NVIDIA yonga seti üretimine ara verdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
    Konu SahibiNVIDIA, Intel ile arasındaki sorunları bir türlü halledemeyince yonga seti üretim ve tasarımlarını ertelediğini açıkladı.
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, NVIDIA yetkilileri şirketin Nforce yonga seti üretimine ara verdiğini açıkladı. Alınan bu karara gerekçe olarak ise Intel ile aralarında yaşanan hukuki sorunlar gösterildi. NVIDIA sözcüsü Robert Sherbin şirketin yonga seti yatırımlarını erteleme kararı aldığını duyurdu.
Sherbin yaptığı açıklamada Intel'in yeni Lynnfield'larla beraber sunduğu yeni DMI bağlantısını kullanmaları için lisans vermediği ve adil olmayan taktikler kullandığını söylerek şu an için yeni nesil Intel işlemcileri için yonga seti tasarlamalarının bu sebeple imkansız olduğunu belirtti. Intel, NVIDIA ile yapılan dört yıllık lisans anlaşmasının Nehalem işlemcileri kapsamadığını belirterek NVIDIA'ya izin vermiyor.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada il[email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt