Nvidia Ekran Kartı Geçiş Sorunu (Çözüldü)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Nvidia Ekran Kartı Geçiş Sorunu (Çözüldü)
Arkadaşlar bilgisayarı yeni aldım.daha önceden netbook kullandığım için tek ekran kartında sorunum olmuyordu.şimdi bu pc de iki ekran kartı var.yani biri onboard olan intel diğeri de nvidia.sorunum şu ki ekran kartları arasında geçiş yaparken pc yarım saniye kadar bi takılma yapıyor.bu da beni deli ediyor.mesela normal masaüstündeyken intel kullanılırken masaüstünde bi fotoğraf açmaya çalıştığımda nvidia ya geçiyor ve o sırada takılıyor çok kısa bi süre.kullanılan ekran kartı ışığı var güç tuşunun üzerinde.nvidia kırmızı intel çalışırken beyaz yannıyor oradan anlayabiliyorum hangisini kullandığını.ayarlarında nvidia yı devamlı kullanmak için bi seçenek var ama devamlı ekran kartını kullanmak istemiyorum.hem güç hemde ekran kartının sağlığı açısından doğru olmadığını düşünüyorum.bu takılma olayını nasıl halledebilirim.pc özellikleri MSI GT60 - i7 3.4 GHz - GTX 675MX 2GB GDDR5 256bit - DDR3 16GB 1600MHz - 256GB SSD+750GB 7200rpm HDD

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani Bunu Bilerek Yaptılar PC YÜke Bindiğinde Çalişması Sağlanıyor Ekran KArtının İYi Bişey Boştayken 5 W Çeker Ekran Kartı Devreye Girerse 25 W Çeker Arada Çok Fark Olur Sanırım Devamli Ekran Kartını Aktif Tutabilirsin Ama Önermem İntel Grafik Ayarlarından Olucak O Dediğin Sanırım Ama Tekrarlıyorum Güç Tüketimin Artar O Şekilde Vede Pilin Çok Çabuk Biter

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Yani Bunu Bilerek Yaptılar PC YÜke Bindiğinde Çalişması Sağlanıyor Ekran KArtının İYi Bişey Boştayken 5 W Çeker Ekran Kartı Devreye Girerse 25 W Çeker Arada Çok Fark Olur Sanırım Devamli Ekran Kartını Aktif Tutabilirsin Ama Önermem İntel Grafik Ayarlarından Olucak O Dediğin Sanırım Ama Tekrarlıyorum Güç Tüketimin Artar O Şekilde Vede Pilin Çok Çabuk Biter
Biliyorum farkındayım çok fazla güç harcadığının.o önemli değil ben zaten devamlı fişe takılı kullanıyorum masaüstü gibi ama ekran kartını yıpratmamak adına devamlı nvidia ile çalışsın istemiyorum.yoksa ayarının nerede olduğunu biliyorum.bi süreöyle de kullandım.tek sorunum aradaki geçişlerde yaşanan takılmalar.onu düzeltsem yeter bana

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Biliyorum farkındayım çok fazla güç harcadığının.o önemli değil ben zaten devamlı fişe takılı kullanıyorum masaüstü gibi ama ekran kartını yıpratmamak adına devamlı nvidia ile çalışsın istemiyorum.yoksa ayarının nerede olduğunu biliyorum.bi süreöyle de kullandım.tek sorunum aradaki geçişlerde yaşanan takılmalar.onu düzeltsem yeter bana
Sürücüyü Güncelle Aslında Resimde Geçmemesi Lazım Ne Kadar Yük Biniyorda Geçiyor Üretici İle Bİr Görüş İstersen

BomberMAn TR01

BomberMAn TR01

Üye
    Konu Sahibi
Sürücüyü Güncelle Aslında Resimde Geçmemesi Lazım Ne Kadar Yük Biniyorda Geçiyor Üretici İle Bİr Görüş İstersen

Sürücünün kendi içerisinden Beta sürümlerini indirmiştim.onları kaldırınca düzeldi hocam sağolun.Sorun çözüldü :locked:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt