Haber Nokia'dan Symbian Mağazasına Güncelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Nokia'dan Symbian Mağazasına Güncelleme

An itibariyle bir daha içerik eklenemeyecek olan Nokia Mağazasına güncelleme gelmiş vaziyette. 2016'da tamamen kepenkleri kapatacağı bilinen ve çok uzun süre hiçbir hareketlilik olmayan mağazanın güncellenmesi kafalarda soru işareti bırakacak gibi. Güncelleme sonucunda arayüzde gözle görülür bir değişim olmasa da bu güncelleme ile Symbian uygulamaları tekrardan mağazaya eklenebilir konuma gelebilir.
Nokia'nın bilindiği üzere resmi açıklanan N1 tablet ve sızıntı akıllı telefonu C1 ile mobil segmente geri döndüğü biliniyordu. Ancak Nokia çok daha farklı planlar peşinde olabilir. Symbian Belle ile her ne kadar kendi dönemine göre oldukça kaliteli bir sisteme dönüşse de N73, 5800 vb. modeller başta olmak üzere donanım yoksunu cihazlar Symbian'a olan güveni bitirmiş bunun üzerine sistemin adı Nokia Belle olarak değiştirilse de durumu kurtaramayıp Symbian için beklenen sonu getirmişti, tabi ki bunda Microsoft oyunları da etkiliydi. Ancak Nokia geri dönerken Android ile bu dönüşü sınırlandırmayabilir yani Symbianlı modeller çıkartıp bu modellerin tıpkı Blackberry OS ya da Samsung'un Tizen sistemi gibi "apk" dosyalarını açmalarını sağlayabilir. Şuan için bu yazdıklarım sadece tahminden ibaret ancak Nokia'nın evinde oturup öylece beklemediğini ve gerçekten birşeyler için çabaladığını biliyoruz. Konuşmak için çok erken ancak zaman ne gösterir bilinmez, bekleyip göreceğiz...

• Beğen
Tepkiler: gss_adnan, Fx.sasser, lazye ve 1 kişi daha

ByKatre

ByKatre

Üye
Inşallah be kardeşim bi aralar çok severdim nokia yi telefonum 5800 çok memnunum kaç kere düşürdüm tık yok :) sistem stabil

• Beğen
Tepkiler: Furkan Emekli

Emre

Üye
@ilyas_0177
Nokia yaklaşık 16 ay boyunca sistem geliştiriyor aranızda belki bilenler vardır sistemi işlemek için cihaz üretilmelidir
Adamların amacı para yahut taraf çekmek değildir
güçlü duruş ta şut atmaktır ;)
Yılların devi bir çırpıda bitermi?
Symbian serisine yeni donanımı vuralim ;)
Adamlar harıl harıl geliştiriyor. Gerisini bilemem
Simdi Symbianı Microsoft Durdurduğu Kesinleşti,
Bunları Yapan Nokia'nın Ta Kendisi Görünen O'ki Nokia 2016 Symbian^10 Geliyor..

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
20 gün oluyor yaklaşık güncelleme çıkalı :)

• Beğen
Tepkiler: BlackCurse01

Emre

Üye
Sinyal veriyor yaşlı kurt ;)

Son düzenleme:
0MG90

0MG90

Üye
Hiç sanmıyorum ben. Ne olacaksa 2016'da olur.

suleymaneser

suleymaneser

Üye

An itibariyle bir daha içerik eklenemeyecek olan Nokia Mağazasına güncelleme gelmiş vaziyette. 2016'da tamamen kepenkleri kapatacağı bilinen ve çok uzun süre hiçbir hareketlilik olmayan mağazanın güncellenmesi kafalarda soru işareti bırakacak gibi. Güncelleme sonucunda arayüzde gözle görülür bir değişim olmasa da bu güncelleme ile Symbian uygulamaları tekrardan mağazaya eklenebilir konuma gelebilir.
Nokia'nın bilindiği üzere resmi açıklanan N1 tablet ve sızıntı akıllı telefonu C1 ile mobil segmente geri döndüğü biliniyordu. Ancak Nokia çok daha farklı planlar peşinde olabilir. Symbian Belle ile her ne kadar kendi dönemine göre oldukça kaliteli bir sisteme dönüşse de N73, 5800 vb. modeller başta olmak üzere donanım yoksunu cihazlar Symbian'a olan güveni bitirmiş bunun üzerine sistemin adı Nokia Belle olarak değiştirilse de durumu kurtaramayıp Symbian için beklenen sonu getirmişti, tabi ki bunda Microsoft oyunları da etkiliydi. Ancak Nokia geri dönerken Android ile bu dönüşü sınırlandırmayabilir yani Symbianlı modeller çıkartıp bu modellerin tıpkı Blackberry OS ya da Samsung'un Tizen sistemi gibi "apk" dosyalarını açmalarını sağlayabilir. Şuan için bu yazdıklarım sadece tahminden ibaret ancak Nokia'nın evinde oturup öylece beklemediğini ve gerçekten birşeyler için çabaladığını biliyoruz. Konuşmak için çok erken ancak zaman ne gösterir bilinmez, bekleyip göreceğiz...

İşte o zaman ne android kalır nede başka bir sistem, hepimiz nokiayı biliyoruz. Belle deki özellikleri hiç bir yerde bulamadım, üstelik birde apk desteği.
İnanın heycandan dilim tutuldu

Emre

Üye
Al Sana Gerçek Nokia @wpfurkan

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Al Sana Gerçek Nokia @wpfurkan

Yazılım geliştirmek ile kendi fabrikasında komple kendi geliştirdiği bir cihaz üretmenin ne alakası var?
Ben Nokia öldü artık bir şey yapmıyor mu dedim? Tam tersi yazılım ve telekomünikasyon servisleriyle ile uğraşan firma oldu.
Hala benim dediklerimi anlamış değilsin.

0MG90

0MG90

Üye
Yazılım geliştirmek ile kendi fabrikasında komple kendi geliştirdiği bir cihaz üretmenin ne alakası var?
Ben Nokia öldü artık bir şey yapmıyor mu dedim? Tam tersi yazılım ve telekomünikasyon servisleriyle ile uğraşan firma oldu.
Hala benim dediklerimi anlamış değilsin.
Boş ver...

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan

Emre

Üye
Hiç sanmıyorum ben. Ne olacaksa 2016'da olur.
isterse ikibin olsun ama cıksın
o cihazla herşeyi yaparsın hatta ucarsın
iki hafta sonra symbian modlar bootlar göz atar.

0MG90

0MG90

Üye
Ben Sony ile mutluyum. Sana kolay gelsin.

Emre

Üye
ok

Son düzenleme:

ErenMSC

Üye
Ya arkadasım android , wp , ios a bak bide symbiana ; böyle bir sistem daha gelişir mi

• Beğen
Tepkiler: mesut1979
0MG90

0MG90

Üye
:D:D Çok komiksin

• Beğen
Tepkiler: wpfurkan

Emre

Üye
zamanına göre iyi telefonlardı hakkını yemiyelim

Son düzenleme:
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Nokia'nın niye o kadar sağlam olduğunu bir anlatayım sana emre kardeşim.
Her telefonun kasasında gözle görünmeyen geometrik hatlar vardır. Bu hatlar ne kadar kuvvetli ve sağlam olursa bir cihaz o kadar kalınlaşır. İnce telefonların o kadar stabil olmamasının nedenlerinden biri bu. Sonuçta mühendislerin becerilerine bağlı bir şey bu. Apple mesela inceliği biraz abarttı ve sonuç elde. Bükülen telefon.
Bir Nokia'lara bak mesela 920'nin bataryası kalınlığı için çok küçük yani o kalınlığın belirli bir nedeni yok. Nokia'nında ince telefonları, mesela 925 gibi, o kadar stabil değil.

Birde tutturmuşsun androidli nokia telefon bütün her telefondan stabil çalışırmış. Ne alaka. Al cyanogenmod'lu samsung yükle z-launchere ve görürsün ki hiç bir fark olmaz çünkü alt yapı aynı(android).

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Symbianı seven biri olarak daha fazla bu sistemin bi işe yarayacağını sanmıyorum, nokia şirketi o zaman sadece lumia adını sattı Microsoft'a yeni işletim çıkartabiliyorsa eğer

• Beğen
Tepkiler: ErenMSC

Emre

Üye
Nokia'nın niye o kadar sağlam olduğunu bir anlatayım sana emre kardeşim.
Her telefonun kasasında gözle görünmeyen geometrik hatlar vardır. Bu hatlar ne kadar kuvvetli ve sağlam olursa bir cihaz o kadar kalınlaşır. İnce telefonların o kadar stabil olmamasının nedenlerinden biri bu. Sonuçta mühendislerin becerilerine bağlı bir şey bu. Apple mesela inceliği biraz abarttı ve sonuç elde. Bükülen telefon.
Bir Nokia'lara bak mesela 920'nin bataryası kalınlığı için çok küçük yani o kalınlığın belirli bir nedeni yok. Nokia'nında ince telefonları, mesela 925 gibi, o kadar stabil değil.

Birde tutturmuşsun androidli nokia telefon bütün her telefondan stabil çalışırmış. Ne alaka. Al cyanogenmod'lu samsung yükle z-launchere ve görürsün ki hiç bir fark olmaz çünkü alt yapı aynı(android).
Hay Allah Razı Olsun

Son düzenleme:
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Şuan Nokia'nın CEOsu MS Elop Değil
Yeni Gelen CEO Nokia Cihazlara Değer Veriyor Lumia Hariç
WP 8.1 Extra Gelen Bir Özellik Söylermisin?
Bir işe Yaramaz Dediğin Sistem Dns Destekliyor..
Hay Allah Razı Olsun..

S60v5 üzerine konuştum eğer belle üzerine konuşacak olursam performans, mağaza ve gorsellikle daha hoş olabilir