmede büyük pay sahiplerinden

onlinehack

Üye
Originally posted by ardadoganer@Aug 24 2005, 02:38 PM
kardeş yattara bana kayseri macında lazım deil anorthosis macında gördük elenmede büyük pay sahiplerinden
[post=143018]Quoted post[/post]​
Haklısın kıardeş

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar fbli alex buyuk futbolcu degilmi
alex'te buyuk maclarda oynayamiyor
buyuk futbolculukla buyuk maclarin alakasi yok bence

seriFBurak

seriFBurak

Üye
ronaldinho yu ronaldinho yapan onun profsyonelliği we kendine bakması !
yattara da prfsyonl olsa biraz da kondsyonu olsa rnaldinho kadar olmasa da awrupa da adından bahsetrir!

muraoyak

Üye
bencede yattara ii bi futbolcu kim ne derse desin bence daha ii bi takımda oynayabilir

Caine

Caine

Üye
ronaldinho ile kıyaslanması biraz sacmalık olmuş. yattara cok cok iyi bir oyuncu ama su an bence kapasitesinin yarısına bile cıkamıyor. o daha iyi bir hocanın ve sorumlulugu daha cok ve taraftarı daha cok olan bir takımda olsa inanın bana bu kadar agresif ve hırcın,basa keza top oynayamazdı. onu vereceksinn fatih terimin eline ve ona sabah akşam bi idman yaptıracak sobra kulaklarından cekip surune surune oynatacak görürsünüz o zaman yattara nasıl yattarinho oluyor :)

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
    Konu Sahibi
dogru soze ne hacet
tabi
ronaldinho'ya benzetmeleri normal
ne de olsa fotomac

kaan_saner

Üye
Originally posted by onlinehack+Aug 24 2005, 02:45 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(onlinehack &#064; Aug 24 2005, 02:45 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-ardadoganer@Aug 24 2005, 02:38 PM
kardeş yattara bana kayseri macında lazım deil anorthosis macında gördük elenmede  büyük pay sahiplerinden
[post=143018]Quoted post[/post]​
Haklısın kıardeş
[post=143024]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]
aynen katılıyorum onun yüzünden rum takımına elendi TS oysa oyundan atılmasydı daha ilk maçta işi bitirirdi TS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...