Notebook Soğutucu Önerisi ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Notebook Soğutucu Önerisi ?
50-80 lira arasında en az 5 derece etki edebilecek güzel bir soğutucu önerisi olan var mı acaba ?

Zalman ZM NC3 var aklımda ( iki arkadaşımda var bizzat gördüm test ettim ) başka önerisi olan var mı ?

MaxipmaN

Üye
çöp soğutucular hala piyasada dolanıyor 5 senedir gelişme olmadı, zalman iyi gibi laptopun hava girişleri fana denk geliyorsa yeter herhalde. bunların usb 3.0 uyumlusu olsa daha hızlı dönse iyi olurdu.

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
çöp soğutucular hala piyasada dolanıyor 5 senedir gelişme olmadı, zalman iyi gibi laptopun hava girişleri fana denk geliyorsa yeter herhalde. bunların usb 3.0 uyumlusu olsa daha hızlı dönse iyi olurdu.
Benim arkadaş 5v şarj aleti prize takarak ile soğutucu kullaniyor biraz daha hızlı dönüyor diye :D
Zalman zm nc3 alacam galiba zaten bilgisayarin soğutması iyi bana 5 derece soğutsa yeter

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Symbianist

Symbianist

Üye
O soğutucuların pek bir işe yaradığını sanmıyorum. Tek avantajı bilgisayarı yükseltmesi ve daha fazla hava akımı için alan oluşturması. Bunu da iki adet çay bardağı altlığıyla ya da başka bir şeyle de yapabilirsiniz.

Tercübelerime göre iyi soğutma bilgisayarın fanını ve soğutma kanallarını yenilemek, termal macunu değiştirmek ve altına hava alacak yeterli mesafe bırakmakla oluyor. İlk ikisi çok etki ediyor zaten.

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221 ve PALA.

Cadillac34

Üye
O soğutucuların pek bir işe yaradığını sanmıyorum. Tek avantajı bilgisayarı yükseltmesi ve daha fazla hava akımı için alan oluşturması. Bunu da iki adet çay bardağı altlığıyla ya da başka bir şeyle de yapabilirsiniz.

Tercübelerime göre iyi soğutma bilgisayarın fanını ve soğutma kanallarını yenilemek, termal macunu değiştirmek ve altına hava alacak yeterli mesafe bırakmakla oluyor. İlk ikisi çok etki ediyor zaten.
Keşke dediğin olsa bende yapacağım ama benim bilgisayarım Samsung olunca açılması imkansız. :D

@Buğra yöneticim, Zalman nasıl bilmiyorum ama bende Thermaltake kullanıyorum fayda etmiyor. Tavsiye edeceğim İki marka var; Cooler Master ve TX modellerinden birini alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
PALA.

PALA.

Üye
Keşke dediğin olsa bende yapacağım ama benim bilgisayarım Samsung olunca açılması imkansız. :D
Isınan laptop bir süre sonra masa üzerinde de ısınmaya sebep oluyor, havaya kaldrılma sebebi budur.
Samsungdan anlayan birisine gösterin, kaliteli bir bakım yapsın dışarıdan soğutma fazla bir etki yapmaz.
CPU ve GPU termal macunu kaliteli bir usta tarafından yenilenmeli ve fan çıkışındaki tıkanıklık temizlenmeli.
Dışarıdan yapılan takviye 1 derece etki ederse içeriden yapılan 5 derece fark edecektir.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Bunu tercih edebilirsiniz. LED ekranli ve fanlari kontrol edebilirsiniz.

Cadillac34

Üye
Isınan laptop bir süre sonra masa üzerinde de ısınmaya sebep oluyor, havaya kaldrılma sebebi budur.
Samsungdan anlayan birisine gösterin, kaliteli bir bakım yapsın dışarıdan soğutma fazla bir etki yapmaz.
CPU ve GPU termal macunu kaliteli bir usta tarafından yenilenmeli ve fan çıkışındaki tıkanıklık temizlenmeli.
Dışarıdan yapılan takviye 1 derece etki ederse içeriden yapılan 5 derece fark edecektir.
Burda usta eleman bulunmaz. Anca parça çalarlar içinden. Sonra türlü türlü bahaneler üretip milleti yenisini almaya teşvik ederler. Neyse konuyu dağıtmayalım.

@Buğra yöneticim karar verdin mi? Hangisini almayı tercih ettin?

ByEmre221

ByEmre221

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
al

MaxipmaN

Üye
Benim arkadaş 5v şarj aleti prize takarak ile soğutucu kullaniyor biraz daha hızlı dönüyor diye :D
Zalman zm nc3 alacam galiba zaten bilgisayarin soğutması iyi bana 5 derece soğutsa yeter
0.5 amper ile 1amper arasında fark oluyor, ama 1a ile 2a arasında olmayabilir. ben usb vantilatöre göre konuştum 2a daha da hızlandırmıyor :ehe

@Buğra yöneticim, Zalman nasıl bilmiyorum ama bende Thermaltake kullanıyorum fayda etmiyor. Tavsiye edeceğim İki marka var; Cooler Master ve TX modellerinden birini alabilirsin.

anakarta kadar sökülmesi gerekiyor o yüzden mi :ehe

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Zalman ZM NC3 aldım bakalım çarşamba elimde olur :) konu :locked2:

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt