• Üye Haberleri - İncelemeleri bölümümüzde sadece üyelerin kendi yazdığı haberler ve oluşturduğu incelemelere yer verilmektedir. Haber kaynaklarından veya farklı bir kategoriden, birebir alınan içerikler paylaşılamaz.

Nokia'nın ilk Android telefonunu üretmeye başladığı bildirildi!

Sponsorlu Bağlantılar

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
    Konu Sahibi
Nokia'nın ilk Android telefonunu üretmeye başladığı bildirildi!
Nokia'nın Çinli akıllı telefon tedarikçisi Foxconn ortaklığında yeni Android telefonlarını üretmeye başladığı iddia ediliyor.

Geçtiğimiz 2013 yılında cihazlar bölümünü Microsoft'a satan Finlandiyalı efsanevi telefon üreticisi Nokia'nın 2016 yılına dair Android işletim sistemli telefon üretme planları olduğu biliniyordu. Geçtiğimiz saatlerde şirketin Android işletim sistemli telefonunu üretmeye başladığı yönünde bilgiler geldi.

Nokia Power User sitesinin iddiasında Windows Phone platformunu terkeden Nokia, yeni Android telefonlarını Çinli Foxconn firması ortaklığında üretmeye başladığını bildirdi. Microsoft'la yaptığı anlaşma sonucu 2016 yılına kadar telefon üretmeyecek olan Nokia'nın şimdiden telefon üretimine başlaması oldukça ilginç görünüyor.

Nokia'nın anlaşmaya göre 2016 yılının başlarına kadar Android'li telefonunu piyasaya süremeyeceği zaten biliniyor. Buradan hareketle Nokia şimdiden erken davranıp yeni telefonlarını üretme ve stok ihtiyacını büyük ölçüde karşılamaya başladığını söyleyebiliriz.

Tabii bu söylemler şimdilik bir iddiadan ibaret. Bu söylemlerin gerçekleşeceğini düşünürsek firmanın yeni Android telefonlarını 2016 yılının başlarında düzenlenecek CES 2016 fuarında görmemiz muhtemel görünüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Sizce Nokia Android platformuna dahil olarak eski popülaritesini tekrar kazanabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, OnurYurdakul, MAERKEK ve 2 diğerleri

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Yine mi nolamaz.
Hele 2016 gelsin hayırlısı ile . Acele iyi olmaz

• Beğen
Tepkiler: Hermaphroditos
KARİZMATİX

KARİZMATİX

Üye
Bir zamanlar piyasanın lideri olan Nokia maalesef Android konusunda çok gerilerde kaldı. Yüksek donanımlı ve uygun fiyatlı telefonlarla piyasaya girerse şansı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: FatihAltundağ
bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Nostaljik hissiyattan ileri gidemez..
Köprülerin altından o kadar çok sular aktı ki..
İnanın bana, bazı formlarda "nokia gelsin, alırım" diye iddialı konuşanlar bile almaz.. çok sınırlı bir dönüş olur.
o da nokia nın işine yaramaz.

Hasand.

Hasand.

Üye
nokia şansa ihtiyacı baya bır olucak ama uygun fıyatla donanım ve kamera konusunda yuksek cıhaz yaparsa piyasada eski lıderlıgıne doner inşallah

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR
rodinatr

rodinatr

Üye
Bence patlama yapıcak millet nokia kalitesini özledi şahsen çıkartsın ben hemen alırım.

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
İnanılması güç..
Zirvedeyken, liderken sanki gizli bir el her şeyi duraklatmış ve ilerlemesini engellemiş gibi..

omer.talha

omer.talha

Üye
İlginç #rez

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Sony bile piyasada zor durarken Nokia'dan bir anda birşey beklemeyin bence.

• Beğen
Tepkiler: Aybars1979
rodinatr

rodinatr

Üye
Nokia diyoruz kailteden asla ödün vermeyen bi firma arkadaşlar herkes nokiaya yönelicek. İnşallah eline yüzüne bulaştırmaz..

• Beğen
Tepkiler: Hermaphroditos ve BLasTeaR
omer.talha

omer.talha

Üye
nokia ile samsung büyük ihtimal kapışacak..

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Kapışma mi yapma etme . Nokia eski nokia değil . Nokia eski günlere dönmesi için 3 şart var
1. Kalite
2 her kesim
3. Tasarım yazılım güven
Yani kolay değil . Samsung uçuyor artık sebebi özgür olmasi . Wp gibi kistlama sadece gerileme demek

MaxipmaN

Üye
ama wp stabildi :zong:

mcnpl4

mcnpl4

Üye
tasarim ince saglam olsun kamerasi kaliteli olsun islemci ve ramden gereksiz kismasin yeter. piyasa yoklamak icin dusuk seviye bi cihaz cikarmasin bence. artik biktirir zaten x serisi cikarmisti bu sefer ortanin ustu bi cihaz olmali. yoksa en azindan benim hevesim kacar daha da ilgilenmem kolay kolay

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Büyük ihtimal düşük yada orta segment . Yoklama için çıkarır

Emre

Üye
Sony bile piyasada zor durarken Nokia'dan bir anda birşey beklemeyin bence.
sen sanıyorsun Nokia para kazanmak için üretim yaptı? Amaç sadece geliştirmek
Nostaljik hissiyattan ileri gidemez..
Köprülerin altından o kadar çok sular aktı ki..
İnanın bana, bazı formlarda "nokia gelsin, alırım" diye iddialı konuşanlar bile almaz.. çok sınırlı bir dönüş olur.
o da nokia nın işine yaramaz.
lumia ile mutluysanız sözümüz yok

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
sen sanıyorsun Nokia para kazanmak için üretim yaptı? Amaç sadece geliştirmek

lumia ile mutluysanız sözümüz yok
Herkes beğendiğini kullanır,
Ya da kullanmak zorunda olduğu şartlar vardır.
Ayrıca, Onlara Uygulama da yazıyorum.
Hem Windows 10 Mobile işletim sistemi şu an deneme aşamasında olmasına rağmen çok iyi..

• Beğen
Tepkiler: OnurYurdakul ve BLasTeaR

Üst Alt